Topowe trendy. Sheer style

@maralafontan

Estetyka określana mianem sheer zawróciła w głowach czołowym trendsetterkom. Nie sposób się im dziwić. Sheer style to w końcu jeden z najgorętszych trendów sezonu. Nie można odmówić mu niebanalności, wyrafinowania, szyku, jak i wielkiej dawki zmysłowości. Podpowiadamy, w jaki sposób stylizować podobne intrygujące kreacje. 

Czym jest topowy trend sheer?

Anglojęzyczne hasło „sheer” (zwiewny, przezroczysty) ostatnimi czasy dosłownie nie schodzi z ust projektantów, krytyków mody, jak i it girls inspirujących miliony kobiet z całego świata. W chwytających spojrzeniach kreacjach tego typu chętnie pokazuje się Alexa Chung, Leonie Hanne, Gigi Hadid, Jeanne Damas, czy Chloë Sevigny. Na punkcie stylu sheer nie sposób chyba nie mieć bzika. Jest bowiem jedną z najmodniejszych estetyk tegorocznego jesienno-zimowego sezonu. Czym w gruncie rzeczy jest ów supermodny trend?

Sedno estetyki wręcz doskonale opisuje jej nazwa. Kluczem w tworzeniu kreacji w tym stylu jest bowiem włączenie do nich jak największej ilości zmysłowych zwiewnych transparentnych elementów. U podstaw trendu leżą kontrowersyjne naked dresses, czyli nagie sukienki, w których mogłyśmy przez ostatnie półrocze podziwiać na czerwonych dywanach liczne gwiazdy. 

Warto widzieć, że w przypadku trendu sheer nie chodzi wcale zawsze o epatowanie sensualnością. Mamy wyglądać intrygująco, ale w żadnym razie nie wyzywająco. Mnóstwo outfitów tego typu nadaje się zatem nie tylko na randki, czy imprezy, ale nawet na biznesowe spotkania. W ugrzecznionej dziennej wersji strojów sheer przezroczyste warstwy piętrzą się i ciekawie nasuwają na siebie. Nie odsłaniają więc za wiele ciała. Hitem są wielowarstwowe ołówkowe spódnice o długości midi oraz transparentne wariacje koszul i kardiganów. To właśnie nowe oblicze biznesowej koncepcji power dressing.

@leoniehanne

Estetyka sheer we włoskim wydaniu

A w jaki sposób przemycić topowy trend sheer do mody wieczorowej? W takim przypadku możemy pozwolić sobie na nieco odważniejsze kreacje. Jeśli przed nami jakieś niezapomniane wielkie wyjście, koniecznie zdecydujmy się na styl sheer w elektryzującym włoskim wydaniu.

Warto wspomnieć, że to właśnie Włosi są pomysłodawcami tej estetyki. Transparentne sukienki, kombinezony oraz spódnice zaczęły pojawiać się w kolekcjach legendarnego domu mody Dolce&Gabbana już wiele lat temu. Ich odważny niecodzienny pomysł początkowo spotykał się z wieloma słowami krytyki. Potem jednak nieoczekiwane wszedł do kanonu. 

Wzorujmy się na najnowszej kolekcji Dolce&Gabbana i stawiajmy w wieczorowych sukienkach na efekt glamour oraz bieliźniane akcenty. Modne są także romantyczne florystyczne wstawki, ponadczasowa gama nude oraz tajemnicza czerń. Jeśli chodzi o kroje, świetnym wyborem będą trzymające się blisko linii ciała sukienki z głębokimi dekoltami na placach lub sukienki tuby z transparentnymi narzutkami. Dla nonszalanckiej równowagi narzucajmy na nie oversizowe długie marynarki w męskim stylu.

@romaine
Tagi: , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis