Balkony i tarasy – organizacja na lato

Balkony i tarasy – organizacja na lato 

Wraz z nadejściem lata, warto zastanowić się nad odpowiednim przygotowaniem tarasu bądź balkonu, tak aby były naszą stylową i nastrojową oazą spokoju, wręcz reprezentatywnym miejscem domu czy mieszkania.

Więcej inspiracji z kolekcji >>> Strefa relaksu 

Zaplanowanie przestrzeni

Naszym pierwszym zadaniem jest zadecydowanie, jaką rolę ma spełniać balkon. Jedne osoby preferują tarasy i balkony jako przestrzenie wypoczynkowe, inne z kolei wolą traktować je niczym szklarnie, miejsca pełne roślinności. Oczywiście przy odrobinie wyobraźni oraz dobrej organizacji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pełniły obie te role. Czekać nas będą z pewnością mniejsze lub większe wydatki. Będziemy musieli się zdecydować na meble ogrodowe, donice, skrzynki. Warto oczywiście pamiętać, aby były one odporne na wpływ wilgoci czy warunków atmosferycznych. Gdy posiadamy zwierzęta domowe, dobrze będzie zastanowić się nad zabezpieczeniem balkonu przed możliwością nieoczekiwanego wyskoczenia pupila.

Wypoczynkowy kącik

Balkon lub mniejszy taras może zostać zaadaptowany jako wypoczynkowy kącik. Zakup stolika kawowego, krzeseł czy leżaka sprawi, że można cieszyć się poranną kawą w blasku słońca. Jeśli jednocześnie zadbamy o odpowiednią ilość roślin ozdobnych, zabudowę balkonu lub specjalne maty, to być może cieszyć się będziemy prywatnym miejscem do opalania. Zapewne dla wielu osób perspektywa spędzenia wolnego czasu na balkonie z ulubioną książką, wydaje się nader kusząca.

Źródło: @villa.snowwhite

Jaka roślinność?

Taras bądź balkon udekorowane kwiatami, mienić się będą wieloma barwami, jak i również wprowadzać będą przyjazną aurę. Nie zapominajmy przy tym o niezwykle przyjemnych zapachach kwiatów. Do zakupionych wcześniej doniczek lub skrzynek możemy posadzić między innymi bratki, pierwiosnki, narcyzy, hiacynty, stokrotki, a nawet tulipany. Sporą popularnością w ostatnim czasie cieszą się jaskry azjatyckie, które są bardziej odporne na wahania temperatur. Możliwości dla nas są wręcz nieograniczone. Na większych przestrzeniach dobrym pomysłem mogą być także mniejsze krzewy ozdobne.

Więcej inspiracji z kolekcji Zielnik, kwietnik…

Czy może być w mieście lepsze miejsce na popołudniową kawkę i wieczorne prosecoo niż kawałek przestrzeni tuż za oknem, gdzie można wymknąć się w każdej chwili? Odpowiedź jest prosta: do dzieła!

Tagi: , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis