Prosto z nieba. Astralne trendy w modzie

@frankvinyl

Przez kolejne miesiące będziemy miały okazję zajmować się pewną niebywale przyjemną czynnością, za jaką można uznać chwytanie jak największej ilości gwiazd. To bowiem właśnie astralne motywy będą jednym z najgorętszych trendów w modzie. Motyw gwiazd będzie pojawiał się na mnóstwie rzeczy, od kuszących przezroczystościami sukniach, które przypominają ubrania wróżek, po biżuterię i ozdoby do włosów. Nie bójmy się tym samym sięgać gwiazd i zacznijmy budować naszą stylową, rozgwieżdżoną kolekcję.  

Popatrzmy czasem w górę

Natura od zawsze inspirowała ludzi i wpływała na przeróżne dziedziny życia. Swego czasu całkowicie zawładnęła sztuką, a miano najbardziej wprawnego w rzemiośle artysty uzyskiwał ten, kto najtrafniej potrafił oddać jej prawdziwą istotę i niuanse. Potem przyszedł czas na modę, która nierzadko w stronę sztuki się zwracała. Projektanci uwielbiali serwować nam w ostatnich sezonach na przykład ubrania ozdobione deseniami bujnego kwiecia, jakie można napotkać tylko na najwspanialszych łąkach i w ogrodach, czy te, na których pojawiały się rozmaite zwierzęta, od rajskich ptaków aż po innych mieszkańców dżungli jak tygrysy. Teraz po modzie na akcenty florystyczne i animalistyczne nadeszła chwila na inną gratkę prosto ze świata natury, największą inspiracją stało się bowiem dla domów mody rozgwieżdżone niebo.

W świecie mody piszczy, iż ów intrygujący trend na sukienki, biżuterię, czy inne akcesoria ozdobione błyskotliwymi gwiazdkami, księżycami, czy kometami zapoczątkowała wielka ikona mody, Florence Welch. Charyzmatyczna rudowłosa brytyjskiego zespołu Florence and The Machine stała się muzą domu głównego kreatora domu mody Gucci, Alessandra Michele. Zaprojektował z myślą o niej serię niezwykłych, utrzymanych w baśniowym duchu kreacji, które kuszą przezroczystościami i na których pojawiają się cekinowe gwiazdy i inne wspaniałości, jakie można tylko odnaleźć na nocnym niebie.

@meg_legs

Gdy Florence zjawiła się w jednej z owych astralnych, bajkowych i tym razem pudroworóżowej kreacji na imprezie zwanej Met Gala w 2016 roku, stała się jedną z najchętniej obfotografowywanych gwiazd wydarzenia. Met Gala to natomiast odbywająca się każdego roku zbiórka pieniędzy na rzecz Metropolitan Museum of Art’s Costume Institute zlokalizowanego w Nowym Jorku. Nazajutrz po wieczorze, jaki ze względu na obecność największych gwiazd kina, muzyki i show biznesu śledzą dosłownie wszystkie media na świecie, o przepięknej, rozgwieżdżonej sukience rozpisywały się już największe redakcje związane z modą. Potem po pewnym czasie o urokliwych gwiezdnych akcentach coraz chętniej zaczęli sobie przypominać również i inni projektanci. To, co w modowych trendach ma miejsce teraz, można określić tylko mianem uzależnienia od korzystania z rozgwieżdżonych motywów.

Oznacza to, że w kolejnych miesiącach będziemy mogły nosić stroje, które z wielką chęcią założyłaby zapewne i sama Florence. Astralna moda z ekskluzywnych propozycji największych światowych domów mody trafiła również i do popularnych sieci odzieżowych. Na szczęście mamy więc piękne gwieździste stroje już w zasięgu naszych dłoni i szaf.

@dream_and_dress

Sukienka dla wróżki

Sukienki z motywami astralnymi będą jednym z niekwestionowanych przebojów nadchodzącego sezonu. W odzieży zaprojektowanej pod wpływem wielkiej inspiracji nieba po zmroku znajdziemy na dobrą sprawę niejeden styl. Na pewno znajdzie się w nowych kolekcjach coś dla miłośniczek stylu rockowego z nutą glamour. Będą to obcisłe sukienki o długości mini bądź midi najczęściej uszyte z aksamitu i mające ciemne barwy, na których wyszyto lub nadrukowano motywy gwiazd, a które świetnie będą prezentowały się z ramoneskami i kultowymi trampkami do kostki nawiązującymi stylu lat dziewięćdziesiątych.

@i-find-bliss-in-every-kiss

Największym hitem będą jednak te sukienki, jakie od razu przywodzą na myśl odzienia wróżek i elfów. To zupełnie inna odmiana astralnego stylu aniżeli ten wspomniany powyżej. Te bajkowe kreacje mają w sobie niebywałą lekkość. Wybierając ich kolory stawiamy na te jasne, pudrowe róże, biele, jasne szarości, beże, pistacjowe, błękity czy smakowite karmele. Kolejnym z typowych dla nich elementów, które zapewne momentalnie zostaną pokochane przez wszystkie miłośniczki mody, są nadzwyczaj powabne przezroczystości, jakie się w nich pojawiają.

Nosimy więc na przykład długie rękawy, ale przez to że uszyto je z transparentnego materiału i tak odsłaniamy ręce. Podobnie dzieje się nierzadko z astralnymi sukienkami o długości maxi, w wielu projektach zdarza się, że dzięki zastosowaniu transparentnego materiału odkrywamy niemały kawałek nóg. Jest więc bardzo romantycznie, modnie, stylowo, ale i kusząco. Baśniowego wydźwięku godnego odzieniu pięknej elficy dodaje wszystkim tym stylizacjom masa cekinowych lub koralikowych naszyć w kształcie mniejszych lub większych gwiazdek.

@cristinasurdu

Gwieździste suknie zaczęły wpływać także i na modę ślubną. Coraz częściej pojawiają się w niej stroje dla panien młodych, na których niemało niebiańskich akcentów. Doskonale pasują na przykład do wesela zorganizowanego w bardzo modnym ostatnio stylu boho. Panna młoda ubóstwiająca styl bohemian będzie prezentowała się w półprzezroczystym welonie, który został ozdobiony naszyciami lub haftami romantycznych gwiazd.

Niebiański klejnot

Doskonałą alternatywą dla astralnej odzieży jest biżuteria i ozdoby do włosów na których także widnieją akcenty znane z nocnego nieba. Wiosną i latem będziemy zakładać kolczyki, naszyjniki i bransoletki z księżycami i gwiazdami. Jeśli chodzi o biżuteryjne dodatki, to będziemy miały do wyboru fantastyczną stylową rozpiętość – od minimalizmu po iście barokowy przepych. Możemy więc wybrać bardzo delikatne i niemalże niezauważalne złote lub srebrne gwiazdeczki, czy też wielkie błyskotliwe konstelacje. Obie wersje będą bardzo na topie, więc wszystko zależy od naszych stylizacyjnych preferencji.

@jenniferbehr

Oprócz zakładania astralnej biżuterii, będziemy zdobiły pięknymi gwiazdami także i nasze fryzury. Jeśli zależy nam na modnym wizerunku już zawczasu sprawmy sobie kilka rozgwieżdżonych spinek, czy klamer do włosów. I w tym przypadku najbardziej pożądane będzie uzyskanie baśniowego wizerunku. Koncepcja na astralną fryzurę kręci się wokół zasady ujmującego przypadku. Spinki w kształcie gwiazdek staramy się więc wpiąć tak, aby wyglądało to, jakby kilka z nich dosłownie przypadkiem spadło z nieba na nasze włosy.

@kristin_ess
Tagi: , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis