Zabiegi medycyny estetycznej – coraz mniejsza inwazyjność, coraz większa skuteczność

Medycyna estetyczna już dawno przestała być przywilejem zarezerwowanych tylko i wyłącznie dla znanych i bogatych. Obecnie z zabiegów medycyny estetycznej może skorzystać każdy z nas. A co więcej – nie jest wymagana ani znaczna suma pieniędzy, ani mnóstwo czasu na regenerację pozabiegową. Stale poszerzająca się oferta gabinetów medycyny estetycznej skłania nas do poszukiwania takich procedur, które doskonale odpowiadać będą naszym potrzebom. O tym, jakie są obecnie najbardziej polecane zabiegi medycyny estetycznej, porozmawiamy z dermatologiem, ekspertem medycyny estetycznej w klinice medycyny estetycznej Neonia z Krakowa Ewą Kopycińską.

– Z roku na rok przybywa osób korzystających z zabiegów medycyny estetycznej. Jedni korzystają z nich regularnie, inni – jedynie okazyjnie. Co ciekawe – stale przesuwa się granica wieku osób, które odwiedzają profesjonalne gabinety medycyny estetycznej. I mam na myśli poszerzanie się tej granicy w dwie strony, gdyż przybywa zarówno osób młodych, jak i tych w podeszłym wieku. Z czego wynika taka dynamika zmian?

Medycyna estetyczna to bez wątpienia jedna z najbardziej rozwijających się gałęzi dermatologii. I mam tu na myśli zarówno wzrastającą lawinowo liczbę pacjentów, jak i znaczny postęp w opracowywaniu coraz skuteczniejszych, a zarazem bardzo bezpiecznych procedur. Ogromną popularność zabiegów odmładzających i upiększających tłumaczyć można oczywiście coraz większą liczbą profesjonalnych gabinetów, coraz bardziej przystępnymi cenami zabiegów. Ale nie tylko – ogromne znaczenie ma rosnąca świadomość dotycząca potrzeby przeprowadzania takich zabiegów. Osoby młode wiedzą dziś, że odpowiednio wczesne wykonywanie wybranych zabiegów stanowi doskonałą profilaktykę procesów starzenia się skóry. Zaś osoby w wieku podeszłym coraz częściej zdają sobie sprawę, że nigdy nie jest a późno, aby poprawić swój wygląd i osiągnąć spektakularny efekt odmładzający.

– Kiedyś odmładzanie twarzy kojarzyło się przede wszystkim z liftingiem twarzy – inwazyjnym zabiegiem z użyciem skalpela. Wymagał on długotrwałej rekonwalescencji i obciążony był pojawieniem się licznych powikłań. A jak wygląda współczesne odmładzanie w gabinecie medycyny estetycznej?

Obecnie odchodzi się od wykonywania rozległych, inwazyjnych zabiegów. Można je z powodzeniem zastąpić mniej inwazyjnymi, bardziej bezpiecznymi, a zarazem równie skutecznymi procedurami. Dzięki temu pacjent zyskuje naprawdę wiele. Dostęp do nowoczesnych zabiegów daje możliwość natychmiastowego redukowania oznak starzenia się, usuwania licznych defektów urody, modelowania twarzy i całego ciała czy leczenia łysienia. W wielu przypadkach efekty zabiegów widoczne są tuż po wygojeniu się miejsca zabiegowego, a niekiedy nawet nie ma potrzeby regeneracji skóry. Czas utrzymywania się efektów zabiegu różni się w zależności od poszczególnych działań w gabinecie. Na pewno można podtrzymać efekty, jeśli zdecydujemy się na okresowe powtarzanie zabiegów.

 

– Jakie są obecnie najchętniej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej?

Od kilku lat niezmiennym powodzeniem cieszą się zabiegi laseroterapii. Nie ma wątpliwości, że wykorzystywanie lasera w medycynie estetycznej zrewolucjonizowało oblicze zabiegów upiększających i odmładzających. My, jako eksperci zyskujemy dostęp do coraz nowocześniejszych laserów o coraz szerszym spektrum działania. Natomiast pacjenci zyskują możliwość wykonania laserowego usuwania zmarszczek, przebarwień, rozszerzonych naczynek, rozstępów i blizn, a także depilacji laserowej. Kolejnym uwielbianym zabiegiem jest botoks. Toksyna botulinowa doskonale sprawdza się w celu wygładzania zmarszczek, a także profilaktyki powstawania  zmarszczek oraz pogłębiania się zmarszczek już istniejących.

– Botoks to zabieg często mylony z kwasem hialuronowym. A przecież zabiegi te bardzo się od siebie różnią.

Rzeczywiście, wiele osób nie wie, że istnieje zasadnicza różnica między tymi zabiegami. Botoks blokuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, hamują powstawanie zmarszczek mimicznych. Kwas hialuronowy także może służyć zmniejszeniu widoczności zmarszczek, jednak zasada jego działania jest odmienna. Ten wypełniacz jest wstrzykiwany wzdłuż przebiegu zmarszczek, wypełniając je i wyrównując powierzchnię skóry. Ponadto kwas hialuronowy doskonale sprawdza się w zabiegach wolumetrii twarzy, obejmującego m. in. modelowanie linii żuchwy, podbródka, kształtu nosa, a także wielkości i kształtu ust.

– Spektakularne efekty modelowania twarzy i jej odmładzania zapewniają także nici PDO, prawda?

Rzeczywiście, liftingujące nici PDO to nowoczesne rozwiązanie, mogące z powodzeniem zastąpić tradycyjny lifting twarzy. Inwazyjność zabiegu jest jednak nieporównywalnie mniejsza – to niewielkie nakłucia skóry kontra rozległe nacięcia. Także czas rekonwalescencji po zabiegu jest znacznie krótszy – a efekty zabiegu z zastosowaniem nici PDO są często porównywalne do liftingu z użyciem skalpela. Dzięki możliwości precyzyjnego manipulowania w wyglądzie poszczególnych elementów twarzy, uzyskiwany jest bardzo naturalny efekt odmładzający.

– A w jakim celu wykonywana może być mezoterapia igłowa? I czy to zabieg o podobnym działaniu do wampirzego liftingu?

Mezoterapia igłowa oraz osocze bogatopłytkowe, czyli tzw. wampirzy lifting są często ze sobą mylone. Jedyne podobieństwo dotyczy jednak techniki wykonania zabiegu – w obu przypadkach skóra jest ostrzykiwana przy użyciu cieniutkiej igły. W przypadku mezoterapii igłowej wstrzykiwane są jednak gotowe preparaty o działaniu rewitalizującym, odżywczym i nawilżającym, zaś wampirzy lifting wykorzystuje osocze bogatopłytkowe pozyskane z własnej krwi pacjenta. I z tego wynika przewaga wampirzego liftingu nad mezoterapią – wykorzystujemy bowiem materiał biologiczny, który nie uczula oraz oddziałuje na fizjologiczne procesy regeneracyjne. Dzięki temu jest zabiegiem niezwykle skutecznym i wcale nie dziwi, że wampirzy lifting jest uwielbiany przez największe światowe gwiazdy. A teraz dostępny jest dla każdego, kto potrzebuje rewitalizacji i odmłodzenia skóry.

Klinika medycyny estetycznej i laseroterapii Neonia

Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis