Francuskie perfumy z klasą – zobacz, jakie zapachy warto wybrać!

Czy wiesz, że perfumy zaczęli szeroko wykorzystywać dopiero w XVI w. producenci skórzanych rękawic z francuskiego Grasse? Sięgali po zapachy, aby nasączać nimi swoje wyroby. Do dzisiaj w mieście działa najwięcej wytwórni perfum, a sama Francja nazywana jest przez to stolicą perfumeryjnego świata. Poznaj zapachy zamknięte we flakonikach z Francji i zobacz, jakie wybrać!

Woda perfumowana a woda toaletowa i kolońska – poznaj różnice!

Zwyczajowo perfumami nazywane są wszelkie zapachy zamknięte we flakonikach. Ale czy słusznie? Woda perfumowana nie jest tym samym, czym woda toaletowa, o wodzie kolońskiej nie wspominając.

Różnicy należy szukać w procentowym udziale olejków eterycznych. To one decydują o trwałości zapachu i jego intensywności:

  • W wodzie perfumowanej ich stężenie wynosi 10-20% (oznaczana jest jako EDP, co jest skrótem francuskiej nazwy „eau de parfum”).
  • W wodzie toaletowej ich stężenie wynosi 5-10% (oznaczana jest jako EDT, co jest skrótem francuskiej nazwy „eau de toilette”).
  • W wodzie kolońskiej ich stężenie wynosi 3-5% (oznaczana jest jako EDC, co jest skrótem francuskiej nazwy „eau de cologne”).

Czyste perfumy natomiast mogą zawierać w składzie nawet 30-40% olejków eterycznych. Nie znajdziesz ich jednak w drogeriach. Te produkty mają wartość kolekcjonerską i są niebywale drogie.

Jak dobrać perfumy do okazji i pory roku?

Przedstawmy to na przykładzie francuskich perfum Yodeyma.  To zapachy, a dokładnie – wody perfumowane, które znajdziesz w drogerii eZebra. Zawierają 10-20% olejków eterycznych, co sprawia, że intensywnie pachną, a do tego są trwałe – utrzymują się na skórze, włosach i ubraniach nawet przez dwie doby. Dzięki temu, gdy raz się nimi skropisz, będziesz pięknie pachnieć przez wiele godzin.

Jak być może się domyślasz, nie w każdej sytuacji tak angażujące zmysły aromaty są pożądane. Kiedy zatem warto po nie sięgać?

Perfumy Yodeyma idealnie sprawdzą się na bal karnawałowy, wieczorną imprezę ze znajomymi, randkę z ukochaną osobą, czy na ważne wydarzenia biznesowe. Innymi słowy – po wody perfumowane sięgaj zawsze wieczorem i wówczas, gdy chcesz znaleźć się w centrum uwagi.

Wody perfumowane są również odpowiednie do stosowania w ciągu dnia zimą. To dlatego, że niska temperatura spowalnia uwalnianie zapachów zamkniętych w nutach głowy, serca i bazy. Sprawia również, że aromat jest mniej intensywny. O ile więc latem skropienie się perfumami zawierającymi 10-20% olejków eterycznych byłoby w ciągu dnia mocno obciążające dla Ciebie, jak i osób z Tobą przebywających, o tyle zimą poczujesz dzięki temu, jak zapachy otulają Cię niczym ciepły szal.

Nuty zapachowe perfum Yodeyma dla kobiet i mężczyzn

Aromatyczne akordy perfum zamknięte są w trzech podstawowych nutach:

  • nuta głowy – to górny zapach, który wyczuwasz jako pierwszy, ale też jako pierwszy się ulatnia (przestaje być wyczuwalny już po 15–30 minutach),
  • nuta serca – to środkowy zapach, który rozwija się po około 15 minutach i utrzymuje do 2 godzin,
  • nuta bazy – to dolny zapach, kwintesencja perfum, który rozwija się po 30 minutach i utrzymuje przez nawet 24 godziny.

Gdy raz zidentyfikujesz nuty, w których najlepiej się czujesz – wybór nowych perfum będzie łatwiejszy.

Jakie nuty głowy, serca i bazy w perfumach Yodeyma są warte uwagi?

Jeśli po raz pierwszy planujesz sięgnąć po klasyczne, francuskie perfumy, skorzystaj z poniższych wskazówek.

  • Wybierz kwiatowe nuty (np. róża, jaśmin, magnolia) zamknięte w perfumach Yodeyma Houston, jeśli masz romantyczną naturę i preferujesz delikatne zapachy.
  • Sięgnij po orientalne nuty (np. cynamon, wanilia, kardamon) zamknięte w perfumach Yodeyma Oude, jeśli lubisz wyrażać swoją zmysłowość i być w centrum uwagi.
  • Zastosuj drzewne nuty (np. cedr, drzewo sandałowe, wetiwer) zamknięte w perfumach Yodeyma Acqua Per Uomo, jeśli chcesz zaakcentować pewność siebie i odwagę.
  • Wypróbuj cytrusowo-owocowe nuty (np. cytryna, jabłko, czarna porzeczka) zamknięte w perfumach Yodeyma Celebrity Woman, jeśli masz energetyczną osobowość i chcesz zarażać swoim entuzjazmem innych.

Pamiętaj też, że wybór perfum to indywidualna kwestia i że powinny one przede wszystkim współgrać z Twoją osobowością!

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis