Wnętrzarskie hity: domowa dżungla

@marienova

Amatorki egzotycznych gatunków roślin mogą spać spokojnie. Niesamowity trend zwany domową dżunglą nadal utrzymuje się w ścisłej czołówce. Podpowiadamy, w jaki sposób stworzyć podobne zachwycające i szalenie relaksujące wnętrze. 

Relaksująca zieleń na prowadzeniu

Trend określany mianem domowej dżungli to z całą pewnością jedna z najciekawszych wnętrzarskich propozycji ostatnich lat. Nic dziwnego, że wprawiła w niemały zachwyt gigantyczną liczbę osób z całego globu. Cudownie zielone mieszkania, w których uwagę przykuwa mnóstwo wspaniałych okazów roślin to wielki hit mediów społecznościowych, na przykład Instagrama i TikToka. Nieustannie promuje się je także w wielu czołowych wnętrzarskich magazynach. 

Idea home jungle niezmiennie oczarowuje. Ponadto trzeba dodać, że to pomysł na wnętrze, którym nie sposób się znudzić. Co jest tak szczególnego w podobnych aranżacjach? Otóż wnętrza, w których pierwsze skrzypce grają ciekawie wyglądające tropikalne gatunki roślin, prezentują się szalenie stylowo. Są tak efektowne i wyrafinowane, że wprost nie można się na nie napatrzeć. Nie da się odmówić im oryginalności. Co więcej, ideę domowej dżungli można dowolnie zespolić z dowolną ulubioną estetyką. Home jungle fenomenalnie wygląda w przestrzeni urządzonej zarówno w stylu boho, old money, retro, zen, czy w barwnym włoskim maksymalizmie. 

Kolejnym atutem wnętrz ze sporą ilością roślin jest to, że doskonale odprężają. Ich amatorzy twierdzą, że przebywając w nich, można z łatwością zapomnieć o całym świecie i poczuć się błogo. Dzięki nim w prosty sposób jest się też w stanie zapanować nad gonitwą myśli i wieloma negatywnymi emocjami. Nie dość, że skutecznie poprawiają samopoczucie, to dodają również witalności. W szare jesienne i zimowe dni działają zupełnie jak eliksir szczęścia. Krótko mówiąc, warto czym prędzej wybrać się na przyjemne florystyczne zakupy. 

@helloplantlover

Jak zacząć tworzyć domową dżunglę?

Jeśli zamierzamy się zabrać za tworzenie domowej dżungli, koniecznie odkryjmy w sobie botaniczną pasję. Nie musimy wiedzieć wszystkiego, wystarczą podstawy, które pozwolą nam dobrze zadbać o ulubione okazy. Zgłębmy wiedzę, dzięki której unikniemy wielu błędów. Do najczęstszych należy ustawanie kwiatów w złych miejscach. Ekspresowo w nich marnieją. Dowiedzmy się zatem, które gatunki roślin najlepiej znoszą zacienienie, a które należy niezwłocznie przestawić na nasłoneczniony parapet. 

Dobierając roślinne okazy, stawiajmy na różnorodność, dzięki której uzyskamy wspaniały tropikalny efekt. Niech w naszej domowej dżungli nie zabraknie miejsca dla roślinnych oczyszczaczy powietrza. Okazuje się bowiem, że istnieją gatunki roślin mogących nie tylko upiększać domy, ale i świetnie wpływać na nasze zdrowie. Radzą sobie one z niwelowaniem wielu zanieczyszczeń biologicznych, jak i niebezpiecznych związków chemicznych. Do tej grupy zalicza się między innymi aloes, palma areka, dracena wonna, daktylowiec niski, skrzydłokwiat i filodendron.

@plantestanic
Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis