Za co kochamy książki erotyczne? 4 powody!

Closeup image of a woman opening and reading a vintage novel book on the table

Powieści erotyczne podbijają listy bestsellerów i królują w księgarniach. Co sprawia, że tak je uwielbiamy, polecamy innym miłośniczkom książek i… ciągle chcemy więcej? Rynek książki stał się tak różnorodny, że każdy bez problemu znajdzie idealną lekturę dla siebie. W ostatnich latach ogromną popularność zdobyły książki erotyczne, a takie nazwiska jak E.L. James czy Blanka Lipińska są znane każdemu — powieści tych autorek doczekały się nawet ekranizacji. Czytają je miliony osób (głównie kobiet), choć… nie każdy się do tego przyznaje! Co sprawia, że powieści erotyczne tak nas pociągają? Naszym zdaniem można wymienić przynajmniej cztery powody!

Dreszczyk emocji

W tzw. erotykach nie ma miejsca na nudę. Akcja rusza z kopyta, jest bogata w dialogi, a sytuacja może odwrócić się w mgnieniu oka. Dzięki temu fabułę śledzi się z zapartym tchem, obserwując uczucie rozwijające się między bohaterami. Jeśli pojawiają się opisy, są zwykle bardzo sensualne, jeśli trudne relacje — to takie, które ewoluują na naszych oczach. Dzięki temu powieści erotyczne pozwalają zaspokoić ciekawość, tworząc wrażenie, że obserwujemy czyjeś życie. Są także sposobem na przełamanie rutyny oraz oderwanie się od rzeczywistości po nudnym dniu spędzonym w pracy. Zdarza się, że erotyki szokują, potrafią bulwersować, poruszają kontrowersyjne tematy — to sprawia, że trudno przejść obok nich obojętnie.

Bohaterowie, z którymi chcemy się utożsamiać

Zazwyczaj w książkach erotycznych poznajemy historię z punktu widzenia głównej bohaterki. Dzięki temu z łatwością możemy wczuć się w jej sytuację i wyobrazić sobie, że wydarzenia dotyczą nas samych! Kobiece postacie w powieściach tego typu są zwykle nowoczesne, odważne i pewne siebie (albo stopniowo tę pewność zdobywają), a przy okazji — atrakcyjne i zwracające uwagę mężczyzn. Nic dziwnego, że niejedna kobieta z chęcią śledzi losy takiej bohaterki, chcąc się z nią utożsamić i — być może — zmienić coś w swoim zachowaniu i życiu, aby upodobnić się do ulubionej bohaterki.

Powieści erotyczne poruszają temat, który nadal bardzo często pozostaje tabu. Poza tym, że pobudzają nasze zmysły, zaspokajają ciekawość i intrygują, pozwalają też pozbyć się poczucia wstydu oraz lepiej poznać nasze potrzeby. A może nawet zainspirują do spróbowania nowości w sypialni?

Duży wybór powieści

Erotyki znajdziemy w każdej księgarni — są bardzo popularne, dzięki czemu możemy przebierać w tytułach do woli, bo ten gatunek ma nam do zaoferowania naprawdę wiele. Obok wspomnianej Blanki Lipińskiej i E.L. James, które królują na listach bestsellerów, warto zwrócić uwagę na powieści Sylvii Day, T. M. Frazier czy Laurelin Paige. Także polskie autorki coraz częściej wybierają ten gatunek — m.in. Agnieszka Lingas-Łoniewska, Paulina Świst i Anna Szafrańska.

Największy wybór powieści Blanki Lipińskiej jest dostępny w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.

Po które książki warto sięgnąć na samym początku przygody z powieściami erotycznymi? Dobrym wyborem będzie Dotyk Crossa, Preppy, seria Uwikłani, Piękny sekret czy Nieosiągalna. Jednak każda z powieści, której tytuł, opis lub okładka przypadną nam do gustu, mogą być strzałem w dziesiątkę! Erotyki zwyczajnie przyjemnie się czyta, dzięki temu, że są lekko napisane — a to czwarty powód, dla którego tak chętnie po nie sięgamy.

Lekka forma — idealna do odpoczynku

Po ciężkim dniu i wypełnieniu licznych obowiązków zwykle nie mamy sił na ambitną literaturę i szukamy sposobu na relaks. To dlatego lekkie powieści są tak popularne — dostrzegamy w nich ucieczkę od szarej rzeczywistości. Dzięki temu czytanie może być atrakcyjną formą odpoczynku i alternatywą dla wpatrywania się w ekran telewizora. Dodatkowo literatura erotyczna to książki przystępne dla każdego, bo są napisane prostym językiem, a fabułę łatwo zrozumieć i zapamiętać. To także świetny sposób na zabicie czasu podczas jazdy tramwajem lub pociągiem czy podczas oczekiwania w kolejce do lekarza. Lekkie książki są nam zwyczajnie potrzebne!

Czytasz powieści erotyczne? A może czas sięgnąć po którąś i sprawdzić, czy to książki dla Ciebie? Może się okazać, że pokochasz ten gatunek tak, jak miliony czytelniczek na całym świecie!

Tagi: , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis