Wpuszczamy wiosnę do domu. Niezwykłe wielkanocne dekoracje, które zrobisz sama

@lessthanperfectlifeofbliss

Wiosna nareszcie rozgościła się już na dobre. Obsypane płatkami drzewa we wspaniałym rozkwicie i zieleniące się niebywałą świeżością trawy, cieszą nasze oczy mimo że póki co niestety jesteśmy zmuszone oglądać je zza szyb.

Jako że szczególnie teraz myślimy o domach w kategorii naszych azyli, postarajmy się, aby pojawiło się w nich jak najwięcej radosnych akcentów. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy przemyćmy wszystkie te napawające optymizmem, ożywcze akcenty do naszych  domów. Nie wahajmy się wpuścić wiosny do czterech kątów i czym prędzej zabierzmy się za tworzenie niezwykłych wielkanocnych ozdób.

Skarby natury

W tym roku największym aranżacyjnym trendem, jaki można zauważyć w wielkanocnych dekoracjach, jest wielki powrót do natury. Chociaż akcenty żywcem wyjęte prosto z kojącego świata przyrody bardzo często pojawiały się w naszych domach ze względu na wielkanocne okoliczności, to teraz można określić je szczególnie na topie. Kolejną ważną kwestią jest to, że najwspanialsze dekoracje, które będą uprzyjemniały nam chwile spędzone w domowym zaciszu, a do tego w doskonały sposób podkreślą obchody Wielkanocy, są te, jakie jesteśmy przygotować własnoręcznie.

Mieści się to w szczególnie ważnym i na szczęście coraz bardziej popularnych prądzie „eko”. Odchodzimy tym samym od corocznej tradycji dokupywania mnóstwa dekoracyjnych gadżetów przed świętami i rozmaitymi dekoracjami. Robimy przemyślane zakupy, nabywając rzeczy unikatowe i jakie, będą nas zadowalały przez długi czas. Używamy także tych dekorów, jakie akurat mamy pod ręką, a także wszystkich dekoracyjne przedmioty, które udało się nam zgromadzić przez lata i dodajemy do nich naturalne elementy.

Im więcej wspaniałych roślin i kwiatów pojawi się w naszej wielkanocnej aranżacji, tym lepiej. W tym roku pieczemy z tego względu dwie smakowite pieczenie na jednym ogniu, bowiem wraz z Wielkanocą, możemy świętować nowo przybyłą, promienną porę roku. Czerpmy, ile tylko możemy z bogactwa natury. Niech dom stanie się kojącą przestrzenią, która napawa nas nadzieją, a poza tym małym, domowym ogrodem.

@wunderschoen-gemacht

Zaczarowany wielkanocny ogród

Jeśli dysponujemy wolną chwilą i mamy chęci, aby na czas Wielkanocy nasz dom stał się krainą wiosennych czarów, czym prędzej zabierzmy się  do komponowania prostych, ale niebywale efektownych florystycznych dekoracji.
Bardzo łatwymi, jak i niezwykle szybkimi do przygotowania ozdobami są na przykład wieńce, które można zawiesić w różnych częściach domu, od drzwi wejściowych, przez okna, czy ściany. Do ich zrobienia potrzeba zaledwie kilku rzeczy: drewnianej lub metalowej obręczy, którą owiniemy tasiemką bądź słomką oraz ulubionych świeżych bądź sztucznych kwiatów, które w podobny sposób poowijamy wokół. To, co uzyskamy zależy jedynie od naszej fantazji; możemy zrobić wielki wieniec, na którym oprócz kwiatów pojawią się także świąteczne akcenty, a który zawiśnie w centrum mieszkania bądź przygotować kilka niewielkich i zawiesić na ścianie jako przyjemną dla oka wieńcową kompozycję.

@the36thaven

Gdy zależy nam na zaskoczeniu domowników, możemy nawet przygotować nad stołem jadalnym roślinny baldachim. Efekt tej dekoracji zapiera dech w piersiach, a ponadto jest ona bardzo prosta w wykonaniu. Potrzebujemy długiego drążka, który zaczniemy obwiązywać pokaźnymi gałązkami kwitnących krzewów, baziami, licznymi kwiatami oraz wielkanocnymi motywami, a do jego montażu kilku niewielkich haczyków (ich ilość zależy oczywiście od długości drążka), które zamontujemy na suficie.

Jeśli chciałybyśmy obejść się bez wwiewrcania w ścianę wspomnianych haczyków, podobną dekorację możemy stworzyć gdziekolwiek, gdzie znajdziemy możliwość przeciągnięcia naszego drążka i dowiązania go dla stabilności wstążkami. Podobny wspaniały dekoracyjny rezultat otrzymamy, jeśli na stole poustawiamy wazony z ukwieconymi gałązkami, na których zawiesimy niewielkie ozdoby, poza typowo wielkanocnymi, na przykład papierowe lampiony w typowo wiosennych pastelowych odcieniach.

@allisonbaddley

Pisanki nie od parady

Jeśli porusza się temat Wielkanocy, to w żaden sposób nie można ominąć tematu pisanek i kraszanek. Warto na chwilę odejść od sposobu wielkanocnego dekorowania jajek, który uskuteczniałyśmy przez lata. Niech w tym roku nasze pisanki zaczną zaskakiwać kolorami, wzorami, ale i urzekającym błyskiem. Pomyślmy o jajkach jak o małych biżuteryjnych cackach. Doskonałym pomysłem jest zrobienie pastelowych kraszanek, a następnie namalowanie na nich abstrakcyjnych, złotych lub srebrzystych wzorów.

@lilyardor

Barwne jajeczka możemy użyć w dekoracji jadalnego stołu. Przykładowo położyć na każdym talerzu na kolorowej serwetce. Możemy przygotować również z gałązek miniaturowe gniazdka, do których włożymy pisankę bądź dwie i porozstawiamy na całej długości stołu obok świec i barwnych świeczników. Jeśli chodzi o barwy naszych wielkanocnych dekoracji, to trzymajmy się jednej określonej gamy kolorystycznej, co zawsze działa jak kolejny wizualny smaczek. Idealne na tę okazję będą niemalże idealnie do siebie pasujące pastelowe barwy, od cytrynowych żółcieni, po pudrowe róże, brzoskwiniowy, limonkową zieleń, czy rozbielony fiolet.

@rachelparcell
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis