Uroda

uroda

Walka z zakolami-czyli jak pozbyć się zakoli?

Całą walkę powinniśmy zacząć od wcierek.Teoretycznie im częściej je wcieramy tym lepiej, ale w głównej mierze zależy od rodzaju wcierki jaki wybierzemy. A wybór oczywiście jest bardzo duży:)


Oto przykłady:

-Joanna, Rzepa. Mamy tu ekstrakty z rzepy, pokrzywy, łopianu i chmielu, a także niacynamid, prowitamina B5, mentol i alatoninę. Zawiera też alkohol, który znajdziemy na początku składu.

-Himalaya Hair Loss Cream. Krem przeciw wypadaniu włosów z Himalaya Herbals stosowałam już jakiś czas temu i dobrze go wspominam. Najlepiej stosować go na noc, bo jego kremowa konsystencja będzie obciążać włosy przy cebulkach. Warto jednak spróbować i uzbroić się w cierpliwość. To coś dla fanek gotowych rozwiązań. Krem kosztuje około30-40zł i można kupić go w niektórych aptekach.

-Seboradin Lotion np. Niger. Wcierka zawiera ekstrakt z dziurawca, olejek sosnowy, ekstrakt z tataraku, ekstrakt z czarnej rzodkwi, olejek z kolendry i olejek z drzewa herbacianego. Zawiera alkohol na początku składu.

-Farmona, Ampułki Radical. Zawierają wyciąg ze skrzypu polnego, żeń-szeńa, korzenia łopianu, rumianku, arniki, rozmarynu, szałwii, sosny, rukwii wodnej, cytryny, bluszczu, nagieteka, nasturcji, aminokwasy, proteiny sojowe, kwas pantotenowy, cynk, wit. B3, biotyne i prowitamine B5.

-Profarm, Pokrzepol. Zawiera alkohol na początku składu, dalej mamy wyciąg z brzozy, pokrzywy, brzozy, rozmarynu i skrzypu.

-Placent Hair Liquid

-Farmona, Jantar.

-Farmona, Saponics. Nie zawiera alkoholu. Znajdziemy tu ekstrakty ze skrzypu polnego , wosku pszczelego, nagieteka, rumianku, rozmarynu, szałwii, sosny, arniki, łopianu, owocu cedru, bluszczu, nasturcji, rukwii, witaminy A i E oraz kwas linolenowy.

-Tonik wzmacniający Receptury Babuszki Agafii. Nie nzajdziemy tu alkoholu, mamy za to kstrakty z szyszek chmielu, pokrzywy, łopianu i łyszczca wiechowatego syberyjskiego.

-Capitavit. Wcierka zawiera ekstrakty z kwiatu nagietka, kłącza tataraku, ziela pokrzywy, korzenia łopianu, ziela skrzypu, szyszek chmielu, z dodatkiem witaminy F. Mamy alkohol na początku składu.

-Balsam Przeciw Wypadaniu Włosów z enzymami pijawki lekarskiej.Balsam zawiera kofeine, biotynę, wyciąg z papryki, proteiny jedwabiu, olej z dzikiej róży... i oczywiście enzymy pijawki, które stymulują wzrost włosów, zmniejszają wypadanie, odżywiają cebulki, wzmacniają korzenie. Z całej serii 'pijawkowych' produktów balsam jest najbardziej wart zainteresowania.



Również wcieranie olejków przynosi bardzo dobre rezultaty. Do wyboru mamy tu całkiem sporo pozycji, ale najlepiej zdecydować się na któryś z tych:

Olej imbirowy
Olej rycynowy
Olej z kozieradki
Olej musztardowy
Olejki indyjskie na porost włosów
Olej z łopianu


A może Maseczka z drożdży ?

Rozcieńczone z wodą mineralną drożdże możemy nakładać przed myciem na zakola. To również ciekawa metoda przynosząca super rezultaty. Wystarczy trzymać je 15 minut przed każdym myciem a po 2-3 miesiącach najprawdopodobniej zaobserwujecie wysyp baby hair.


Przycinanie.

To metoda która działa na podobnej zasadzie co golenie włosów na nogach. Ponieważ mały włosek ucinany jest przy samej skórze, rosnąc dalej utrzymuje już grubość, jaką miał u swojej podstawy. Dzięki temu nasze baby hair będą lepiej widoczne i optycznie będzie ich więcej. Golenie jednak nie przyczynia się do wyrastania nowych włosków, i nie pomoże jeśli nasze łysienie w obrębie zakoli ma charakter hormonalny. Nie każde zakola można również ogolić, szczególnie w przypadku, kiedy sięgają daleko w głąb linii włosów. Taki sposób działa najlepiej jeśli już udało nam się wyhodować troszkę włosków, i możemy przyciąć je z przodu lub mamy grzywkę która je zasłoni.

Włoski możemy golić co 2- 3 tygodnie, zależnie od tempa wzrostu.


Najważniejsze....

To połączenie odpowiednich produktów, wytrwałość i cierpliwość. Nastawcie się na to, że dopiero po 3 miesiącach skontrolujecie stan włosków i zobaczycie pełne rezultaty. Zróbcie zdjęcie przed i po aby łatwiej ocenić zmiany:) I nie zrażajcie się zbyt szybko a na pewno uda Wam się zagęścić linie włosów!

Źródło:http://www.alinarose.pl/2013/07/zakola-jak-sie-ich-pozbyc.html
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation