Kuchnia

Apetyt rośnie w miarę oglądania

Temperowanie czekolady od dawna jest dla mnie nemezis, po prostu nie rozumiem! Drapie i ryczy, a jednak nie robi się dobrze.

Nie marzę o tym, aby móc tworzyć błyszczące, profesjonalne czekoladki, ale chcę mieć możliwość tworzenia zabawnych czekoladowych osłonek, na przykład ciastek i kremowych kulek, lub ładnych dekoracji i wstążek do moich ciast.

Ale dlaczego miałbyś temperować czekoladę?
Jest tak, ponieważ zachowuje swój blask i fakturę. Aby móc mieć go na zewnątrz w temperaturze pokojowej bez zmiękczania i móc wziąć go bez nieporozumień na temat rąk. Ważne jest również, aby nie stała się szara i błyszcząca.
Przechodzisz długą drogę w kuchni bez temperowania czekolady, ale czasami naprawdę chcesz zrobić coś małego.
Istnieją naprawdę dwa sposoby temperowania czekolady. Oba wymagają najpierw podgrzania czekolady do określonej temperatury, a następnie schłodzenia jej do niższej temperatury, a następnie ponownego podgrzania do temperatury pomiędzy. Cholernie cichy i tak trudny do trafienia w prawo. Jest również bardzo nieprzebaczalne, jeśli gdzieś pójdziesz, musisz wszystko powtórzyć.
Albo podgrzejesz całą czekoladę, a następnie umieścisz w tabeli, aby ją schłodzić, więc przetwarza na marmurowej płycie na przykład, aby ją ochłodzić. Lub podgrzej połowę czekolady, a następnie wymieszaj drugą połowę, aby ostygła.

Mój problem często polegał na tym, że chcę temperować bardzo małe ilości na raz, czasami tylko 50-100 gramów, a wtedy NIE jest możliwe użycie tych metod, to jest jak za mało czekolady.

ALE! Jest skrót! Prostszy sposób! Chwała Panu!
Zanim dostanę do gardła profesjonalnych cukierników i inne wyrozumiałe umysły, chcę powiedzieć, że nie jest to profesjonalna metoda, prawdopodobnie nic, co robisz na condis. Prawdopodobnie nie ma metody, która działałaby, jeśli zamierzasz robić czekoladki (choć kto wie, jeszcze nie testowałem), ale działa dla mnie w domu w kuchni i jest dla mnie w porządku! I nie wiem, dlaczego miałbym robić coś bardziej skomplikowanego niż to musi być.

Podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy, moi duńscy znajomi zajmujący się blogowaniem wstecznym przedstawili mi tę metodę.

SO! Przestań dokuczać i powiedz nam, jak to zrobić !! Ok ok ok

Oto jak:
Metoda polega na tym, że wystarczy podgrzać czekoladę bezpośrednio do ostatecznej temperatury. Więc nie ma ciepła, aby się ochłodzić, a następnie ponownie ogrzać. Bez bezpośredniego podgrzewania czekolady do odpowiedniej temperatury.

Aby to zrobić, potrzebujesz kuchenki mikrofalowej. Mianowicie trudno jest zmierzyć dokładną temperaturę w łaźni wodnej.

1. Posiekaj czekoladę i umieść w małej miseczce, która może wytrzymać mikro, najlepiej porcelanową lub plastikową, która nie przepuszcza zbyt dużo ciepła.
2. Przygotuj się z małym naczyniem do lizania i termometrem, najlepiej cyfrowym, a jeszcze lepiej na podczerwień, jeśli masz taki, któremu ufasz, i umieść miskę w mikronie i mikrze na 20 sekund. Wyjmij i dobrze wymieszaj, zmierz temperaturę, a następnie ponownie włóż miskę. Micra teraz tylko 5 sekund na raz i wyjmij, wymieszaj i zmierz.

Ciemna czekolada powinna osiągnąć 31-32 stopni
Jasna czekolada powinna osiągnąć 30-31 stopni
Biała czekolada powinna osiągnąć 29-30 stopni

Kiedy czekolada osiągnie odpowiednią temperaturę, możesz jej używać do wszystkiego, co chcesz robić, ale musisz pracować dość szybko, w ciągu kilku minut się uspokoi. Ale wtedy możesz go podgrzać.

pułapki
Oczywiście są pewne pułapki, na które należy uważać:

Czekolada ledwo chce się stopić w temperaturze, w której powinna być, więc musisz ją bardzo drobno posiekać, zanim zaczniesz, a następnie, gdy wyjmiesz ją między zwojami, musisz bardzo intensywnie wymieszać, najlepiej jak przyciśnięcie czekolady do krawędzi, aby pomóc stopić się. Czasami wygląda na niedokończony, gdy jesteś we właściwej temperaturze, ale mieszaj tylko przez minutę, aby zauważyć, że topnieje.
Czekolada osiąga swoją temperaturę znacznie szybciej niż myślisz. W zależności od ilości czekolady w misce temperatura może wzrosnąć o kilka stopni w zaledwie 5 sekund. Ale wkrótce dowiesz się, jak działa Twój mikrofon.
Ok, teraz możesz przetestować i powiedzieć, co myślisz? Czy uważasz, że to jest tak skomplikowane jak wcześniej? Czy to działa czy nie? Czy już używasz tej metody? Dla mnie to naprawdę rewolucyjne!

(A jeśli jakikolwiek profesjonalny cukiernik może mi powiedzieć, jaka jest wada tej metody i dlaczego powinieneś ogrzewać, ochładzać się i rozgrzewać, kiedy nie musisz, nie krępuj się. Poprosiłem o to, ale nie mogę odpowiedzieć co więcej, nie jest to metoda skuteczna w odżywce, w której temperujesz duże ilości czekolady).

https://brinkenbakar.ellematovin.se/temperera-choklad-enkelt-i-micron/
Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation