Trendy kosmetyczne na 2023

@glamourmagazine.co.uk

Lista najbardziej inspirujących makijaży i fryzur zauważonych podczas paryskiego Tygodnia Mody Wiosna-Lato 2023, które w słoneczne dni powinny gościć na głowie każdego już jest! Jak co sezon, wizażyści i fryzjerzy podwoili swoją kreatywność, aby wykreować zjawiskowe charakteryzacje pasujące do dzieł projektantów, choć część z nich pozostanie wyłącznie na wybiegu, znaczną część możemy potraktować jak świeży powiew wiosennych inspiracji. Nowy sposób na noszenie kresek, super modny kucyk i wiodący kolor szminki – co jeszcze znajdzie się w podsumowaniu trendów na nadchodzący rok?

@chajaym.tumblr.com

Niski kucyk Chanel

Modne i wygodne akcesoria do włosów to coś, czego nie może zabraknąć tej wiosny. Niski kucyk, dzięki prostokątnej klamrze do włosów sprawi, że nasze uczesanie będzie szykowne, eleganckie i niewymuszone. Samo upięcie zajmie nam kilka sekund – w dodatku z łatwością poprawimy je w ciągu dnia. Zadbajmy tylko o dodatkowe wygładzenie i super połysk włosów. Lustrzany błysk i gładka tafla podkreślą nasz elegancki sznyt.

@pinterest.com

Opaska Miu Miu 

W Miu Miu bardzo cienka opaska jest noszona jak najbliżej czoła. Najczęściej łączona jest z równym przedziałkiem przesuniętym na bok i gładkimi włosami zaczesanymi do tyłu. Stylizacje w stylu małej dziewczynki doskonale przełamią oversizowe marynarki i trencze. 

@byrdie.com

Podkreślona linia rzęs Louis Vuitton

W połączeniu z nagą cerą, podkreśloną odrobiną rozświetlacza na kościach policzkowych, przydymiona czarna aureola na dolnej linii rzęs podkreśliła oczy modeli na pokazie Louis Vuitton. To prosty i efektowny sposób na to, jak zintensyfikować spojrzenie jednym prostym pociągnięciem ołówka. 

@pinterest.com

Bardzo długie włosy Zimmermanna

Na pokazie Zimmermann faliste bluzki i koronki opadły do linii bioder w romantycznym stylu bohemy, wyobrażonym przez Damiena Boissinota. Zaś długie, czesane wiatrem kosmyki nadały stylizacjom jeszcze więcej swobody i romantycznego charakteru. Znalazło się wszystko, co kochamy latem. 

@images.search.yahoo.com

Mikro grzywka Valentino

Aby odrobinę zrównoważyć te kolorowe stylizacje, fryzury z pokazu Valentino, wymyślone przez Guido Palau, były kwadratowe, wręcz surowe. Widzimy więc, że nadchodząca wiosna to powrót mikrocięć. Ta miniaturowa grzywka jakby przecięta kreską, kilka centymetrów od nasady, okala twarz niczym obraz. 

@totalbeauty.com

Rozjaśnione brwi Givenchy 

Zgodnie z klimatem pełnym natury, w jakim spacerowały modelki na pokazie Givenchy, na ich twarzach pojawił się minimalistyczny makijaż , który igrał z przezroczystością. Usta mienią się transparentną taflą, a brwi są znacząco rozjaśnione, dla lepszego podkreślenia oczu, których rzęsy są przeładowane tuszem w duchu lat 60-tych.

@vogue.com

Crossover Diora 

Inspiracja? Makijaż pokazu mody Dior, stworzony przez Petera Philipsa, zgodnie z obowiązującym obecnie kodeksem neo-grunge, postawił wszystko na wygląd, dzięki umiejętnej grze skrzyżowanej kreski w wewnętrznym kąciku oka. Minimalny trend, maksymalny efekt. 

@themakeupbrush.tumblr.com

Ciemne usta Rochasa

Właściwy odcień do podkreślenia ust według Lucii Pieroni dla Rochas? Ultraciemny burgund graniczący prawie z czernią, dla hipergraficznego, hipermodnego zabiegu upiększającego. A usta stają się centralnym, najważniejszym elementem twarzy. 

@vogue.com

Czyste piękno Victorii Beckham

Podczas pierwszego pokazu Victorii Beckham w Paryżu modelki przedstawiały zabiegi upiększające w najczystszym francuskim duchu: efekt makijażu bez makijażu, nad którym obszernie pracowała wcześniej Diane Kendal. Ujednolicona niemal naga cera, jest podkreślona subtelnymi akcentami strategicznego blasku, a usta są delikatnie podkreślone cielistą pomadką w modnych odcieniach nude. Zwilżone włosy są odgarniane do tyłu, jakby były stylizowane prostym machnięciem ręki, gdy wychodzi się spod prysznica.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis