Trendy wnętrzarskie na Nowy Rok

@Roomdesigns

Najnowsze trendy to między innymi nasze domy wypełnione zielenią. Ale ich zadaniem będzie także wyrażenie, kim naprawdę jesteśmy: w końcu różnorodność jest hasłem przewodnim tej epoki, a we wzornictwie wyraża się to poprzez szycie na miarę i odrobinę eklektyzmu. Jak urządzimy nasze wnętrza zgodnie z nadchodzącymi trendami?

@hackrea.com

Są tacy, którzy twierdzą, że mówienie o trendach projektowych nie ma już sensu, a w dobie różnorodności używanie terminu „trend” oznacza ujarzmianie kreatywności. W rzeczywistości taki jest właśnie trend czasów, w których żyjemy: wyrażanie siebie różnorodnością stylów, aby w pełni wyrazić osobowość każdego indywiduum.

Różnorodność i personalizacja

Dom musi przede wszystkim mówić, kim jesteśmy i wyrażać nasz styl życia. Kiedy musimy wybrać podział przestrzeni, wyposażenie i kolorystykę, zanim pomyślimy o modzie i trendach, musimy zrozumieć, co chcemy wyrazić. Nawet jeśli kolorem roku Pantone jest magenta, należy zastanowić się, jaka paleta kolorów sprawia, że ​​czujemy się swobodnie?

@italianbark.com

Domowy eklektyzm

Doskonale pamiętamy czasy, kiedy domy musiały być minimalistyczne. Następnie projekty naszych domów wypełniły popowe i kolorowe elementy. Teraz wszystko wydaje się współistnieć. Zdaniem topowych projektantów, dzisiejszy dizajn nie potrzebuje już manifestów i ruchów, ale jest tak silny, że stać go na niemal nieskończoną mnogość głosów i interpretacji, opowieści i rozwiązań. Nawet meble i przedmioty, które zdobią nasze domy, wzbogacają je o zaskakująco zróżnicowaną, osobistą i autorską mieszankę. Idealny dom staje się wówczas niemal galerią sztuki z naszymi ulubionymi pracami.

@sambuilders

Natura wkracza na salony

W kontakcie z naturą czujemy się dobrze. Więc nawet gdy za oknami jest taras czy ogródek, o nie są tak rozpowszechnione, zagospodarowanie przestrzeni, w której znajduje się zakątek zieleni, wsi czy ogródka warzywnego, pomaga nam przywrócić swoistą równowagę psychofizyczną. Badania mówią o tym głośno, a świat designu dostosowuje się do projektu biofilnego: strategii projektowej, która integruje naturalne elementy z naszymi przestrzeniami życiowymi. Drzewo w środku salonu, czemu nie?

@apartmenttherapy.com

Ozdoby na piedestale

Racjonalistyczna kultura mniej znaczy więcej naznaczyła czas, a raczej maksymalizm. Obecnie króluje coraz więcej co czyni dekorację ważnym momentem w języku designu. Eksperci twierdzą, że jest to trend, który w pełni odzwierciedla złożone i pełne przemocy czasy, których doświadczamy. Na świecie panuje złość i zamieszanie, a projekt musi wyrażać ten dynamizm i nie stronić od niego. W ten sposób style, kolory i zdobienia nakładają się na siebie i aby nie zostały okrzyknięte kiczowatymi, muszą przestrzegać bardzo surowych zasad dobrego smaku.

@Duahomedesign

Komfortowe tkaniny

Wśród wnętrzarskich trendów, które odziedziczyliśmy po modzie, z pewnością jest świadome użycie tkanin. Dzisiaj nasze sofy są ubrane w płótna, które wyglądają jak garnitury. Aksamit powraca do najczęściej używanych tekstur. W końcu tkanina w salonie czy sypialni prowadzi dialog z wyposażeniem i swoją kolorystyką personalizuje przestrzeń. I nie tylko to: zapewnia również ten rodzaj komfortu, który sprawia, że ​​czujemy się dobrze i wygodnie. Aksamit pod względem akustycznym spełnia także rolę pochłaniania dźwięku, zwłaszcza jeśli jest używany do zasłon, a nawet do pokrycia ścian, gdzie ponownie w modzie jest rozciągnięta tkanina.

@elledecor.com

Kolor i złoto

Serena Confalonieri, projektantka i dyrektor artystyczna z Mediolanu, na temat kolorów mówi o powrocie do lat 70. Koniec z minimalistycznymi i neutralnymi kolorami, ale podobnie jak w modzie, w projektowaniu ponownie pojawiają się ciepłe, nasycone kolory: fiolety, żółcie , czerwienie i zielenie.  Pozostawiają również miejsce na dość odważne zestawienia, które wciąż wyrażają odwagę łamania i przełamywania stereotypów. To nie wszystko, według Cinzii Pagni, z projektowania mody przejęto również śmiałość złota, które użyte ze smakiem może nadać otoczeniu wyrazisty charakter.

@hackrea.com

Rzemiosło kontra przemysł

O ile kiedyś sektory rzemieślniczy i przemysłowy znajdowały się po przeciwnych stronach, to dzisiaj te skrajności współistnieją również tutaj. A rzemiosło, szyte na miarę może nadać naszym domom cieplejszy charakter również dlatego, że zwykle pozwala poczuć ludzką rękę.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis