Bidet wiszący w domowej łazience – dlaczego warto go posiadać?

Bidet wiszący jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które w Polsce zyskuje na popularności dopiero w ostatnich latach. Na zachodzie Europy oraz w krajach azjatyckich jest natomiast znany oraz dostępny w większości domowych łazienek już od dawien dawna. Jego podstawowym zadaniem jest ułatwienie codziennego dbania o higienę osobistą – posiadacze bidetu nie muszą już brać kąpieli czy prysznica po każdorazowym skorzystaniu z toalety, w wygodny sposób mogąc się odświeżyć właśnie w bidecie.

Jakie korzyści zapewnia posiadanie bidetu?

Bidet jest bardzo przydatnym rozwiązaniem, które służy do codziennego dbania o higienę osobistą. Wyposażony jest w niewielki kranik z dostępem do ciepłej i zimnej bieżącej wody, za pomocą której można w wygody i szybki sposób odświeżyć się po każdym skorzystaniu z toalety. Dzięki bidetowi możemy zaoszczędzić papier toaletowy oraz lepiej zadbać o czystość. Sama woda pozwala w bardzo prosty i wygodny sposób poprawić swoje samopoczucie oraz lepiej i skuteczniej zadbać o swoje zdrowie.

Bidet jest rozwiązaniem idealnym dla całej rodziny, a na jego funkcjonalności skorzystają zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci oraz seniorzy. Zalety płynące z posiadania bidetu docenimy zwłaszcza w okresie letnim, kiedy wysokie temperatury wręcz zachęcają do częstego odświeżania się. Jako ciekawostkę można dodać, że bidet wiszący może posłużyć do czegoś więcej, niż tylko podmywania się – można go wykorzystać np. do wygodnego mycia małych zwierząt domowych lub szybkiego umycia i odświeżenia stóp po powrocie do domu.

Czy bidet wiszący sprawdzi się w każdej domowej łazience?

Pomimo licznych zalet, bidet wiszący jest rozwiązaniem, które zajmuje miejsce. Najlepiej sprawdzi się więc w większych łazienkach, w których jest dostępna odpowiednia ilość miejsca potrzebna do jego montażu. Przeciętnej wielkości bidet posiada ok. 40 cm szerokości i ok. 60 cm szerokości. Do tego należy dodać dodatkowe 20 cm po obu jego stronach oraz ok. 70 cm przed samym bidetem, aby był w pełni funkcjonalny oraz prezentował się estetycznie na tle pozostałego wyposażenia łazienki. Należy także umieścić go w bezpośrednim sąsiedztwie toalety, aby korzystanie z jego funkcjonalności było wygodne oraz intuicyjne.

Kupując to rozwiązanie najlepiej zamówić je w komplecie wraz z miską wc- oba rozwiązania powinny pochodzić bowiem z tej samej serii, aby wspólnie stworzyły spójne, jednolite oraz kompletne wyposażenie łazienki. Nowoczesne bidety wiszące występują w różnych stylach, kształtach a nawet kolorach, co pozwala na ich dopasowanie do wystroju praktycznie każdej łazienki. Na szczególną uwagę zasługują bidety wiszące marki Roca pochodzące z nowoczesnej kolekcji Inspira, które od niedawna można obejrzeć oraz zakupić w kolorach innych niż klasyczna biel – beżowym, cafe, perłowym, a nawet onyks.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis