Zaprzyjaźnij się ze swoim SPF!

@stylowi.pl

Krem z filtrem już od dłuższego czasu jest tematem numer jeden wszystkich miłośników pielęgnacji. Nie bez powodu wszyscy beauty guru jednogłośnie wskazują go, jako podstawowy i najważniejszy krok na drodze do osiągnięcia pięknej cery. Ochrona przeciwsłoneczna jest ważna nie tylko latem, gdy nasza ekspozycja na promienie słoneczne jest największa, ale przez cały rok! Krem z SPF chroni nas nie tylko przed poparzeniami słonecznymi. Jego działanie ma znacznie szerszy zakres. Dlaczego nie warto pomijać kremu z filtrem w porannej pielęgnacji?

@stylowi.pl

Najlepszy kosmetyk przeciwstarzeniowy

Dermatolodzy na całym świecie zgodnie wskazują krem z filtrem jako najlepszą prewencję i kurację przeciwzmarszczową. Dla naszej skóry najbardziej szkodliwe jest promieniowanie UVA, które odpowiedzialne jest za fotostarzenie. Promienie, które przenikają nawet przez chmury i okna docierając do skóry aktywują liczne enzymy na jej powierzchni. Powoduje to niszczenie włókien kolagenowych (które i tak wraz z wiekiem ulegają osłabieniu) odpowiedzialnych za jej jędrność. Niedostateczna ochrona przeciwsłoneczna może ten proces znacząco przyspieszyć. Dlatego aby w przyszłości oszczędzić na drogich i często bolesnych zabiegach odmładzających, włączmy krem z filtrem do naszej codziennej, porannej pielęgnacji.

@foxytrash

Zapobiega przebarwieniom słonecznym

Kremy z wysokim filtrem są niezbędne nie tylko przy okazji bezpiecznego opalania. Używany codziennie chroni naszą skórę przed powstawaniem nieestetycznych, trudnych do usunięcia plam i przebarwień. Promieniowanie UV stymuluje działanie melanocytów odpowiedzialnych za wytwarzanie melaniny. Częste przebywanie na słońcu bez zabezpieczenia skóry odpowiednim filtrem, może skutkować zaburzoną pracą komórek barwnikowych, a w efekcie nadprodukcją melaniny widoczną w postaci brązowych plamek.

Pomaga w procesie gojenia się zmian trądzikowych

Skóra dotknięta zmianami trądzikowymi jest cieńsza i bardziej wrażliwa. Eksponowanie jej na słońcu może przyczynić się do powstania trudnych do zwalczenia plam. Odpowiednie zabezpieczenie uszkodzonej skóry kremem z filtrem uchroni nas przed powstawaniem nieestetycznych przebarwień oraz przyspieszy gojenie się ran.

Filtry UV to także niezbędny element uzupełniający kuracje retinoidami, kwasami lub profesjonalnymi zabiegami naruszającymi wierzchnią warstwę skóry, bardzo często wykorzystywanymi przy leczeniu cery trądzikowej. Owe substancje wykazują działanie fotouczulające, co w kontakcie ze słońcem może doprowadzić do silnego podrażnienia cery.

@doses__of__fashion

Chroni przed rakiem skóry

Regularne stosowanie kremu z filtrem przez cały rok jest istotne nie tylko z uwagi na aspekty wizualne, ale przede wszystkim zdrowotne. Częsta ekspozycja na promieniowanie słoneczne znacząco zwiększa zagrożenie wystąpienia nowotworu skóry – czerniaka.

Filtr dla każdego!

Bardzo często niechętnie sięgamy po kremy z filtrem, ponieważ wciąż kojarzą nam się z ciężką, oleistą formułą, która dodatkowo bieli naszą twarz nadając jej nienaturalny i niezdrowy wygląd. Taka formuła bardzo często przyczyniała się także do zapychania porów cer wrażliwych, tworząc grudki i niedoskonałości na jej powierzchni.

Co więcej, mało kiedy sprawdzały się pod makijażem, tworząc nieestetyczny efekt ciasta… Na szczęście to już przeżytek!

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz rodzajów filtrów o zróżnicowanej konsystencji i działaniu. Bez problemu dobierzemy krem skrojony na miarę naszych potrzeb, w zależności od preferencji i rodzaju cery. Dodatkowo, kosmetyki z filtrem nowej generacji bardzo często występują w towarzystwie innych składników aktywnych, dzięki czemu mają nie tylko właściwości ochronne, ale także pielęgnacyjne. Stosując kremy z filtrem należy jednak pamiętać o ich dokładnym zmyciu wieczorem. Nawet jeśli tego dnia nie robiłyśmy pełnego makijażu, filtr powinien być zawsze zmywany dwuetapowo.

@fusunlindner

Jak aplikować kremy z filtrem?

Krem z SPF to zwieńczenie naszej porannej rutyny pielęgnacyjnej. Oznacza to, że powinien być ostatnim, zamykającym etapem bez względu na to, jak rozbudowana jest nasza pielęgnacja twarzy. Jeśli nasza skóra wymaga dodatkowego nawilżenia, możemy najpierw użyć serum lub kremu nawilżającego, dopiero później zastosować krem z filtrem ochronnym.

Wystrzegajmy się także mieszkania filtra z innym produktem, ponieważ może to zaburzyć jego konsystencję i skuteczność działania. Aby dostatecznie zabezpieczyć twarz, szyję i dekolt filtrem, należy pamiętać o stosowaniu jego odpowiedniej ilości. Popularną metodą wydzielenia wystarczającej porcji kremu jest zasada dwóch palców – zaaplikuj tyle kremu, ile zmieści się na długości palca wskazujące i środkowego. Pamiętajmy także, że czas działania kremu mieści się w przedziale od 2 do 3 godzin, dlatego w ciągu dnia (szczególnie latem) niezbędna jest jego reaplikacja. Niektóre formuły kremów można z powodzeniem nakładać nawet na makijaż. Jeśli taka forma nas nie przekonuje, idealnym wyborem mogą być mgiełki lub pudry z SPF.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis