Czy materac w rozmiarze 160×200 będzie optymalnym wyborem do łóżka? Porady eksperta z Hilding Anders

Czy materac w rozmiarze 160x200 będzie optymalnym wyborem do łóżka? Porady eksperta z Hilding Anders

Dowiedz się, dla kogo to najlepszy materac i w jakiej sypialni najlepiej się sprawdzi.

Dla kogo materac 160×200 będzie najlepszym wyborem

Na takim materacu możesz naturalnie niezwykle komfortowo spać w pojedynkę. Zazwyczaj jednak materac o takich wymiarach wybierają partnerzy, którzy lubią się dobrze wyspać. Śpiąc na takim materacu we dwójkę, nawet jeśli macie większe sylwetki, nie będziecie sobie zakłócać wzajemnego snu. Jeśli nie zawsze lubicie spać mocno przytuleni, jedno z Was lub oboje „rozpychacie” się w łóżku, często zmieniacie pozycję czy macie inny rytm nocny, na materacu o wymiarach 160×200 nawet tego nie poczujecie. Będziecie się po prostu komfortowo wysypiać.

Materace o takich wymiarach ma w swojej w ofercie skandynawski producent Hilding Anders. Znajdujące się w jego portfolio marki, takie jak SleepMed, Jansen czy Hilding, posiadają materace stworzone z najwyższej jakości materiałów materiałów i wykonane w najnowocześniejszych technologiach. Hilding Anders tworzy też materace dla marek własnych dla tak znanych firm jak IKEA czy BRW.

 

 

Jaki materac 160×200 cm wybrać?

Wymiary to nie wszystko. Sprawdź, jaki typ materaca zagwarantuje Wam najlepszy komfort snu.

  • Materac piankowy – zwłaszcza termoelastyczny będzie dla Was dobrym wyborem, jeśli oboje macie problemy z kręgosłupem. Taki materac dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem temperatury ciała i jego nacisku. To gwarantuje równomierne podparcie szyi, barków, odcinka lędźwiowego kręgosłupa czy bioder podczas snu. Jeśli oboje jesteście alergikami, powinniście pomyśleć o materacu wykonanym z pianki lateksowej. Z takiej pianki najlepiej, aby był też wykonany materac dziecięcy. 
  • Materac kieszeniowy – jeśli macie inny rytm snu, czyli jedno z Was kładzie się później, wstaje wcześniej lub często wstaje w nocy, ten typ materaca będzie dla Was najlepszy. To odmiana materaca sprężynowego, w którym sprężyny są zamknięte w kieszeniach. Dzięki temu wszelkie drgania na łóżku nie są przenoszone. Jeśli Twój partner zmienia więc pozycję podczas snu, w ogóle tego nie odczuwasz. Materace kieszeniowe znajdziesz między innymi w Sleepinghouse.
  • Materac hybrydowy – to tak naprawdę najlepszy typ materaca dla par. To materac kieszeniowy, który jest dodatkowo pokryty warstwą najbardziej zaawansowanych pianek, na przykład termoelastycznej czy wysokoelastycznej.
    Dzięki temu nie tylko zapewnia Wam komfortowy sen, ale pozwala też skutecznie regenerować i relaksować mięśnie podczas snu. Takie materace znajdziesz w ofercie większości firm, w tym szwedzkiego producenta materacy od pokoleń Hilding Anders.

Materac o wymiarach 160×200 – pojedynczy czy podwójny

Materac dla par musi mieć odpowiednią twardość. Najbardziej uniwersalne dla par są materace o średniej twardości. Jeśli obojgu Wam ona odpowiada, możecie zdecydować się na klasyczny materac pojedynczy.  Jeśli jednak jedno z Was lubi spać na bardzo twardym materacu, a drugie zapadać się w tym przyjemnie miękkim, wtedy materac średniotwardy nie będzie idealnym rozwiązaniem. W takim wypadku najlepiej wybrać materac z dwoma niezależnymi strefami. Wówczas mogą mieć one zupełnie inną twardość, co sprawi, że oboje będziecie mieć najbardziej komfortowy sen, nadal śpiąc w jednym łóżku.

 

*Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem.
W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis