Uroda

poradnik

Tanie sprzątanie

1. Pozbądź się plam z dywanu.
Najpierw dokładnie odkurzmy dywany i obicia mebli, a następnie usuńmy plamy za pomocą płynu do mycia szyb. Spryskajmy nim zabrudzone miejsce i wytrzyjmy ściereczką.

2.Lśniące sztućce
Papka z sody i octu nałożona na sztućce i pozostawiona na kilka minut przywróci im blask. Jeśli łyżki, noże czy widelce są poplamione, należy je wyszorować przygotowaną papką, a następnie opłukać i wytrzeć do sucha. Posrebrzane sztućce będą lśnić po wymoczeniu w gorącej wodzie z octem i sodą.

3.Czyste szyby bez płynu
Kup ściereczkę z mikrofibry do szyb i luster. Wystarczy zmoczyć ją w wodzie. Taka ścierka doskonale radzi sobie z brudem i nie pozostawia smug. Można ją prać i używać wielokrotnie.

4.Amoniak do kuchni
Pokryty tłustym osadem okap lub wiszące szafki w kuchni tanio i bez trudu umyjemy wodą z amoniakiem (pół szklanki amoniaku na litr wody). Warto przemyć nią także wnętrza szafek, ponieważ amoniak skutecznie odstrasza mole spożywcze. Roztwór amoniaku (1 szklanka na 2 litry wody) jest również doskonałym odplamiaczem. Usuniemy nim zabrudzenia z dywanów i tapicerki. Wystarczy skropić płynem plamy i pozostawić do wyschnięcia.

5.Czysta mikrofalówka
Wlać do miseczki wodę, dodać 2 łyżki octu lub pokrojoną cytrynę, a następnie wstawić naczynie do kuchenki i włączyć ją na ok. 4 minuty. Powstała wewnątrz para rozmiękczy osady i potem bez trudu umyjemy kuchenkę wodą z miseczki.

6.Sposób na piekarnik
Mocno podgrzejmy litr wody z 1/2 szklanki octu i umyjmy tym roztworem piekarnik. Jeśli do dna przywarły resztki jedzenia, wcześniej posypmy je sodą.

7.Cytryna nabłyszczy
Do wnętrza zmywarki włożyć dziurkowany pojemnik ze skórkami cytryny. Zawarte w nich olejki nabłyszczą naczynia.

8.Toaleta bez rdzy
Wystarczy wieczorem wsypać do sedesu szklankę sody i wlać pół litra octu, a rano wyszorować muszlę szczotką i spuścić wodę.

9.Herbata odświeży meble
Lakierowane drewniane meble nabiorą połysku, gdy przetrzemy je szmatką zmoczoną w mocnym, przestudzonym naparze czarnej herbaty.

10.Sól ratuje wiklinę
Wiklinę doskonale myje słona woda (dwie łyżki soli na pół litra wody). W roztworze moczymy miękką szczotkę i szorujemy nią koszyki. Potem wycieramy je papierowym ręcznikiem i pozostawiamy w przewiewnym miejscu, z dala od grzejników, aby zupełnie wyschły.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation