Zabawne i podnoszące na duchu love story. Komedia romantyczna, która skradnie Wasze serca!

Ona ma złamane serce, a on nie wierzy w miłość. Wspólnie wpadają na pomysł, by udawać związek. Tyle że ten prosty plan szybko się komplikuje… Szkocka pisarka Mhairi McFarlane, autorka bestsellerów „Sunday Timesa”, stworzyła pełną miłosnych przepychanek i dobrego humoru komedię romantyczną, która zachwyci fanki szczęśliwych zakończeń. „Miłość na później” to subtelna i wzruszająca opowieść o tym, że życie szykuje dla nas czasem bardzo zaskakujące scenariusze. Książka zdobyła wyróżnienie Amazona w kategorii „Najlepszy romans 2020”!

„Historia, która oczarowała mnie od pierwszych stron i jej blask nie zgasł aż do ostatniej. Piękna i charyzmatyczna, ale najbardziej podobała mi się jej dojrzałość. Każda rozmowa była na wysokim poziomie z nutką dowcipu oraz ostrymi wymianami zdań” – pisze o powieści Mhairi McFarlane Paulina, ale to tylko jedna z dziesiątek pozytywnych recenzji, które możemy znaleźć w sieci. Zachwycona jest także Ania, kolejna z czytelniczek, która dodaje: „Przeczytałam i – och! – jestem wielokrotnie na tak! Aż się wzruszyłam, aż uroniłam łezkę”. Pod wrażeniem pozostaje również Julka: „Genialna historia z gatunku #fakerelationships. Komedie romantyczne pochłaniam jednym tchem, ale dawno nie czytałam tak fenomenalnej powieści. To będzie HIT!”, a Marta dopowiada: „Skończyłam czytać i uwielbiam! Będę ją polecać z całego serca. Z jednej strony powolna i spokojna a z drugiej strony wzbudzająca dużo emocji. Ogromnie mi się podobała i w sumie żałuję, że już ją skończyłam”. Czy można sobie wymarzyć lepsze recenzje?

„Miłość na później” to powieść, która zdecydowanie ma w sobie coś urzekającego. To przede wszystkim urocza komedia romantyczna, która pod przykrywką lekkiej i niezobowiązującej historii niesie w sobie wartościowy przekaz. Mhairi McFarlane przekonuje w niej, że każdy koniec daje szansę na nowy początek i nawet tak bolesne doświadczenia jak zdrada czy rozstanie mogą przynieść nam coś dobrego. Książka zdobyła uznanie zagranicznych mediów, które doceniły kreacje postaci, błyskotliwe dialogi, a także niekwestionowany talent autorki do ukazywania głębi psychologicznej bohaterów oraz skomplikowanych relacji między nimi. Szkocka pisarka na przykładzie losów Laurie i Jamiego udowadnia, że w życiu, zwłaszcza miłosnym, nie warto kierować się uprzedzeniami, a na prawdziwe uczucia nigdy nie jest za późno.

Powiedzieć, że powieść Mhairi McFarlane to dobra książka, to tak jakby nie powiedzieć nic. Znakomicie napisana, zabawna i skłaniająca do refleksji miłosna historia w stylu kultowych filmowych opowieści, której fabuła wydaje się wręcz skrojona pod scenariusz komedii romantycznej.

Trzydziestosześcioletnia Laurie, odnosząca sukcesy prawniczka, od ponad osiemnastu lat jest w szczęśliwym związku z Danem, z którym wkrótce mają rozpocząć starania o dziecko. Gdy jej ukochany niespodziewanie z nią zrywa, Laurie jest zszokowana i załamana. Nie dość, że pracują w tej samej kancelarii, to jeszcze lotem błyskawicy w firmie rozchodzi się wieść o ciąży nowej partnerki jej byłego. Dla Laurie to cios poniżej pasa. I wtedy przypadkowe spotkanie w zepsutej windzie ze słynnym na całą kancelarię playboyem otwiera przed nią nowe możliwości. Zemsta będzie słodka…

Jamie Carter nie wierzy w miłość, ale potrzebuje dziewczyny, żeby zrobić wrażenie na szefostwie. Laurie z kolei pragnie, by współpracownicy znaleźli sobie nowy temat do plotek. Wspólnie wpadają na pomysł, który może rozwiązać ich problemy: przez kilka miesięcy będą udawać, że są parą. Dzięki temu Laurie odegra się na Danie i wzbudzi w nim zazdrość, Jamie zaś będzie miał szansę na awans, a może i udziały w firmie, przełożeni bowiem oczekują stabilizacji w jego życiu prywatnym. Koledzy z pracy angażują się w rozgrywany w mediach społecznościowych romans na niby, ze strategicznie zaplanowanymi zdjęciami i z góry ustaloną datą jego zakończenia. Prosty plan szybko zaczyna się komplikować…

Więcej szczegółów dotyczących fabuły nie zdradzimy, by nie zepsuć Wam przyjemności z lektury, ale przygotujcie się na mnóstwo emocji, bo do księgarń właśnie trafiła jedna z najzabawniejszych i najbardziej poruszających książek tego roku! Powieść Mhairi McFarlane przypadnie do gustu miłośniczkom błyskotliwych komedii romantycznych w stylu „Współlokatorów” Beth O’Leary, „Podróży nieślubnej” Christiny Lauren, „Beach Read” Emily Henry oraz serii „Cztery wesela” Denise Grover Swank.
Książkę „Miłość na później” można już kupić w polskich księgarniach. Nie zwlekajcie!

Tagi:

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis