Sztabki złota na chrzest

Artykuł sponsorowany

Wybór prezentu na chrzest nie jest prostą sprawą, niezależnie od tego, jak dobrze zna się chrzczone dziecko i jego rodziców. Dlatego warto zainteresować się jednym z uniwersalnych rozwiązań, takim jak zakup sztabki złota z religijnym motywem.

Chrzest Święty to ważna chwila w życiu dziecka oraz jego rodziny. Chwila, która wiąże się także z pewnymi wyzwaniami, zwłaszcza dla rodziców chrzestnych, ale również pozostałych gości zaproszonych na uroczystość. Jedną z nich jest zakup upominku, który będzie albo atrakcyjny i przydatny dla dziecka, albo godnie upamiętni ten wyjątkowy dzień. Wiele osób decyduje się na tę drugą opcję, bo przecież małe dzieci nie mają jeszcze upodobań, jeśli chodzi o zabawki czy gadżety. Dlatego też ciekawym wyborem może okazać się sztabka złota z religijną grafiką, która będzie zawsze przypominać o uroczystości przystąpienia do wspólnoty kościoła.

Okazjonalne sztabki złota

Sztabka złota wielu osobom kojarzy się ze sporej wielkości sześcianem, którego cena sięga dziesiątków tysięcy złotych. W praktyce na rynku dostępne są również niewielkich rozmiarów prostokątne sztabki, których masa wynosi zaledwie 1, 2 czy 5 gramów. Wśród nich są produkty dostępne w limitowanym nakładzie, które upamiętniają ważne wydarzenia, takie jak właśnie Chrzest Święty. Najczęściej posiadają grafikę symbolizującą daną uroczystość oraz odpowiedni napis, na przykład „Pamiątka Chrztu Świętego”.
Sztabka złota jest godnym rozważenia prezentem na chrzest z dwóch powodów. Po pierwsze, stanowi świetną pamiątkę, która jest w zasadzie niezniszczalna, a przy tym ma elegancki wygląd. Po drugie, wraz z upływem lat będzie prawdopodobnie zwiększać swoją wartość – jak pokazuje historia, w dłuższym terminie rynkowa cena złota sukcesywnie rośnie, a to głównie od niej zależy wartość sztabki.

Sztabki złota – cena

Sztabki wykonywane są z czystego złota próby 999, dlatego ich cena zależy przede wszystkim od ilości zawartego w nich kruszcu oraz jego kursu rynkowego. Limitowane sztabki złota na chrzest są dostępne w niewielkiej gramaturze, więc ich cena jest względnie niska. Znany producent wyrobów ze złota i srebra, Mennica Polska, oferuje kilka ich rodzajów, jednak wszystkie mają masę około 1/10 uncji (3,1 gramów) i kosztują około 1000-1200 zł. Taki wydatek powinien zmieścić się w budżecie niejednego ojca chrzestnego i matki chrzestnej, ale również innych, bliskich chrzczonemu dziecku, osób.

Ciekawe alternatywy dla sztabek złota

Aby sprawić elegancki, oryginalny prezent na chrzest, nie trzeba jednak wydawać 1000 zł czy jeszcze większej sumy. Ciekawą alternatywą są okolicznościowe srebrne sztabki, monety i numizmaty, które kosztują raptem około 150-250 zł i także mogą stanowić wspaniałą pamiątkę dla dziecka. Na stronie Mennicy Polskiej: https://inwestycje.mennica.com.pl/produkty-kolekcjonerskie/prezenty/na-chrzciny-i-komunie/ można znaleźć kilkanaście tego typu produktów, które przedstawiają rozmaite grafiki religijne. Wśród nich są między innymi wizerunki aniołów, Matki Boskiej, Jana Pawła II czy Jezusa Chrystusa. Staranne wykonanie monet i ich wysoka trwałość gwarantują, że na długie lata pozostaną cenną pamiątką.

Tagi: ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis