Uroczy wiosenny manicure

@amberjhnails

Najnowszymi trendami w manicure nie sposób nie zachwycić się. Są niebanalne, urocze i bardzo szykowne. Chwytają spojrzenia, a do tego genialnie poprawiają samopoczucie. Warto się nimi zainspirować. Oto, jak będziemy malowały paznokcie przez kolejne miesiące. 

Pastelowa łąka 

Jednym z największych hitów w wiosennym manicure są florystyczne motywy. Najlepiej stawiać na te kojarzące się z bujnymi łąkami i ogrodami bądź tropikalną roślinnością. Jeśli mamy co do nich obawy, koniecznie się do nich przekonajmy. Nie są wcale zbyt młodzieżowe, czy infantylne. Namawiają nas do nich czołowi kreatorzy, którzy stwierdzili, że jak ulał będą pasowały do ich najnowszych kolekcji. Warto wspomnieć, że do zwolenników podobnego uroczego manicure należy na przykład Domenico Dolce oraz Stefano Gabbana tworzący od lat uwielbiany przez fanki mody duet Dolce&Gabbana.  

Jeśli chodzi o kolory topowego kwiecistego manicure, wybierajmy gamę słodkich pasteli. Oprócz pudrowego różu, błękitu, fiołkowego, czy koralu celujmy również w fuksję, oranż i intensywne żółcienie. A co z długością płytki? Jeśli chcemy wpasować się w najnowsze trendy, nadajmy jej delikatnie zaokrąglony kształt. Pamiętajmy też o tym, że nie może być za długa. Nadal nie zapominamy o manicure w typie squoval. Paznokcie spiłowane w obłe kwadraty uwielbiają ikony stylu na czele z Kate Moss, Jeanne Damas, Seleną Gomez i Alexą Chung. 

@amberjhnails

Kolorowy french

Manicure we francuskim stylu to już od lat jeden z najpopularniejszych sposobów ozdabiania paznokci. Jest po prostu kwintesencją szyku. W ostatnim sezonie został zepchnięty z podium na rzecz tak zwanych mydlanych paznokci. Póki co żegnamy się z soap nails. Otóż wraz z wejściem w 2024 rok elegancki french ponownie wrócił do gry, stając się po raz kolejny hitem. Występuje jednak w jeszcze bardziej elektryzującej wersji niż dotychczas. 

Otóż wielkim przebojem wiosennych i letnich miesięcy będzie francuski manicure, w którym pierwsze skrzypce grają intensywne barwy. Przełamujemy więc schematy i odstawiamy na bok stonowane pudrowe i beżowe tony, które do tej pory go wyróżniały. Od dziś możemy podkręcać look dłoni, używając jednego lub kilku kolorów.  

@amberjhnails

Metaliczny blask

Zdaje się, że czasy, w których nosiłyśmy błyskotliwe ubrania, czy makijaże wyłącznie na wieczorowe wyjścia lub w okresie karnawału minęły już bezpowrotnie. Już od ponad trzech sezonów nie przesyciłyśmy się topowym stylem określanym mianem shine chic. Fenomenalnie wyglądającego cekinowego, czy metalicznego blasku nie odmawiamy sobie przez cały rok. Styliści i makijażyści współpracującymi z czołowymi domami mody twierdzą, że nie można go przedawkować. Śmiało możemy zatem szaleć także z manicure wpisującym się w tę ciekawą estetykę.

Które metaliczne lakiery wybierać? Najlepiej celować w te, które mają pastelowe migotliwe refleksy. W tym miejscu trend shine chic łączy się bowiem z równie inspirującą baśniową estetyką zwaną mermaidcore. Nasze paznokcie mają przypominać masę perłową spowitą oceaniczną wodą. Robią wielkie wrażenie. 

@amberjhnails
Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis