Za co kochamy jesień?

Wczesna jesień to z całą pewnością wyjątkowy czas. Zamyka nie tylko okres letni, ale także pewien etap energetyczny. Dlatego też niektórzy z nas odczuwają w tym czasie przypływ nowej siły, a dla innych jest to moment podsumowań i wniosków. Jest wiele powodów, dla których można ją kochać! 

Kwitnące wrzosy, dojrzałe owoce i warzywa oraz przybierające coraz to więcej kolorów liście drzew – to właśnie przynosi ze sobą wczesna jesień. Wciąż jest jeszcze ciepło, ale nie ma już uciążliwych upałów, dni stają się coraz krótsze. Wyciągamy z dna szafy grubsze ubrania i coraz mocniej czujemy, że powoli zbliża się zima. Październik ma jednak dużo uroków, które warto docenić i wykorzystać. Do dzieła! 

Kolory jesieni skąpane w promieniach słońca

Jesień to jedna z najbardziej kolorowych pór roku. Złote, czerwone i brązowe liście spadające z drzew tworzą niepowtarzalny klimat, który uzupełniają kwitnące wrzosy, astry, dalie i chryzantemy oraz dojrzewająca jarzębina. W parkach pod koniec miesiąca można już znaleźć kasztany, powoli pojawiają się żołędzie. Natura o tej porze roku jest bardzo malownicza. To doskonały czas dla osób lubiących fotografować, ale nie tylko. Przyroda dostarcza nam wiele materiałów do stworzenia wyjątkowych, jesiennych dekoracji. Można je odnaleźć podczas spacerów z bliskimi.

Idealny czas na wyjazd w góry

Wrzesień to najbardziej odpowiedni moment na długie górskie wędrówki. Pogoda jest w sam raz – nie zmęczą nas już upały, ale też nie ma jeszcze zimowych niebezpieczeństw, można się więc do woli delektować pięknem przyrody. W górach o tej porze roku naprawdę wypoczniesz i naładujesz baterie. Nie ma już tłumu turystów, na wielu szlakach możesz spędzić czas sam na sam z naturą. To bardzo cenne doświadczenie, sprzyja medytacji i przemyśleniu wielu bieżących spraw, spędzających nam na co dzień sen z powiek.

Gratka dla grzybiarzy

Grzybobranie to stara polska tradycja – wiedzą o tym czytelnicy Pana Tadeusza. Do dzisiaj kultywowana zarówno przez starsze, jak i młodsze pokolenia. Czas spędzony w lesie pozwala się zrelaksować i odpocząć od codziennego zgiełku. A zebrane podczas wędrówek grzyby urozmaicą nie tylko wigilijną kolację – można z nich także jesienią wyczarować niebiańskie potrawy. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie są jadalne! Warto mieć przy sobie osobę, która potrafi rozpoznać dobre grzyby od tych trujących.

Źródło: @leniwaniedziela

Nowy rok numerologiczny – nowa energia

W okolicach przesilenia jesiennego, zmienia się nasz osobisty rok numerologiczny, co wiąże się z wejściem w nowy okres życia. Dlatego też warto się przyjrzeć w tym czasie swoim dotychczasowym osiągnięciom, a także planom i marzeniom na przyszłość. To właśnie wczesna jesień jest idealną porą na to, aby zacząć realizować swoje pomysły. Sprzyjają temu również powroty do zawodowych obowiązków po letnim wypoczynku.

Źródło: @mblockk

Więcej czasu na rozwój

Dłuższe wieczory oznaczają więcej czasu dla siebie. Można go wykorzystać na własny rozwój osobisty, np. czytając tematyczne lektury i rozwijając wiedzę oraz zainteresowania. Miejskie biblioteki zaczynają funkcjonować po przerwie wakacyjnej, zatem też pojawiają się możliwości, których nie było latem. To dobry czas, żeby zacząć się uczyć nowych rzeczy. 

Bogactwo smaków w kuchni

To właśnie wczesną jesienią na straganach i w warzywniakach znajdziesz najwięcej rodzimych owoców i warzyw, z których można przygotować smakowite potrawy. Zaletą jedzenia sezonowych produktów jest to, że zawierają one najwięcej witamin i mikroelementów. Nasz organizm potrzebuje ich przez cały rok, ale przed zimną zapotrzebowanie to dodatkowo się zwiększa. Warto więc skorzystać z bogatej oferty jesieni.

Źródło: @kwestiasmaku

Rozkwit życia towarzyskiego

Jesień to czas powrotów nie tylko do szkoły i pracy, ale również do życia towarzyskiego w miejskich pubach i barach. Wieczory są już coraz chłodniejsze, a zatem przebywanie na dworze nie jest już takie miłe jak w lecie. W związku z tym na nowo spotykamy się w okolicznych pubach. Ma to swój niezaprzeczalny urok.

A Wy za co kochacie wczesną jesień? Z czym Wam się kojarzy i jakie ma dla Was symboliczne znaczenie? Czy uważacie tę porę roku za twórczą? Nasza redakcja zdecydowanie tak!

Tagi:

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis