Ubraniowe wymianki. Przyszłość mody

@allblackvis

Nowe ubrania, unikatowe stylizacje, skarby upolowane na wyprzedażach. Wiele z nas uwielbia ubrania i to, co można z nimi zrobić. Kupowanie daje radość, a znalezienie czegoś w niskiej cenie potrafi wywołać prawdziwą euforię. A gdyby tak móc dostawać nowe ubrania za darmo, przy okazji pozbywając się tego, co zalega nam w szafie? Tak, to możliwe! Wystarczą modowe wymianki. 

@astoldbymichelle

Jak to działa?

Wymianki ubraniowe mają prostą zasadę. Zbieramy ekipę koleżanek, które przy okazji zapraszają swoje koleżanki i spotykamy się we wcześniej umówionym miejscu. Każda przynosi ubrania, których już nie nosi, a które wciąż są dobrej jakości. Zawartość toreb i plecaków wysypujemy na środek pomieszczenia i… zaczynamy polowanie! 

@walnutsvalley

SWAP, czyli taka właśnie wymiana, cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Dzieje się tak z kilku względów:

  1. To ekologiczny sposób na zdobywanie nowych ubrań.
  2. Pozwala na oszczędności. 
  3. Jednoczy, pozwala zawrzeć nowe, wartościowe znajomości.
  4. Umożliwia oczyszczenie swojej szafy z nadmiaru niepotrzebnych ubrań. Same plusy!

Idea takich spotka jest prosta. Grupa znajomych spotyka się w ustalonej lokalizacji i oddaje się radości wybierania najlepszych dla siebie ubrań. W szerokiej ofercie swapowych skarbów można odnaleźć prawdziwe unikaty – wystarczy odrobina cierpliwości i umiejętność poszukiwań. Poczujmy się jak odkrywczynie i dajmy się porwać odzieżowej imprezie. 

Swapowanie dla każdego

SWAP nie jest nowym pomysłem, ale dopiero od niedawna zaczyna cieszyć się zasłużoną sławą. Coraz więcej dziewczyn i kobiet w różnym wieku organizuje takie spotkania, by móc odświeżyć swoją szafę, pozbyć się tego, co w niej zalega i, przy okazji, dobrze się bawić w gronie przyjaciółek. I to o to tak naprawdę chodzi – spotkanie z bliskimi kobietami, wymianę poglądów, rozmowę, wspólną zabawę. I ubraniowe szaleństwa! 

@selmakacisebbagh

Spotkania wymiankowe to sposób na to, by choć na chwilę poczuć się znów jak mała dziewczynka. Wspólne przymierzanie ubrań, amatorskie pokazy mody wśród koleżanek, do tego kolorowe drinki i masa pysznych przekąsek. Czegóż chcieć więcej? W dobie pandemii niezwykle istotne jest, byśmy dawali sobie czas na bycie razem, w gronie bliskich osób – oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa! Już drugi rok jesteśmy ograniczeni wymogami sanitarnym, więc choć chwila oddechu w gronie przyjaciółek to prawdziwy skarb dla większości z nas. 

Dla każdego coś miłego

Na spotkaniach typu SWAP można znaleźć naprawdę wspaniałe ubrania. Coś, czego nie chce już nosić nasza koleżanka, może być tym, co idealnie dopasuje się do naszych wiosennych zestawów. Może komuś znudziła się już kwiecista sukienka lub kolorowa ramoneska? Świetnie – przygarnijmy je. A w zamian podzielmy się z innymi kobietami tym, czego same już nie nosimy. Pamiętajmy jednak, by na wymiankę przynosić wyłącznie ubrania w dobrym stanie! Nikt nie chce wysłużonego, zmechaconego swetra. Dzielmy się wyłącznie takimi rzeczami, które same chciałybyśmy dostać. Tylko tyle i aż tyle.

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis