Zachwycający świąteczny stół

@yourhomemagazine

W jaki sposób nakryć bożonarodzeniowy stół, aby zachwycił wszystkich naszych gości? Świąteczne nakrycie na pewno powinno prezentować się niecodziennie, a także mieć w sobie pożądaną dawkę magii. Oto najlepsze aranżacyjne pomysły: odświętne, nieszablonowe i pełne baśniowego czaru. 

Świąteczna wizyta w lesie

Boże Narodzenie to doskonały czas na to, aby poczuć się jak dziecko, całkowicie puścić wodze fantazji i sprawić sobie wielką frajdę dobieraniem pięknych dekoracji. Dekoracji, dzięki którym będziemy mogły błyskawicznie wczuć się w magiczny klimat Świąt. W tym okresie roku można odejść od wiodącego prym we wnętrzach minimalizmu i zatracić się w stylu pełnym przepychu.

Ogromną przyjemnością będzie z pewnością przemienianie jadalni i królującego w niej stołu w leśną krainę. Urocze leśne motywy zdominowały w tym roku świat bożonarodzeniowych dekorów – to jeden z topowych trendów, który zawsze okazuje się strzałem w dziesiątkę. 

Jeśli marzy nam się leśna świąteczna dekoracja, koniecznie postawmy na jak najwięcej roślinnych dodatków. Na stole pierwsze skrzypce powinny grać wazony wypełnione pachnącymi świerkowymi lub jodłowymi gałązkami, iglaste wieńce, a także stroiki, w jakich pojawiają się szyszki, grzybki, czy zamieszkujące las zwierzęta, na przykład figurki lisków, czy wiewiórek. Jeśli chodzi o tonację obrusu, talerzy, filiżanek, jak i dodatków, stawiajmy na naturalne stonowane barwy, takie jak beż, krem, karmel, czy oliwkowa zieleń. Dla wzmocnienia czarodziejskiego tajemniczego efektu warto przełamać je tonem złota oraz miedzi. 

@frombrideswithlove

Pastelowe Boże Narodzenie

Za kolejną najmodniejszą bożonarodzeniową aranżację można uznać tę zdominowaną przez pastelowe tony. Przez bardzo długi czas urokliwa i szalenie optymistyczna pastelowa gama była zarezerwowana na wiosenne celebracje, przede wszystkim na Wielkanoc. Teraz jednak pastele stały się prawdziwym hitem także i w grudniowych dekorach. Wielkim przebojem są pudrowo różowe choinki, cytrynowe bombki, czy wieńce, w jakich pojawiają się motywy błękitne, morelowe i liliowe. 

Jeżeli głowimy się, czy aby faktycznie pełne słodyczy pastele będą pasowały na Boże Narodzenie, pamiętajmy, że to gama barwna, jaka zapewnia doskonały nastrój. Zgodnie z psychologią kolorów genialnie relaksuje. Dzięki niej w Święta nie będzie nas opuszczał świetny humor. Modnie jest łączyć pastele wraz z chłodną morską zielenią lub równie szlachetnym kolorem wrzosowym. Decydując się na pastelową aranżację stołu, miejmy pod ręką sporo świec i świeczników w różanych odcieniach. 

@charlottejacklin

Nakrycie w stylu skandynawskim

Doskonałym wyborem będzie także nakrycie w stylu skandynawskim. To oszczędna estetyka, jednakże zawsze robi wielkie wrażenie i dodaje wnętrzu niemałej przytulności. Nakrycie bożonarodzeniowe w klimacie skandynawskim powinno być utrzymane w jasnych relaksujących tonach – beżowym, gołębio szarym, czy białym. Bardzo ważne są materiały, z jakich wykonano tekstylia oraz dekoracje – muszą być naturalne. Idealnym rozwiązaniem będzie len, wiklina, a także słoma. 

@jungalow
Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis