Wielkanocne drzewko – inspiracje

@bloglovin.com

Drzewka wielkanocne są popularnym i uroczym wiosennym akcentem, który stylowo ozdobi nasz dom. Pomysły na wielkanocne drzewka DIY zyskują na popularności w ostatnich latach, ponieważ coraz więcej osób staje się kreatywnym dekoratorem wnętrz. Ten zabawny, prosty i niedrogi sposób na udekorowanie domu na wiosnę sprawdzi się doskonale jako wielkanocna dekoracja stołu, ale także jako efektowny stoik witający gości w przedpokoju. 

@justmydelicious.com

Poszukaj inspiracji na ogrodzie

Doskonałą bazą do wielkanocnego drzewka będą suche gałęzie. Z łatwością znajdziemy je w naszym ogrodzie lub na spacerze w parku. Suche gałązki możemy udekorować kolorowymi wydmuszkami jajek, papierowymi pomponami i kokardkami. Pięknie będą wyglądały także ledowe światełka i plastikowe dekoracje kwiatowe – ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Jeśli wybierzemy gałązki z małymi listkami lub kwiatkami, nasza dekoracja zyska dodatkowego uroku. Zaś jeśli mamy ochotę na nieco więcej barw i szaleństwa, możemy pomalować suche gałązki na dowolny kolor (idealnie sprawdzą się pastelowe odcienie różu, żółtego, błękity i biel).

@pinterest.com

Udekoruj rośliny doniczkowe

Jeśli w naszym domu znajdują się imponujące kwiaty doniczkowe lub małe krzewy ozdobne, możemy wykorzystać je do stworzenia idealnego i uroczego drzewka wielkanocnego. Wystarczy do domowej roślinki dodać kilka wielkanocnych akcentów, aby całkowicie odmienić wygląd naszego drzewka.

@justmydelicious.com

Stwórz wielowarstwową konstrukcję

Wielopoziomowa taca lub patera na ciasto może w rzeczywistości stanowić wspaniały dodatek do naszych wielkanocnych  dekoracji. Aby w prosty sposób zrealizować pomysły na drzewko wielkanocne, po prostu zapełnijmy wielopoziomową tacę wszystkim – od domowych ciastek wielkanocnych i gorących bułeczek krzyżowych po kwiaty i ozdoby z zajączków, aż po czekoladowe jajka. Aby zachować ideę wielkanocnego drzewka, pamiętajmy o kolejności, w jakiej ustawimy rzeczy: warto umieścić coś przyciągającego wzrok na środku górnej kondygnacji i wykorzystać dolne kondygnacje do wyeksponowania mniejszych obiektów. Ten pomysł na wielkanocne drzewko jest idealny do domów, w których brakuje miejsca na dekoracje i można go łatwo przenieść na blat lub wykorzystać jako dekorację stołu wielkanocnego. Po świętach wyjątkowo łatwo go zdemontować!

@thehousethatlarsbuilt.com

Wytnij pióra z papieru

To jeden z bardziej wymyślnych pomysłów, jednak ten ciekawy efekt piór jest łatwy do samodzielnego wykonania. Wygląda na wyrafinowany, ale w rzeczywistości jest bardzo szybki w wykonaniu. Choć internetowe poradniki sugerują ręczne malowanie piór, możemy zaoszczędzić trochę czasu udając się do sklepu papierniczego po kolorowy wzorzysty papier.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis