Kremy do twarzy

Dobrze dobrany krem do twarzy to podstawowy kosmetyk, który powinniśmy codziennie używać. Nie lekceważ codziennej pielęgnacji twarzy i jej nawilżania. Każda cera potrzebuje nawodnienia, nieważne czy jest sucha, tłusta czy mieszana.

Jak dobrać odpowiedni krem do twarzy?

Aby wybrać odpowiedni kosmetyk dla swojej skóry musisz odpowiedzieć sobie najpierw na poniższe pytania:

– Jaki masz rodzaj cery?

– Czy Twoja skóra jest problematyczna ze skłonnością do zapychania?

– Jakie masz oczekiwania od kremu, do jakich problemów powinien on być dedykowany?

– W jakiej kategorii wiekowej się znajdujesz?

– Czy poszukujesz kosmetyku na dzień, na noc czy może uniwersalnego?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kremu do twarzy?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj cery, do jakiej dedykowany jest krem. Zależnie od problemu ze skórą z jakim się mierzymy, szukamy różnych właściwości w kosmetyku. Jeżeli posiadasz problematyczną cerę, skłonną do trądziku, wybierz lekki krem nawilżający ze składem niekomedogennym. Osoby z suchą cerą poszukują raczej mocno nawilżającego kremu. Posiadaczki dojrzałej cery, zakupią krem przeciwzmarszczkowy. Dla cery zmęczonej polecamy wypróbowanie kremów rozświetlających, które ujednolicą i wygładzą skórę, nadając jej zdrowy wygląd.

Często również lepiej zdecydować się na minimum dwa różne produkty, które będziemy stosować w zależnie od pory dnia oraz pory roku. Na noc możemy pozwolić sobie na użycie kremu bardziej tłustego (ale nie zapychającego!), który mocniej nawilży naszą skórę. Natomiast na dzień ten sam krem może być dla nas już za tłusty. Zwłaszcza jeżeli będziemy stosować go pod makijaż. To samo tyczy się pór roku. Latem potrzebujemy lekkich kremów, zimą z kolei lepiej wybrać kosmetyki które ochronią twarz przed mrozem.

Zwracaj uwagę na skład kremu. Polecamy szczególnie naturalne kremy do twarzy, które nie zawierają parabenów i silikonów. Kremy bogate w naturalne składniki będą odpowiednie również dla osób o wrażliwej cerze. Warto również przejrzeć listę składników pod względem ewentualnych podrażnień bądź uczuleń skóry, jeżeli miałyśmy już taki problem z innymi kosmetykami w przeszłości. Pamiętaj, jeżeli jakikolwiek kosmetyk powoduje dyskomfort, uczucie swędzenia lub zaczerwienienie skóry – przerwij jego stosowanie.

Czytaj zalecenia od producenta. Oprócz podziału kremów ze względu na rodzaj cery, istnieje podział ze względu na czas stosowania (wspomniany powyżej), ale również i podział ze względu na wiek. Młoda skóra potrzebuje innych kosmetyków niż dojrzała i nie warto tutaj przesadzać w żadną stronę. Możemy wyrządzić sobie więcej krzywdy niż pożytku stosując kremy niedostosowane do wieku naszej cery.

Mamy nadzieję, że chociaż trochę uporządkowaliśmy wiedzę o kremach i czym się kierować w ich wyborze. Po więcej informacji o tym jak czytać składy kosmetyków, zapraszamy tutaj: https://triny.pl/blog/jak-czytac-sklady-kosmetykow/.

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis