Wersalka, idealna do Twojego domu

Wersalka w ostatnim czasie przechodzi swój renesans. Z nudnej, oklepanej i ciężkiej, zmienia się w designerski i praktyczny mebel, który dodatkowo daje nam możliwość przenocowania gości. I jeszcze pościel zmieści w skrzyni! To idealne rozwiązanie również do małego salonu, bo zajmuje mniej miejsca niż kanapa, a do tego szybko zmieni się z zestawu wypoczynkowego w wygodne łóżko do spania. Wersalka. Jaką wybrać i czym się kierować podczas zakupów?

Zacznij od własnych potrzeb

Nie każdy z nas potrzebuje w salonie rozkładanego zestawu wypoczynkowego. Jeśli masz sypialnię, a goście nocują u Ciebie od wielkiego dzwonu, możesz wybrać jakąkolwiek inną kanapę do swojego salonu. Podobnie z właścicielami domów jednorodzinnych, którzy mają dużą przestrzeń i mogą dysponować np. osobnym pokojem dla gości.

Kanapa – wygląd czy wygoda?

W sklepach znajdziemy coraz więcej nowoczesnych kanap, które kuszą nas swoim wyglądem. Warto jednak zaznaczyć, że często design nie idzie w parze z wygodą. O ile nocowanie w naszym domu odbywa się sporadycznie, nie musimy się tym przejmować. Jeśli jednak ma być to wersalka dla rodziców w salonie, warto wybrać taką, która będzie nam służyć i będzie komfortowa.

Najważniejsza jest jakość!

Dobra jakość mebli zawsze się obroni. Zazwyczaj nie chcemy zmieniać wersalek co sezon, dlatego solidnie wykonany mebel, z dobrych materiałów, to elementarna zasada każdej dobrej decyzji zakupowej. Ważniejsza od tego, czy wersalka będzie w stylu skandynawskim, industrialnym czy jakimkolwiek innym.

Wersalka – narożna czy klasyczna?

Zanim udamy się do sklepu po nową wersalkę, musimy dokonać koniecznych pomiarów w naszym pokoju i zastanowić się, czy będzie możliwość jej wygodnego rozłożenia w miejscu, który dla niej przewidzieliśmy. Czasem najlepszym rozwiązaniem jest wersalka narożna, która doskonale rozwiąże problem nieustawnych kątów. W zależności od ilości osób, które mają z niej korzystać, możemy wybrać wersalki jednoosobowe i wieloosobowe.

Wersalka w pokoju dziecięcym

Mała wersalka to świetne rozwiązanie do niewielkiego pokoju dziecięcego, szczególnie kiedy mieszka w nim rodzeństwo, a łóżko piętrowe niepotrzebnie zagraciłoby pokój. W takim wypadku wersalka w ciągu dnia będzie służyć do czytania czy przyjmowania gości, a w nocy zamieni się w wygodne miejsce do spania.

Wersalka może być atrakcyjna i nowoczesna. Możliwość jej rozłożenia to coś, co zostawia daleko w tyle modne szezlongi i nierozkładane kanapy. Idealna do małych mieszkań, do kącików dla gości w salonie, do pokoju dziecięcego – sprawdzi się wszędzie tam, gdzie szukamy rozwiązań praktycznych i efektownych.

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis