Najnowsze trendy w damskich tatuażach

Tatuaż to bardzo osobista ozdoba ciała. Często ma znaczenie symboliczne, może być odzwierciedleniem przekonań lub charakteru, a także spełniać funkcje amuletu. Małe tatuaże, wykonywane w miejscach na ogół zasłoniętych, są niezwykle seksowne. Poznaj najmodniejsze trendy w damskim tatuowaniu.

Dobrze przemyślany i starannie wykonany tatuaż może stać się estetyczną i seksowną ozdobą Twojego ciała. Ale uwaga – nie dawaj się tatuować pod wpływem mody czy emocji. Czynniki te mają to do siebie, że – w przeciwieństwie do tatuażu – prędzej czy później przemijają. Przerabianie czy też usuwanie tatuażu jest bolesne i nie zawsze wychodzi estetycznie. Dobrze o tym wie Johnny Deep, który po rozstaniu z Amber Heard przerobił dwa swoje tatuaże dedykowane żonie. Napis: SLIM (ksywka Amber Heard), wytatuowany na paliczkach palcowych prawej dłoni, zmienił na: SCUM (szumowina), z kolei wytatuowaną seksowną postać żony zwyczajnie zamalował (źródło: https://www.tmz.com/2016/07/02/johnny-depp-amber-heard-tattoos-covered-up/). Czy wygląda to estetycznie?

Modny minimalizm

W modzie tatuowania damskiego obowiązuje przede wszystkim minimalizm, który dotyczy zarówno wielkości tatuażu, jak i kreski, którą został on wykonany. Mikroskopijne obrazki, tzw. tiny tattoos, tatuowane cienką linią na ogół w mało widocznych miejscach, np. na płatkach uszu, nadgarstku, palcach czy stopach, stanowią interesującą ozdobę kobiecego ciała.

    

Motywy roślinne i animalistyczne

Wśród kobiet dużą popularnością cieszą się tatuaże przedstawiające motywy roślinne oraz zwierzęce. Niektóre amatorki tatuowania, roślin i kotów łączą wszystkie elementy na jednym tatuażu, efekt takiego mariażu jest dość ciekawy. Warto zauważyć, że kwiaty są modne zarówno w postaci tiny tattoos, jak i nieco większych obrazków, tatuowanych na plecach, udach czy przedramionach.

 

 

Motywy feministyczne

Coraz większą popularnością cieszą się tatuaże feministyczne, odwołujące się do znanych symboli: women power i girl power. Tatuaże tego typu często opierają się na znaku oznaczającym płeć żeńską, kwiatach i napisach odwołujących się do kobiecej siły. To ciekawy sposób na ozdobienie ciała – z pewnością ma działania automotywujące.

 

Wyraź się w słowie

Kultura damska jest naturalnie związana ze słowem. Nie oszukujmy się – wszystkie gadamy dużo! Być może to właśnie jeden z powodów, dla którego wśród kobiecych tatuaży od kilku sezonów dominuje moda na napisy, zazwyczaj w języku angielskim, ale zdarzają się także sentencje łacińskie czy starogreckie.

Delikatne tatuaże między piersiami

Delikatne, najczęściej podłużne wzory wijące się między piersiami to zupełnie nowy trend. Tatuaże tego typu wyglądają niezwykle tajemniczo i seksownie, gdyż w ubraniu widać tylko ich początek, resztę zakrywa na ogół bluzka. Niekiedy przybierają postać nieco większego ornamentu.

Ornamenty z motywem kwiatowym

Wzory geometryczne również przeżywają w tym sezonie swój renesans. Na kobiecym ciele często łączą się z kwiatami. Modnym miejscem na wytatuowanie dużego ornamentu jest udo. Mniejsze kompozycje mogą pojawić się na dłoniach, nadgarstkach, karku bądź szyi.

 

W czasach pierwotnych tatuaż miał znaczenie rytualne. Do dziś wiele osób przypisuje mu wartość magiczną. Niezależnie od tego, jakie znaczenie ma dla Ciebie, pamiętaj, żeby wybierać tylko naprawdę sprawdzone i sterylne studia tatuażu. Używanie wielorazowego sprzętu może się skończyć bardzo źle dla Twojego zdrowia.

Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis