Ogród

balkon

Kasztanowiec australijski (Castanospermum australe)

Wysokość
Roślina w doniczce będzie miała taką wysokość na jaką jej my możemy pozwolić.

Stanowisko
Roślina może nam rosnąć na stanowisku słonecznym, ale po wcześniejszym i dość długim przyzwyczajaniu. Jednak pamiętajmy, że nawet codzienne spryskiwanie nie zastąpi okresu chłodu, ruchu powietrza i parogodzinnej mocnej rosy. Dlatego przy uprawie na słonecznym parapecie szybko pojawią się zaschnięte końcówki liści. Roślina powinna mieć widne i mniej nagrzane miejsce. Zalecane okno o wystawie wschodniej lub północno-wschodniej, w ostateczności północno-zachodniej, choć tam będzie już znacznie cieplej i codzienne zraszanie w okresie wegetacyjnym może się okazać koniecznością.
Roślina lubi zraszanie.
Nic nie stoi na przeszkodzie wyniesienie rośliny na okres wegetacyjny na zewnątrz. Po przyzwyczajeniu może stać nawet w pełnym słońcu i na pewno końcówki nie będą mu zasychać.

Wymagania i pielęgnacja
Ponieważ roślina lubi kwaśne gleby starajmy się podlewać wodą przegotowaną i raczej letnią, a przynajmniej w temperaturze pokojowej. Jeśli roślina stoi na tarasie to woda powinna stać obok by miała zbliżoną temperaturę. Podlewamy metodą raz a dobrze. Każdą wodę, która wyciekła na podstawkę należy usunąć. Roślina dość wrażliwa na gnicie korzeni. Z kolejnym podlewaniem czekamy, aż 1/4 wysokości bryły przeschnie. Co około 10 dni podlewamy roślinę rozcieńczonym o połowę nawozem do paproci lub azalii. Oba nawozy mają zminimalizowaną ilość wapna w swoim składzie.
Ponieważ roślina nie zaprzestaje wzrostu w zimie, a jedynie zwalnia z uwagi na warunki oświetleniowe nawozimy także zimą tyle tylko że dajemy znacznie mniej bo maksimum ¼ dawki. W okresie zimowym lepiej by było zapewnić roślinie nieco niższą temperaturę. Za optymalną w naszych warunkach świetlnych przyjmuje się zakres między 15 a 18 0C. Jeśli możemy o roślinie zapewnić to pamiętajmy, że nie będzie potrzebowała tyle wody co w okresie wegetacyjnym i przed każdym podlaniem trzeba sprawdzić stan wilgotności w nieco niższej partii ziemi by nie zalać rośliny. Proszę nigdy nie polegać na wzroku tylko sprawdzić zanim podlejemy.
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation