Wielkanocne DIY. Najbardziej efektowne ozdoby, które bardzo łatwo zrobisz sama

@martidamska

Rzeczami, które zawsze świetnie dopomagają nam w stworzeniu świątecznego klimatu, są piękne ozdoby. W końcu gdy tylko zaczynamy otaczać się dopasowanymi do danej okazji urokliwymi dekoracjami, błyskawicznie zaczynamy znacznie intensywniej odczuwać świąteczny nastrój. Oto najbardziej efektowne wielkanocne dekory, które co więcej bardzo szybko i łatwo zrobimy same. Przekonajmy się, jak wielką frajdą może być wielkanocne DIY. Do dzieła!

Wielkanocny zwierzyniec

Gdy korci nas, żeby w tym roku zrobić z okazji Wielkanocy kilka pełnych wdzięku ozdób, na przykład przy użyciu jajek, pomyślmy o wykonaniu małego świątecznego zwierzyńca. Domowe wnętrza, w których poustawiamy taki oryginalne jajeczne stroiki, zyskają nie tylko na świątecznej atmosferze, ale również i na uroku, którego po prostu nie sposób odmówić podobnym dekorom. Nie można przecież nie uśmiechnąć się na widok stroika przypominającego uroczego króliczka, czy kurczaczka. Co więcej, ten fantastyczny wizualny efekt osiągniemy przy niewielkim nakładzie pracy, a do tego w bardzo krótkim czasie.

Oprócz jajek potrzebny nam będzie filc w kilku odcieniach, garść piórek, kolorowe farbki, cienki pędzelek, pistolet na gorący klej, nożyczki, a także czarny marker o nie za grubej końcówce. Teraz wystarczy uruchomić wyobraźnię i przystąpić do wykonywania domowego zwierzyńca. Pierwszym krokiem będzie wykonanie filcowych podkładek na planie koła, które stabilnie będą utrzymywały jajka w pionie. Zaczynamy od wycięcia w filcu niewielkich okręgów i prostokątów, które następnie sklejamy. Potem doklejamy do jajek kolejne elementy, takie jak królicze uszy, czy dziób kurczęcia i przystępujemy do stworzenia malowanych akcentów. Możemy dodać jeszcze więcej wigoru naszej dekoracji, nakładając na stroiki elementy florystyczne jak miniaturowe wianki.

@laurenconrad

Pisankowa makrama

Jeśli mamy szczególną słabość do wszelakich ozdób utrzymanych w stylu boho, a zwłaszcza do makram, dekoracyjnym wielkanocnym strzałem w dziesiątkę będą dla nas z pewnością makramy pisankowe. To pomysłowa zminiaturyzowana świąteczna wersja topowych wiszących kwietników, jakie robią teraz prawdziwą furorę we wnętrzarskich stylizacjach. Jeśli do tej pory nie miałyśmy okazji zaplatać makram, teraz śmiało możemy podjąć to wyzwanie, zwłaszcza że ta dekoracja, nie zabierze nam za dużo czasu i energii. Poza tym będzie mogła być również świetną wprawką przed zaplataniem większych, kunsztowniejszych sznurkowych dekoracji.

Dobrze dobierzmy do niej sznurek, jako że efekt finalny zależy w głównej mierze nie tylko od naszej zręczności, a od tego, jakiego materiału użyjemy. Najlepiej wybierać w tym przypadku sznurki, których grubość nie przekracza pięciu milimetrów. Teraz wystarczy już tylko zapoznać się z podstawowymi makramowymi splotami, których naukę objaśnia mnóstwo darmowych tutoriali dostępnych na kanale YouTube i po prostu zacząć wyplatać. Rozwieśmy nasze piękne mini makramy na umieszczonych w wazonie gałązkach bazi lub gałęziach jakiegoś obsypanego wiosennym kwieciem drzewa. Może te nader ciekawie prezentujące się wielkanocne dekoracje okażą się dla nas początkiem emocjonującej przygody ze znaną już od doby antyku asyryjską sztuką wiązania sznurków bez użycia szydełka, czy drutów?

@pracownialas

Wielkanocna sztuka współczesna

W modzie, biżuterii, a także i w dekoratorstwie wnętrz są ostatnimi czasy na topie akcenty, w których pojawia się motyw zaczerpnięty z grafik oraz obrazów legendarnego mistrza malarstwa, znanego w historii sztuki jako Henri Matisse. Są to natomiast intrygujące, nieco zgeometryzowane minimalistyczne portrety ukazujące kobiece twarze, które zostały narysowane zaledwie jedną linią. I my zabawmy się teraz w artystki i zamiast tradycyjnie dekorowanych pisanek stwórzmy ich nowe oblicze inspirowane XX-wieczną sztuką. Poćwiczmy na kartce, a potem odwzorujmy podobne portretowe wizerunki na jajkach. Wspaniałym efektem będzie namalowanie portretów na przykład na abstrakcyjnych barwnych plamach. Portrety możemy połączyć także z wiosennymi motywami roślinnymi. Oszałamiający efekt pisankowego stroika, jak i nasza wielka satysfakcja gwarantowane!

@frau-liebling

Uszate serwetki

Zabierając się za przygotowywanie wielkanocnego nakrycia, dzięki bardzo łatwemu trikowi możemy sprawić, że nasz stół zyska nieprzeciętny wygląd. Owym trikiem jest natomiast stworzenie ujmujących uszatych serwetek. Wystarczy, że owiniemy materiałową serwetkę wokół ugotowanego jajka i zwiążemy ją sznurkiem lub tasiemką, pozostawiając spory zapas materiału u góry. W ten oto sposób zyskamy kompozycję przypominającą zajęcze uszy. Połóżmy podobną zajęczą serwetkę z jajkiem lub pisanką na każdym nakryciu.

@stonegableblog
Tagi: , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis