Trendy Wellness na 2023 rok

@thirteenlune.com

Początek roku to doskonały czas na to, by przyjrzeć się trochę uważniej naszej rutynie pielęgnacyjnej i stylowi życia. Odpowiednio skomponowane rytuały potrafią skutecznie poprawić nasze samopoczucie od stóp do głów. Nasze ciała i umysły narażone na codzienny stres potrzebują praktykowania zdrowych nawyków, aby prawidłowo funkcjonować. Jak zadbać o siebie zgodnie z największymi tegorocznymi trendami Wellness?

@wattpad.com

Regularne badania profilaktyczne

Podczas gdy pandemia nałożyła ogromne obciążenia na systemy opieki zdrowotnej na całym świecie, stworzyła zupełnie nowy (i skuteczny) sposób, w jaki możemy korzystać z usług naszych świadczeniodawców. Wykorzystanie wizyt wideo i zdalnego monitorowania chorób zajęło silną pozycję w strategii podstawowej opieki zdrowotnej. O ile nie są to sytuacje zagrażające zdrowiu, zdalne konsultacje mogą zaoszczędzić nam sporo czasu w przypadku, gdy staramy się uzyskać skierowania na profilaktyczne badania krwi. Regularne badania to nowy trend Wellness, który pozwoli nam kontrolować potrzeby organizmu, a także uniknąć wielu poważnych chorób i dolegliwości.

@ilovevegan.com

Zdrowy upcykling

Coraz więcej konsumentów przyjęło styl życia „zero waste” w wielu dziedzinach życia. Podczas pandemii zmieniło się także podejście do żywności i mądrego zarządzania nią. Minimalizowanie wyrzucanego jedzenia oraz strategiczne wykorzystywanie nawet resztek (na przykład jako organiczny nawóz do kwiatów doniczkowych), staną się popularnymi trendami Wellness, które poprawią nie tylko nasz domowy budżet, ale i stworzą zdrowe nawyki zgodne z troską o środowisko.

@Sisterhoodandsun

Siłownia 24/7

Pandemia skutecznie udowodniła nam, że z odrobiną chęci, jesteśmy w stanie wykonać trening w dowolnym miejscu na ziemi. Odrobina miejsca na podłodze, mata do jogi i wirtualne zajęcia z instruktorem okazały się świetną alternatywą dla zapracowanych. Taka forma ćwiczeń zapewnia wielu osobom bardziej elastyczny harmonogram i więcej czasu na obowiązki i przyjemną troskę o siebie. Domowe siłownie to modny trend, który pozwoli nam zadbać o dzienną dawkę ruchu.

@witanddelight.com

Troska o dobre samopoczucie

Przewlekłe zmęczenie, stres, brak czasu na skuteczny odpoczynek – to tylko niektóre z przyczyn obniżonego nastroju. Odpowiednia troska o nasz nastrój powinien stać się ważnym nawykiem w Nowym Roku. Dbanie o dobre samopoczucie dla każdego może oznaczać co innego – być może będzie to wyciszający spacer brzegiem morza lub ulubiona książka? Cokolwiek sprawia, że czujemy się lepiej powinno na stałe zagościć w naszej codziennej rutynie.

@pinterest.com

Zminimalizowana pielęgnacja

Uproszczenie – to słowo przewodnie obowiązujące w trendach Wellness na rok 2023. Choć popularne stało się przekonanie, że dla uzyskania najlepszych efektów konieczna jest złożona pielęgnacja skóry – coraz większa świadomość konsumentów sprawiła, że chętniej skłaniamy się ku zrównoważonemu podejściu do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Zrezygnowanie ze złożonej pielęgnacji okazuje się nie tylko korzystne dla środowiska, ale także dla naszej skóry. Powiedzenie „mniej znaczy więcej” będzie przyświecać nam przez cały najbliższy rok. 

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis