Tajemnicze halloweenowe makijaże

@sincerelyjules

Imprezy halloweenowe zawsze dostarczają nam mnóstwo frajdy. To doskonała okazja, aby dać upust swojej wyobraźni i wcielić w ulubioną postać z mrocznych baśni lub mrożących krew w żyłach horrorów. Kolejną bardzo ważną rzeczą oprócz doskonale skompletowanego stroju jest równie intrygujący makijaż. To właśnie on stanowi stylizacyjną kropkę nad „i”. Oto halloweenowe make up’ y, w których z pewnością zrobimy na wszystkich piorunujące wrażenie.   

Niezapomniane Halloween w meksykańskim wydaniu

Jeśli miało się okazję zobaczyć obchody Dnia Zmarłych w Meksyku, na pewno przez bardzo długi czas się o tym nie zapomni. Żaden Dzień Zmarłych nie wygląda bowiem aż tak wyjątkowo, niesamowicie i hucznie jak właśnie tam. Dia de los Muertos jest najstarszym świętem, jakie obchodzi się w tym intrygującym i nieprzeciętnie malowniczym kraju. Meksykanie zawsze nie mogą się go doczekać. Warto wiedzieć, że wywodzi się ono z prastarej kultury azteckiej. Co ciekawe, owa tradycja jest kultywowana w Meksyku już od ponad trzech tysięcy lat.

Czczenie pamięci zmarłych odbywa się tam jednak zupełnie inaczej aniżeli na terenie Europy. W całym kraju organizuje się uliczne fiesty i parady. Ludzie urządzają w domach dwudniowe biesiady, w trakcie których wspominają zmarłych i zajadają się ich ulubionymi potrawami. Mnóstwo osób przebiera się też w barwne etniczne stroje i maluje twarze, upodabniając się do mrocznych kostuch. Nie ma tu jednak wyłącznie czerni i bieli. Trzeba przyznać, że kostuchy meksykańskie są znacznie bardziej optymistyczne niż europejskie – nierzadko oczarowują intensywnymi barwami.  

Zainspirujmy się tymi ciekawymi tradycjami i w Halloween upodobnijmy do uczestniczki meksykańskiej fiesty. Nałóżmy na twarz bardzo jasny podkład i matowy puder. Zaznaczmy okolice oczu śliwkowym i złotym cieniem oraz błyskotliwymi kolorowymi nalepkami. Podkreślmy rzęsy maskarą. Namalujmy na czole motyw barwnego gorejącego serca i parę kwiatów w bujnym rozkwicie.

@sincerelyjules

Urocza arlekinka

Halloweenowe kostiumy i makijaże niekoniecznie muszą wywoływać dreszcze na skórze współuczestników imprezy. Mogą być też bajkowe, kobiece i naprawdę urocze. Jeśli marzy się nam oryginalny, ale bardziej subtelny look w podobnym słodkim stylu, postawmy na make up arlekinowy. Przygotowanie kostiumu, jak i wykonanie makijażu zajmie nam naprawdę niewiele czasu. To zatem idealna propozycja dla żyjących w ciągłym biegu.

Wystarczy, że założymy małą czarną lub czerwoną o długości midi (najlepiej klasyczną bądź w stylu retro) i narzucimy na nią sporej wielkości biały kołnierz. Na głowę nałóżmy papierową koronę. Mocno podkreślmy policzki matowym różem. Wytuszujmy dwukrotnie rzęsy. Przyda się nam do tego celu wydłużająca i podkręcająca maskara. Na usta zaaplikujmy czerwoną, intensywnie różową lub burgundową pomadkę. Tuż pod dolnymi powiekami namalujmy wodoodpornym czarnym eyelinerem dwa niewielkie serduszka. Jeśli jesteśmy posiadaczkami grzywki, zbierzmy kosmyki z obu stron, nażelujmy je i wyprofilujmy, nadając im kształt serca. Gotowe!

@johannaherrstedt
Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis