Projektowanie łazienki – 5 najgorętszych trendów na 2021

źródło zdjęcia: stock.adobe..com autor: Alexei Aliev
źródło zdjęcia: stock.adobe..com autor: Alexei Aliev

Projektowanie łazienki uznawane jest za jedno z największych wyzwań wnętrzarskich. Remont tego pomieszczenia wiąże się zwykle z zaawansowanymi i czasochłonnymi pracami, a nierzadko niesie ze sobą także konieczność przemyślanego zaaranżowania małej przestrzeni. Mimo to warto podjąć się tego wyzwania, a na pierwszym etapie projektowania nie zaszkodzi zapoznać się z nowymi trendami łazienkowymi. Na co zwrócić uwagę w 2021 roku?

Łazienki 2021 – nowe trendy

Zmiana aranżacji łazienkowej powinna być poprzedzona stworzeniem przemyślanego projektu. Ten z kolei powinien uwzględniać dokładny metraż, rodzaj i rozmieszczenie wybranych sprzętów, a na koniec montaż wszystkich elementów. Bez względu na to, czy projekt łazienki tworzony jest z pomocą profesjonalisty, czy na własną rękę, na początku należy określić styl wnętrza. Wówczas dobór kolorów, materiałów oraz sprzętów okaże się nie tylko prostszy, ale zaowocuje stworzeniem spójnej i stylowej aranżacji.

Projektowanie łazienki warto więc rozpocząć od zapoznania się z aktualnymi trendami wnętrzarskimi, które zainspirują do kolejnych działań. W 2021 roku królować będą niebanalne elementy wystroju wnętrz m.in. płytki imitujące marmur czy elegancka, czarna armatura. Poza ponadczasowym projektem białej łazienki we wnętrzach coraz częściej będą pojawiać się głębokie, żywe odcienie lub naturalne materiały.

1. Barwy ziemi – drewno w łazience

Brązy, beże i drewno w łazience to jeden z największych trendów 2021 roku, który skutecznie ociepli wnętrze. Taka naturalna kolorystyka doskonale współgra nie tylko z bielą, ale także m.in. z antycznym różem, czernią, złotem czy szarościami. Trend ten warto uwzględnić np. w projekcie łazienki na poddaszu, zwłaszcza jeśli pomieszczenie cechuje się małym metrażem oraz ograniczonym dostępem do naturalnego światła. Warto wówczas zestawić elementy w odcieniu drewna z wanną (lub prysznicem), misą WC i umywalką w białym wariancie kolorystycznym. W  projekcie łazienki z niższymi skosami, gdzie nie zmieszczą się sprzęty, można zdecydować się na umieszczenie rattanowych czy bambusowych dodatków, lub roślin w dekoracyjnych donicach.

2. Elegancja i szyk w jednym – czarne łazienki

Wśród trendów na 2021 rok nie mogło zabraknąć czarnej łazienki, która cechuje się designerskim i niebanalnym charakterem. Ten wyrazisty kolor może dominować we wnętrzu za pomocą płytek ściennych i podłogowych lub też występować w formie akcentów np. w postaci armatury. W projekcie łazienki z prysznicem warto uwzględnić kabinę z czarnymi profilami, które będą efektownie współgrać z bateriami oraz detalami dekoracyjnymi w tym samym kolorze.

Czerń doskonale łączy się z elementami z drewna, betonu czy szkła, dlatego tak chętnie wykorzystywana jest w minimalistycznych i industrialnych aranżacjach. We wnętrzach, w których rządzi nowoczesny styl, warto zdecydować się również na zestaw podtynkowy WC, który pozwoli na estetyczne zagospodarowanie przestrzeni.

3. Projekt łazienki z elementami marmuru

W trakcie projektowania łazienki można również wziąć pod uwagę inny trend nadchodzących sezonów. Mowa o marmurowych kafelkach, które sprawdzą się zarówno w klasycznych, eleganckich wnętrzach, jak i w designerskich aranżacjach z użyciem czerni. Obecnie płytki łazienkowe podłogowe imitujące ten materiał występują w bogatej palecie kolorów, dlatego można je dopasować do różnych stylów. W nowym sezonie szczególną popularnością będą cieszyć się jasne odcienie ze złotym, szarym czy błękitnym unerwieniem.

4. Odważne kolory w projektowaniu łazienki

W projekcie nowoczesnej łazienki nie trzeba zawsze sięgać po stonowane, monochromatyczne wykończenie. W 2021 roku można śmiało wykorzystać także nieco żywsze barwy, które skutecznie ocieplą wnętrze. Podążając za aktualnymi trendami, w projektowaniu łazienki warto uwzględnić więc takie kolory, jak czerwień, niebieski czy żółty.

5. Pastelowe łazienki i obłe kształty

Już w zeszłym sezonie pastelowe łazienki stanowiły jeden z najgorętszych hitów wnętrzarskich. W 2021 roku trend ten będzie nadal się utrzymywać i może być śmiało uwzględniony w projekcie małej łazienki.  Barwy  te doskonale łączą się z bielą i jasnym drewnem, co zaowocuje optycznym powiększeniem przestrzeni. Innym trendem w nadchodzącym sezonie będą obłe kształty (np. okrągłe umywalki nablatowe) zamiast prostych, geometrycznych sprzętów. W projekcie łazienki z wanną warto więc uwzględnić model o zaokrąglonej linii oraz cylindryczną armaturę.

Tagi: ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis