Szpic choinkowy – stylowe inspiracje

@kirklands.com

Wznieśmy święta na wyższy poziom dzięki ciekawym pomysłom na ozdoby choinkowe – od klasycznych po dziwaczne. Czubki na choinkę są doskonałym elementem centralnym, które stanowią eleganckie wykończenie świątecznego drzewka. Tradycyjne gwiazdy i piękne kokardki sprawią, że nasz świąteczny wystrój będzie dopracowany do ostatniego szczegółu. Jaki szpic choinkowy wybrać?

@LindyeGallowayDesignStudio

Pierwsza gwiazdka

Efektowny czubek choinki jest prawdziwą wisienką na torcie całej aranżacji. Jeśli skłaniamy się w kierunku bardziej tradycyjnych motywów choinkowych, gwiazda jest doskonałym wyborem. Ma swoje korzenie w religijnej tradycji Bożego Narodzenia, ale ma wyraźnie nowoczesny charakter. 

@balsamhill.com

Urocze aniołki

Umieszczenie anioła na czubku choinki to hołd dla nieco bardziej świeckiego podejścia. Urocze aniołki nadadzą się zarówno przy eleganckich jak i zabawnych dekoracjach. Alternatywnie możemy rozważyć powieszenie na czubku innych świątecznych przyjaciół – mały Mikołaj siedzący na drzewie to zabawny dodatek dla tych, którzy preferują estetykę świątecznego kiczu i jest zdecydowanym zwycięzcą w przypadku dzieci.

@TomLeighton

Bajeczna kokarda

Jeśli chcemy, aby nasza choinka przypominała elegancki, zapakowany prezent, warto rozważyć przystrojenie go piękną kokardką. Materiałowe wstążki są prostym, ale i skutecznym dodatkiem do świątecznych dekoracji. Zawiążmy mniejsze kokardki na gałęziach w poprzek całej choinki i przyczepmy największą na czubku świątecznego drzewka. Możemy użyć też samodzielnej kokardki na górze, która będzie pasować kolorystycznie do bombek i innych dekoracji zawieszonych na choince. 

@TomLeighton

Zabawa piórami

Jeśli Boże Narodzenie to dla nas ulubiona okazja do wystawnego ozdabiania domu, z pewnością docenimy zjawiskową dekorację świątecznego drzewka. Korona z piór to doskonały sposób na sprawienie, by nasza choinka była zarówno wesoła, jak i nowoczesna. Aby uzyskać naturalną, rustykalną aranżację warto wykorzystać naturalne brązowe pióra, oryginalne pióra pawie lub sztucznie farbowane egzemplarze. Jeśli pióra to nie nasza bajka – podobny efekt uzyskamy wykorzystując do tego naturalną trawę pampasową. 

@cuckoo4design.com

Na czasie z naturalnymi materiałami

Naturalne materiały to jeden z najprężniej rozwijających się tegorocznych trendów we wnętrzach, więc rozważenie wprowadzanie ich również do swoich świątecznych dekoracji może być strzałem w dziesiątkę. Delikatne ozdoby ze słomy są popularnym zamiennikiem błyszczących szklanych ozdób. Taki materiał świetnie sprawdzi się również jako topper świątecznego drzewka. Naturalne materiały, takie jak drewno, ceramika i przezroczyste szkło, mogą pomóc w stworzeniu nowoczesnego wyglądu, ale także zdziałają cuda w tworzeniu dekoracji w stylu wiejskiego domu. 

@lovelyetc.com

Ponadczasowe rękodzieło

Jeśli naszą pasją jest szydełkowanie, szycie, robienie na drutach lub struganie w drewnie, warto pomyśleć o wykorzystaniu swojego nowo odkrytego talentu do tworzenia własnych ozdób choinkowych. Świąteczne nakładki na choinki mogą zostać wykonane niemal ze wszystkiego! Oprócz tego, że jest to zabawna świąteczna rozrywka, tworzenie własnych dekoracji sprawi, że nasze drzewko będzie całkowicie wyjątkowe. 

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis