Poradnik świadomego inwestora – co musisz wiedzieć wybierając projekt domu?

Dom przy Imbirowej 8

Zanim zasiądziemy z najbliższymi do rozmów na temat wyboru projektu domu, który mamy w planach wybudować, warto poznać wszystkie zasady, których powinniśmy się trzymać przeglądając projekty domów. Aby nasz wybór był dobry i skutkował bezproblemową realizacją inwestycji warto wiedzieć, z czym przyjdzie się nam liczyć wybierając dom. Jest kilka istotnych rzeczy, które musimy wziąć pod uwagę. Dowiedzmy się, co zrobić żeby dobrze wybrać projekt domu?

Projekt domu, a warunki zabudowy.

Nasz przyszły dom niestety nie może być wybrany wyłącznie w oparciu o naszą fantazję i marzenia, które nosiliśmy w sobie decydując się na budowę. Swoje oczekiwania musimy już na samym początku skonfrontować z kluczowym dokumentem dla naszej inwestycji. Chodzi o warunki zabudowy oraz MPZP, czyli Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. To właśnie do zapisów tych dwóch dokumentów będziemy musieli dostosować przeglądane przez nas projekty domów. Każda działka budowlana ma wydane, lub musi uzyskać warunki, jakim podlegać będzie realizowana na niej inwestycja. Są w nich zapisane kluczowe parametry budynku, jaki może powstać na naszej działce. To między innymi; kąt nachylenia dachu, maksymalna wysokość budynku, układ kalenicy, powierzchnia zabudowy, czy szerokość elewacji frontowej. Wybierając projekty domów musimy szukać takich, które będą spełniały powyższe zapisy. Możemy też wybrać projekty najbardziej zbliżone do zapisów WZ, które na etapie adaptacji dostosujemy do urzędowych wymagań. 

 Dobierz projekt domu do potrzeb rodziny.

Analizując projekty domów odpowiadające warunkom zabudowy w dokonywanych wyborach musimy uwzględnić nasze potrzeby i oczekiwania. Dobrze dobrany projekt domu realizuje wymagania całej rodziny, tak by każdy mieszkaniec miał odpowiednio dużo miejsca dla siebie. Inny projekt wybierze wielodzietna rodzina, inny młode małżeństwo rozpoczynające rodzinne życie, a jeszcze inny seniorzy pragnący spędzić jesień życia w przytulnym domku. Warto zadbać o odpowiednią ilość sypialni oraz – co równie ważne – o odpowiednia ilość łazienek. Każda dodatkowa, poza tą główną, daje większy komfort użytkowania i pozwoli sprawnie organizować poranne wyjścia do szkoły, czy rodzinne spotkania w liczniejszym gronie osób. Gotowe projekty domów, oferowane w powszechnej sprzedaży, mają możliwość przerabiania i dostosowywania do wymagań inwestora. Jeśli wybierzemy najbardziej zbliżony do ideału projekt, lecz czegoś nam w nim brakuje i chcielibyśmy poprawić wizję autora, mamy taką możliwość. Autorska zgoda na zmiany pozwala skroić wybrany projekt na miarę oczekiwań mieszkańców tak, by dzieło naszego życia było jeszcze bardziej doskonałe – takie, jak sobie wymarzyliśmy.

Dom przy Bukowej 14

Jakie projekty domów do taniej realizacji?

Dobrze dobrany projekt domu to nie tylko ten, który nam się podoba i spełnia warunki zabudowy. To przede wszystkim projekt, który będziemy w stanie zrealizować nie narażając domowego budżetu. Do szybkiej i ekonomicznej budowy nie wszystkie projekty się nadają, dlatego warto zoptymalizować swój wybór biorąc pod uwagę ekonomiczny aspekt inwestycji. Projekty domów tanich w budowie i nie sprawiające problemów budowlanych to te, które zostały oparte na prostej bryle i nie piętrzą problemów konstrukcyjnych. Najbardziej oszczędne w budowie są niewielkie domy parterowe, lub parterowe z poddaszem użytkowym, o symetrycznych dachach dwuspadowych, pozbawione lukarn i oparte na planie kwadratu, lub prostokąta. Taniej wybudujemy dom bez garażu, czy piwnicy, bo każde z tych pomieszczeń to dodatkowe koszty. Aby dodatkowo obniżyć koszty realizacji można zrezygnować z tradycyjnych balkonów, ograniczyć ilość trzonów kominowych i drogich w wykonaniu elementów konstrukcyjnych. Tanie w budowie projekty domów to gwarancja powodzenia naszej inwestycji, bez niepokoju, bez nadmiernego ryzyka.

Dom przy Przyjemnej 34

Gdzie kupić gotowy projekt domu?

Tanie w budowie i proste w realizacji projekty domów najszybciej i najniższym kosztem kupimy na stronach autorskich pracowni projektowych. Zamówimy je szybko i równie szybko otrzymamy przesyłką na wskazany adres. Najlepsze pracownie projektowe oferują wraz z projektami domów, wspomnianą już wcześniej pisemną zgodę na zmiany. Poza tym możemy liczyć na bogaty pakiet dodatków do projektu oraz fachową opiekę konsultantów i architektów, którzy najlepiej znają swoje projekty.
W poszukiwaniu sprawdzonego, niedrogiego w zakupie i oszczędnego w budowie projektu domu warto zajrzeć na GALERIADOMOW.PL

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis