Plisy okienne, dlaczego warto i jakie wybrać?

W oknie może brakować firany czy zasłon, ale na pewno nie przesłony, która nie tylko osłania wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, lecz także zapewnia prywatność na oczekiwanym poziomie. Duży wybór osłon okiennych gwarantuje znalezienie tej odpowiedniej. Do polecanych niewątpliwie należą plisy.

Czym w ogóle są plisy?

Plisy to inaczej rolety plisowane. Są innowacyjną formą osłon okiennych, które charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem. Znane są jako stylowe osłony okienne, idealnie dopasowujące się do wnętrz o każdym stylu. Tworzy się je z tkanin o różnych właściwościach. Tkaniny te składa się w harmonijki. Do produkcji wykorzystuje się materiały delikatne i subtelne, a także grubsze materiały. Na uwagę zasługują również plisy z tkanin nieprzepuszczających słońca. Plisy okienne sprawdzą się niemal we wszystkich pomieszczeniach, zarówno mieszkalnych, jak i biurowych. Można zamontować je w kuchni, pokoju, sypialni, salonie, a nawet w łazience. Nadają się do przedpokoju i każdego pomieszczenia biurowego. Nierzadko stosowane są nawet w obiektach usługowych. Szeroki wybór plis okiennych znajdziesz m.in. w sklepach internetowych np.: https://rolety.eu/pl/8-plisy

Dlaczego plisy to dobry wybór?

Plisy idealnie pasują do każdego pomieszczenia i każdego okna. Mogą być stosowane do osłony okien dachowych o dowolnym kształcie i rozmiarze. Świetnie osłaniają wnętrze przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Umożliwiają stopniowe regulowanie zacienienia w pomieszczeniu i ciepła. Co więcej, zapewniają prywatność, skutecznie maskując wnętrze mieszkania. Zalety plis to łatwy montaż i czyszczenie, a także odporność na blaknięcie oraz uszkodzenia mechaniczne. Są niezwykle funkcjonalne i dekoracyjne. Korzyści płynące z zastosowania plis okiennych można wymieniać niemal w nieskończoność.

Zobacz także: Rolety czy żaluzje?

Jakie plisy będą najlepsze?

Wybór plis okiennych jest bardzo szeroki. To oznacza, że każdy może dopasować je do takiego wnętrza, jakie już zdążył urządzić. Ich ogromną zaletą jest to, że można je dopasować do dowolnego kształtu okna. Dlatego plisy chętnie wykorzystuje się do okien dachowych w kształcie trójkątów i trapezów. Stosować je można również na oknach okrągłych oraz półokrągłych. Producenci dziś oferują niezliczoną ilość kolorów i wzorów. Gładkie plisy będą doskonałym wyborem do wnętrz w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Z kolei plisy w kwiaty sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym. W sprzedaży dostępne są również plisy w pasy i desenie geometryczne. Te natomiast poleca się do wnętrz w stylu skandynawskim i eklektycznym. Przed dokonaniem wyboru plis trzeba określić styl wnętrza, w którym zostaną zamontowane i przede wszystkim ustalić najważniejsze potrzeby względem tego produktu.

Na koniec warto nadmienić, że plisy okienne takie jak np. na stronie rolety.eu wyróżniają się także szeroką ofertą wykończeń. Zamontować je może każdy, kto wykonuje choć podstawowe prace naprawcze we własnym zakresie. Tak więc istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na ten właśnie wybór. Jeżeli jednak chodzi o rozmiar, kolor czy wzór, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań.

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis