Ulga dla stóp latem

@andicsinger

Lato to dla wielu z nas czas pełen słońca, morza i piasku. Uwielbiamy spędzać dni na plaży, korzystając w pełni z ich uroków. Niestety takie czynniki atmosferyczne mogą odbić się negatywnie na kondycji i komforcie naszych stóp. Dlatego warto znać tych kilka sprawdzonych sposobów, aby przez całe lato cieszyć się gładkimi stopami i skutecznie uśmierzyć uczucie zmęczenia po całym dniu uciążliwych upałów.

@gittabanko

Lato to nasz niekwestionowany przyjaciel: skóra w kolorze złota, długie spacery, włosy suszone wiatrem. Jednak mogą dokuczać nam skutki uboczne wysokich temperatur, takie jak ciężkie i obolałe nogi. Niezwykle powszechny, zwłaszcza wśród kobiet, jest efekt obrzęku, który narasta szczególnie w drugiej połowie dnia i wieczorem. Na szczęście istnieją pewne dobre nawyki i małe kroki pielęgnacyjne, które mogą mieć znaczenie w przywróceniu uczucie komfortu.

Kąpiel w zimnej wodzie

Po upalnym dniu nasze stopy mogą być ciężkie, opuchnięte lub obolałe. Na szczęście szybką ulgę przyniesie nam ich kąpiel w zimnej wodzie. Wystarczy zanurzyć stopy w misce z lodowatą wodą na około 15 do 20 minut, aby poczuć natychmiastowe odświeżenie i komfort.

@majamarko7

Peeling

Użyj pumeksu, pilnika lub grubego peelingu do stóp, aby usunąć wszelkie zgrubienia i nadać im odpowiednią gładkość. Codzienne noszenie letnich, odkrytych butów może przyczyniać się do przesuszenia stóp. Regularne usuwanie martwego naskórka pomoże wygładzić i przywrócić ich miękkość. Taki zabieg sprawi, że użyte kremy nawilżające i regenerujące do stóp lepiej się wchłoną, przynosząc znacznie lepsze rezultaty.

Kąpiel z dodatkami

Doskonałym sposobem na przyniesienie ulgi spuchniętym i zmęczonym stopom są kąpiele z dodatkiem soli lub ziół. Możemy wybrać zwykłą sól morską, bocheńską lub leczniczą sól uzdrowiskową, które poprawią krążenie, rozluźnią mięśnie, regenerują tkankę i przygotują skórę stóp do dalszych etapów pedicure. Możemy wzbogacić naszą wodę z solą także o dobroczynne napary ziołowe. Wystarczy zaparzyć szałwię, tymianek, lawendę, majeranek, liść laurowy lub miętę, które oprócz relaksujących właściwości posiadają także działanie dezodorujące i przeciwgrzybiczne.

@michellelin.lin

Regularne nawilżanie

Gdy nasze nogi zmagają się z wieloma czynnikami zewnętrznymi, są zmęczone, opuchnięte i przesuszone, najlepszym krokiem w naszej rutynie pielęgnacyjnej będzie ich nawilżenie. Wybierajmy lekkie konsystencje o żelowych formułach. Warto, aby zawierały w swoim składzie naturalne, ziołowe składniki takie jak wyciąg z kasztanowca, arnika, aloes czy mięta, która dodatkowo zapewni uczucie chłodu i orzeźwienia. Dla wzmocnienia efektu chłodzenia możemy schłodzić żelowy krem w lodówce. Ulga natychmiastowa!

@lucyswhims

Chłodzący masaż

Nic nie relaksuje po całym dniu na nogach tak jak odpowiedni masaż. Poprawi on krążenie krwi i przyniesie ulgę zmęczonym stopom. Użyjmy do tego schłodzonego żelu do stóp i okrężnymi, zdecydowanymi ruchami masujmy nasze stopy przez kilka minut. Zakończmy masaż parominutowym relaksem z uniesionymi nogami. Ważne, aby stopy znalazły się wyżej niż reszta ciała. Utrzymywanie tej pozycji może by niezwykle funkcjonalne i korzystne dla zdrowia naszych nóg.

Tagi: , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis