Triki, które optycznie powiększą nawet najmniejsze mieszkanie

@hippietribex

Aranżacja wnętrz to często sprawa nieprosta, zwłaszcza wtedy, jeśli nie mamy do dyspozycji wielkiej powierzchni apartamentu, a zamiast przestrzenności i idealnego stopnia nasłonecznienia, musimy zmagać się z urządzeniem mieszkania niewielkich rozmiarów, a które wydaje się trochę niedoświetlone. Istnieje jednak na całe szczęście szereg szalenie prostych do wprowadzenia w życie zabiegów, które optycznie będą w stanie powiększyć naszą mieszkalną przestrzeń. 

Minimalizm w przytulnej odsłonie

Nadszedł właśnie szczęśliwy i długo wyczekiwany moment. Oto już niebawem mamy wprowadzić się do nowego mieszkania, więc ogarnia nas uczucie nieopisanej radości. Bywa jednak, że trwa ona w tak wielkim natężeniu do pewnego czasu. Ma to zaś związek z tym, iż naszego nowego domu nie można zakwalifikować do grupy tych sporych, więc w trakcie planowania całej aranżacji, napotykamy na niejedną zagwozdkę. Spokojnie! Jeśli nasza nowa domowa przestrzeń właśnie zaczęła się nam wydawać znacznie za mała i zaczynamy rwać sobie włosy z głowy, zamartwiając, że będzie nas przytłaczała, wiedzmy że da się to bardzo sprytnie obejść. Istnieją bowiem pewne triki aranżacyjne, które pozwolą nam ją optycznie powiększyć.

Zanim jednak zaczniemy je omawiać, to przy okazji organizowania przeprowadzki, zacznijmy przeprowadzać także i porządki w rzeczach osobistych, mając w myślach bardzo często przywoływaną ostatnimi czasy ideę minimalizmu. W żadnym razie nie chodzi tu o życie w klinicznej przestrzeni bez uprzyjemniających życie bibelotów, czy stworzenie listy przedmiotów, jakie znajdują się w naszym posiadaniu i ograniczenie ich do słynnej setki. Minimalizm ma bowiem wiele oblicz, także i tych znacznie bardziej elastycznych.

Ot, przejrzymy wszystkie rzeczy i zastanówmy się dobrze, czy przypadkiem nie mamy natury kolekcjonerki mało potrzebnych nam do życia rzeczy. Może zamiast trzech malakserów o różnym stopniu zaawansowania techniki i innych kolorach, powinnyśmy postawić na jeden, a pozostałe odsprzedać, czy oddać w dobre ręce? To samo tyczy się wszystkich innych przedmiotów z przestrzeni kuchennej, czy odzieżowej. Przeprowadzając się, zabierzmy ze sobą jedynie te, które uwielbiamy i których w stu procentach potrzebujemy. W ten sposób uporamy się z nadmiarem rzeczy i zaczniemy nowy etap mieszkaniowy z czystszym kontem.

Oto zaś sprytne i najprostsze sposoby na powiększanie małych wnętrz.

@reserve_home

Magia lustrzanego odbicia

Jeśli marzy nam się powiększenie niewielkiego mieszkania, czym prędzej powinnyśmy wziąć się za poszukiwanie różnej wielkości luster. Jak można się domyślić, lustra mają w sobie niemalże magiczną moc, dającą wspaniałe złudzenie rozciągnięcia przestrzeni. Jeśli pozawieszamy je w kilku miejscach w pokoju, absolutnie nikt z domowników, nie będzie już narzekał, że czuje się przytłoczony małym rozmiarem pokoju. Świetnie, jeśli lustra będą różnej wielkości, od bardzo dużego, które można postawić przy ścianie, aż po niewielkie, zawieszone na ścianach. Trikiem idealnym będzie także zamontowanie dwóch luster na tej samej wysokości, ale po dwóch stronach.

@plantsome

Wiwat biel i pastele

Kolejnym doskonałym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza, jest urządzenie go w jasnych barwach. Nawet niewielka kawalerka, w której dominuje biel oraz pastelowe barwy, nie będzie sprawiała klaustrofobicznego wrażenia. Biel i wszelakie rozbielone odcienie robią świetną robotę, oszukując nasz wzrok. Wybielmy więc ściany i zakupmy śnieżnobiałe meble, gdzieniegdzie decydując się na wprowadzenie pastelowych odcieni lub jakiegoś przyjemnego koloru będącego małą odskocznią od bieli, na przykład modnego szmaragdu.

@mypetitapartment

Piękne złudzenia, czyli zalety fototapety i naturalistycznych dekoracji ściennych

Nasze mieszkanie zyska parę dobrych metrów na szerokości i długości, także i wtedy, jeśli zdecydujemy się jedną ze ścian udekorować stylową fototapetą bądź naturalistyczną dekoracją ścienną, na przykład relaksującym i wprawiającym nas w dobry nastrój pejzażem. I w tym przypadku nasze zmysły zaczną być przyjemne oszukiwane, będzie się nam bowiem wydawało, że zostajemy przy każdym mimowolnym spojrzeniu na podobną dekorację, wciągani w jej głąb. Ten hipnotyzujący efekt głębi z pewnością pozytywnie zaskoczy domowników, jak i gości.

@udekorujdom
Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis