Proste tricki odmieniające wnętrze

@agi_at_59

Remonty często kojarzą nam się z przykrą koniecznością i kosztownym przedsięwzięciem. Na szczęście jest całe mnóstwo ciekawych pomysłów na skuteczne ożywienie naszego wnętrza – nawet przy ograniczonym budżecie. Dzięki nim będziemy mogli niemal całkowicie odmienić charakter naszego mieszkania bez nadszarpywania domowego budżetu!

Te pomysły nie rozbiją banku, za to będą wymagały od nas nieco kreatywności i być może dziwnych narzędzi do majsterkowania. Najważniejsze jest jednak to, że te małe renowacje możemy zrobić samodzielnie, bez angażowania profesjonalnej ekipy. Zmiany będą pełne stylu, w dodatku bez wygórowanej ceny. Kolejnym plusem jest fakt, że nie będziemy potrzebować też specjalistycznego sprzętu ani elektronarzędzi.

@AnnieSloan

Recykling farbą kredową

Wybierzmy dobrej jakości farbę i puśćmy wodzę fantazji. Zaprojektujmy nowy wygląd półek, mebli, a nawet blatów i szafek kuchennych. Bawmy się kolorami, wzorami i szalonymi zestawieniami. Możemy wykorzystać modne geometryczne wzory lub posłużyć się gotowymi szablonami. Taki prosty zabieg będzie kosztował nas niewiele – potrzebne będą tylko farba i odpowiednie pędzle, a także zapewnią totalną metamorfozę naszego wnętrza i przywrócą do życia stare, zniszczone meble.

@TheWoodFornirHub

Panele akustyczne

Pomysł na akustyczne panele ścienne za telewizorem to świetne uatrakcyjnienie naszego salonu, a ponadto znacząca poprawa jakości dźwięku kina domowego. Co więcej, gotowe panele są banalnie proste i szybkie w montażu. Nasz salon w kilka chwil zamieni się w modny i przytulny pokój o szlachetnym designie. Elementy surowego drewna skutecznie ocieplą wnętrze.

@Desenio

Ożywione ściany

Często zapominamy o tym jak wiele zalet wnosi do wnętrz całkowita metamorfoza lub zapełnienie pustych ścian. Wystarczy dodać designerskie półki na książki i kwiaty, ramki ze zdjęciami, grafikami lub ceramiczne ozdoby. Taka szybka przemiana nada każdemu pomieszczeniu głębi, charakteru i ciepłego klimatu. Jeśli nie chcemy robić dodatkowych dziur w ścianie, aby powiesić wszystkie ramki, doskonałym rozwiązaniem będą specjalne taśmy montażowe, które w kilka sekund przymocują naszą twórczą instalację.

@stylebymll

Klimatyczne oświetlenie

Ciepłe światło, które nie tylko nada naszemu wnętrzu wyjątkowego klimatu, ale będzie także funkcjonalne to spore wyzwanie! Jednak warto o nie zadbać, ponieważ jest to element, który w szybki sposób może całkowicie odmienić naszą przestrzeń. Rozmieszczone w przemyślany sposób lampy będą stylową dekoracją i ciekawym urozmaiceniem w naszym domu. Poszukajmy oryginalnych lamp i żyrandoli dopasowanych do naszego wnętrza – kolorowa ceramika, rozpraszające światło kryształy, a może minimalistyczne lampy z ozdobnymi żarówkami z odrobiną stylu retro?

 
 

Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis