Tęczowy pokój dziecięcy – poradnik

@mooui.com.br

Postawienie na kolor wymaga pewności siebie. Pewności, która w energicznym pociągnięciu pędzlem zrealizuję naszą wymarzoną wizję wnętrza stworzonego dla nas. Mocna paleta kolorów i nietuzinkowe kombinacje odcieni, to doskonały motyw przewodni idealnego pokoju dziecięcego, który już od progu będzie zarażał optymizmem. Jak urządzić kreatywny pokój dla naszego maluszka?

@katielee

Zacznijmy od czystej karty

Planując pokój dziecięcy najczęściej przekształcamy już istniejące pomieszczenie. Aby dostrzec wszystkie, nawet najdrobniejsze atuty i możliwości pokoju, warto przed rozpoczęciem remontu całkowicie oczyścić go z mebli. Pozwoli nam to na dokładnie poznanie bryły i zaplanowanie dalszych kroków aranżacji. W pustym pomieszczeniu naszej wyobraźni będzie znacznie łatwiej stworzyć oryginalny projekt.

@westelm.com

Zaplanujmy spójną paletę

Rok 2023 to przede wszystkim zabawa kolorem. Najnowsze trendy wnętrzarskie podsuwają nam coraz to odważniejsze zestawienia kolorystyczne i ciekawe rozwiązania przy użyciu farby. Planując pokój dla dziecka, zanim przystąpimy do dalszych działań, wybierzmy współgrającą ze sobą paletę barw, którą chcielibyśmy zawrzeć w naszym projekcie. Nie bójmy się nieoczywistych połączeń – żółcie i błękity? Czemu nie!

@theflamingoandthefox

Pracujmy z krzywiznami pokoju

Pokój naszego dziecka może mieć formę prostokąta, kwadratu, posiadać skosy lub inne ciekawe zakątki. Przyjrzyjmy się dokładnie bryle naszego pokoju i zastanówmy się jak ciekawie rozmieścić na niej kolory. Ciekawy skos może być doskonałym pretekstem do wykonania kolorowej grafiki, która stanie się motywem przewodnim całego pomieszczenia.

@kellygolightly.com

Mądry recykling

Chcąc zaaranżować tęczowe wnętrze dla naszego dziecka, możemy wystraszyć się cenami kolorowych mebli, które wpasowałyby się do naszej koncepcji. Na szczęście wystarczy podążać za trendami i poddać się wszechobecnej modzie na recykling. Stare meble, które zalegają w naszym schowku? A może oferty z meblami do oddania, które znajdziemy na różnych portalach? Kilka warstw farby lub nowe obicie może stworzyć fantazyjne wyposażenie dziecięcego pokoju, które dodatkowo będzie przyjazne naszej planecie.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis