Pięć zabiegów, dzięki którym zredukujesz stres

Stres towarzyszy nam każdego dnia. Czasami spóźnimy się na autobus, innego dnia pokłócimy z partnerem, a jeszcze innego szef zarzuci nas stertą dodatkowych obowiązków. Przewlekły stres negatywnie odbija się na kondycji organizmu – zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Poza obniżonym nastrojem może powodować problemy trawienne, bóle głowy oraz napięcie mięśniowe (głównie w okolicach szyi, ramion i pleców). Sytuacji stresowych nie da się całkowicie unikać, ale można nauczyć się z nimi radzić. Jednym ze sprawdzonych sposobów redukcji napięcia jest masaż. Sprawdź listę pięciu popularnych zabiegów, dzięki którym oderwiesz się od codzienności i poczujesz ulgę.

Masaż aromaterapeutyczny 

Masaż aromaterapeutycznywykonywany jest przy użyciu naturalnych olejków eterycznych, takich jak: olejek lawendowy, cytrynowy, różany czy eukaliptusowy. Zabieg aromaterapeutyczny ma za zadanie rozluźnić napięte mięśnie, zredukować ból, a przez terapię zapachem przenieść klienta w świat głębokiego odprężenia. Masaż z wykorzystaniem aromaterapii jest zabiegiem o średniej intensywności, choć na życzenie klienta terapeuta może zwiększyć siłę nacisku. 

Masaż świecą 

Masaż świecą to klasyczny zabieg relaksacyjny z wykorzystaniem specjalnej świecy do masażu. Rytuał jest w pełni bezpieczny dla skóry i niezwykle kojący dla układu nerwowego. Wprowadza cały organizm w stan relaksu. Zabieg ze świecą łączy kilka technik – masaż relaksacyjny, aromaterapię i termoterapię. Ciepło świecy działa niezwykle kojąco na mięśnie. Naturalne olejki eteryczne, uwolnione ze świecy pod wpływem ciepła, odżywiają skórę, nadając jej jedwabistą miękkość. Masaż świecą to oryginalny pomysł na prezent na Dzień Kobiet, Walentynki, urodziny czy inne okazje. W końcu troska o dobre samopoczucie bliskiej osoby jest największym wyrazem miłości do niej. 

Masaż głowy 

Masaż głowy to zabieg częściowy. Terapeuta skupia się na głowie, szyi, karku i górnej części pleców. To w tych obszarach często kumuluje się napięcie mięśniowe spowodowane przewlekłym stresem. Do masażu głowy zazwyczaj używa się ciepłego, pachnącego olejku. Preparat nie tylko zapewnia lepszy poślizg, gwarantując płynne ruchy masażysty, ale również pięknie pachnie, koi ciepłem i pielęgnuje skórę. Masaż głowy pobudza wiele receptorów w ciele, dlatego świetnie sprawdzi się u osób przemęczonych i zestresowanych.

Tajski masaż stóp 

Masaż stóp to kolejny rodzaj zabiegu częściowego, który korzystnie wpływa na cały organizm. Wywodzi się z Tajlandii i bazuje na dalekowschodnich tradycjach oraz tzw. refleksologii. Tajowie wierzą, że konkretne punkty na stopach (zwane receptorami) odpowiedzialne są za zdrowie i kondycję naszego ciała. Przez ich uciskanie odblokowujemy przepływy energii i zapewniamy sobie lepsze samopoczucie. Niezależnie od wiary w dalekowschodnie tradycje, jedno jest pewne – masaż stóp może być niezwykle relaksujący. Warto z niego skorzystać w sytuacjach, gdy dotyka nas tzw. “uczucie ciężkich nóg” oraz przy siedzącym trybie życia. Voucher na masaż stóp sprawdzi się również jako upominek dla mamy, siostry, przyjaciółki czy dziewczyny – na przykład jako prezent na Dzień Kobiet lub inne okazje.

Masaż antystresowy 

W ofercie wielu gabinetów masażu i ośrodków spa znajdziesz obecnie zabieg o nazwie “masaż antystresowy”. Z reguły tego typu rytuały łączą aromaterapię z masażem głowy, szyi i karku lub bazują na termoterapii. Ich zadaniem jest redukcja napięcia mięśniowego oraz uwolnienie od bólu spowodowanego tym napięciem. Warto pamiętać, że każdy profesjonalny masażysta wsłuchuje się w potrzeby klienta. Jeśli potrzebujesz rozluźniania w danej partii ciała, powiedz o tym specjaliście przed zabiegiem. Dzięki temu zyska on wiedzę, na jakim obszarze skupić się podczas masażu. 

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis