Komputerowe badanie wzroku to badanie wykonywane dzięki urządzeniu zwanym refroktometrem automatycznym. Jego zaletą jest to, że jest szybkie i całkowicie bezbolesne. Poza tym (co jest jego główną zaletą) to badanie precyzyjne. Dzięki czemu w porę możemy podjąć odpowiednie kroki, aby daną dane wzroku zniwelować.
1. Co wykrywa komputerowe badanie wzroku?
2. Badanie wzroku – inne metody, jak często je przeprowadzać?
3. Soczewki kontaktowe, czyli pełen komfort.
Wady wzroku utrudniają życie. Mogą być one wrodzone lub pojawiać się z wiekiem. Często towarzyszą im inne dolegliwości, takie jak zmęczenie, ból głowy czy nawet rozdrażnienie. Wady wzroku są często wykrywane całkiem przypadkiem na przykład podczas wizyty u okulisty w czasie badań okresowych do pracy. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, daltonizm – to tylko niektóre z przypadłości związane z oczami i widzeniem. Im wcześniej wykryte, tym lepiej. Tym większa szansa na ich skuteczną korekcję i komfort w życiu codziennym. Tym bardziej, że badanie wzroku przeprowadzone w specjalistycznym gabinecie, jest komfortowe, bezbolesne i perfekcyjnie określające wadę. Bardzo popularną usługą jest od wielu lat komputerowe badanie wzroku.
Co wykrywa komputerowe badanie wzroku?
Komputerowe badanie wzroku jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i szybkim. Autorefraktometr za pomocą wiązki światła podczerwonego bada głębokość wady i na podstawie wyniku sugeruje, jakie soczewki czy okulary dobrać. Ile trwa badanie wzroku dzięki takiemu urządzeniu? Dzieje się to dosłownie w okamgnieniu – na zbadanie każdego oka potrzeba jedynie kilkanaście sekund. Takie badanie bardzo przyspiesza szczegółową diagnozę okulistyczną, jest jakby dla niej perfekcyjną bazą. Badanie to naprowadza specjalistę do tego, jaki rodzaj soczewek kontaktowych czy okularów wybrać.
Badanie wzroku – inne metody, jak często je przeprowadzać?
Jak już wcześniej wspomniano, komputerowe badanie wzroku to baza do przeprowadzenia innych badań uściślających i konkretyzujących daną wadę. One właśnie pozwalają na perfekcyjny dobór soczewek czy okularów korekcyjnych. Badanie wzroku to także:
• badanie ciśnienia wewnątrz oka,
• badanie ostrości wzroku,
• badanie całego oka,
• badanie pola widzenia,
• badanie obrazowe oka,
• USG oka,
• ultraszerokokątne badanie dna oka.
Większość z tych badań powinno się wykonywać przynajmniej raz na dwa lat. To niezbędna profilaktyka. Dobrze jest wykonywać takie badania w gabinetach oferujących wizyty u okulisty, optometrysty i refrakcjonisty. Odpowiedź na pytanie, ile trwa badanie wzroku szczegółowe? brzmi: od dwudziestu do trzydziestu minut. Po takiej wizycie w gabinecie Twojesoczewki każdy badany otrzyma receptę na wykupienie odpowiednich szkieł kontaktowych czy też okularów. Należy też pamiętać o tym, aby do badania wzroku odpowiednio się przygotować, czyli zdjąć soczewki 30 minut przed badaniem, nie mieć makijażu oka, poza tym najlepiej na badanie wzroku udać się wtedy, gdy oczy nie są przemęczone po całym dniu pracy.
Soczewki kontaktowe, czyli pełen komfort
Soczewki kontaktowe są wybierane nie tylko ze względu na estetykę, ale także na wygodę ich noszenia. Badanie wzroku pod modne, wygodne i występujące w wielu wariantach dostosowanych do danej wady soczewki kontaktowe (progresywne, sferyczne, toryczne, kolorowe etc.) Badanie wzroku to dwie wizyty. Pierwsza to komputerowe badanie wzroku, a druga to wizyta uszczegóławiająca. Podczas niej, po zaordynowaniu odpowiednich soczewek, specjalista nauczy nas także, jak z soczewek korzystać i dbać o nie.
Warto więc zainwestować w komputerowe badanie wzroku ze względu na jego szybkość i komfort – tym bardziej, że jest ono dostępne od ręki w wielu salonach.