Złota biżuteria, jej wady i zalety

Złoto jako kruszec od zamierzchłych czasów kojarzony jest z bogactwem oraz wysokim stanem społecznym. Już w starożytności miał on ogromną wartość – głównie ze względu na swój niebanalny, nieporównywalny do żadnego innego materiału wygląd, jak również ze względu na to, iż od zawsze jest on dość trudny do zdobycia. Złoto wykorzystywano na wiele sposobów, jednak żaden z nich nie przyjął się tak bardzo jak w jubilerstwie.

Biżuteria wykonana z tego metalu szlachetnego do dzisiaj pożądana jest przez kobiety oraz mężczyzn na całym świecie, może być przy tym częścią stylizacji niezwykle oficjalnej, wyjściowej, jak również i codziennej. Wszystko zależy tutaj od jej wykonania – na przykład mały, złoty łańcuszek można dobrać do prawie każdego ubioru, podobnie jak delikatny pierścionek z tegoż kruszcu. Natomiast duży naszyjnik, eleganckie kolczyki lub stylowy zegarek na złotej bransolecie pasują na wszelkie wyjątkowe okazje, na który warto – a nawet powinno – pokazać się z jak najlepszej strony.

Wysoka trwałość oraz wyjątkowy charakter

Złota biżuteria to nie tylko elegancja i niepowtarzalny wygląd – jest to także zestaw licznych zalet typowych tylko i wyłącznie dla tegoż kruszcu.

Jedną z tych zalet jest zdecydowanie odporność na wszelkie czynniki środowiskowe. Co to oznacza?
Przede wszystkim to, iż – w przeciwieństwie do srebra czy innych materiałów mniej szlachetnych – złoto nie zmienia swojego wyglądu, niezależnie od tego, gdzie i ile się ją nosi. Dlatego też obrączka wykonana ze złota może być noszona każdego dnia – czy to słota, czy wichura, czy palące słońce, nie straci ona swojego naturalnego blasku.

Kolejną zaletą złotej biżuterii jest jej neutralność pod względem chemicznym. Każdy kruszec – nieważne czy to srebro, czy miedź – z czasem się „rozkłada”. Oznacza to, iż z biegiem czasu materiału w pierścionku czy bransolecie jest mniej, by po okresie trwającym nawet kilkaset lat w jego składzie znajdowała się tylko połowa pierwotnej ilości kruszcu. Między innymi dlatego też osoby mające styczność z żywnością nie mogą nosić ozdób wykonanych ze srebra – niektóre substancje przyspieszają proces rozkładu, przez co atomy danego pierwiastka mogłyby przeniknąć do jedzenia. Złoto jest tutaj jednak wyjątkiem – ono nie rozkłada się w takim tempie co reszta pierwiastków, przez co sztabka złota nawet po tysiącach lat będzie miała wagę niezwykle zbliżoną do swojej oryginalnej masy w momencie przetapiania. Między innymi dlatego też tak często spotyka się obrączki, które są w rodzinie od dziesiątek lat, jak również dlatego wciąż można podziwiać kunszt złotników z czasów starożytnych w takim stanie, jakby ledwie co zostały przez nich stworzone.

Niezwykła elegancja każdej stylizacji

Złoto nie bez powodu uznawane jest za jeden z najbardziej uniwersalnych kruszców, jakie można wykorzystać przy układaniu stylizacji. Ze względu na swoją przyciągającą wzrok barwę, biżuteria wykonana ze złota pasuje zarówno do stylizacji codziennej, jak i wieczorowej. Ze względu na swoją cenę, złoto nie jest kojarzone z biżuterią codzienną – wyjątkiem jest obrączka, która zawsze utożsamiana jest z wym właśnie kruszcem, jednak jest ona swoistym wyjątkiem od reguły. Oczywiście takie myślenie w dzisiejszych czasach jest błędem – wiele jubilerów na całym świecie oferuje teraz eleganckie, delikatne dodatki wykonane ze złota, które nie kosztują znacznie więcej niż ozdoba ze srebra. Ich dopasowanie również nie jest trudne, gdyż zestawy wykonane z tego kruszcu są niezwykle łatwe do dopasowania zarówno do letniej sukienki, jak i do dżinsów oraz bluzki. Co do kreacji wieczorowych, tutaj granicą jest tylko wyobraźnia oraz zawartość portfela. Do długich, czarnych sukni można śmiało dobierać większe, bardziej widoczne dodatki podkreślające urodę właścicielki, natomiast do lżejszych, prostych kreacji takich jak niezbędna w każdej damskiej szafie „mała czarna” idealne będą lekkie łańcuszki oraz delikatne kolczyki ze sztyftem.

Gdzie znaleźć wyjątkową biżuterię?

Zakup złotych zestawów powinien być przemyślany pod każdym względem – wyglądu, ceny, ale przede wszystkim jakości wykonania. Nie każdemu jubilerowi zależy na trwałości jego produktów – czasami priorytetem jest tylko prezentacja oraz jak najniższa cena mająca na celu zainteresowanie klienta. Na szczęście coraz więcej kobiet kupuje złoto z rozwagą, wybierając tylko takie marki, które cieszą się zaufaniem wielu klientów. Jedną z nich jest jubiler Lovrin, prowadzący działalność przede wszystkim online. Każda kobieta ma szansę znaleźć tam nie tylko oryginalne wzory, ale i biżuterię wysokiej jakości, która posłuży na lata.

Złota biżuteria Lovrin to nie tylko szeroki wybór modeli, ale również prób złota, z jakich została ona wykonana – pozwala to spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientek.

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis