Tommy Hilfiger – jak rozpoznać oryginał?

Większość osób pragnie otaczać się markowymi przedmiotami. Dotyczy to m.in. oryginalnych ubrań, butów i akcesoriów, które oprócz tego, że są funkcjonalne, gwarantują jakość na najwyższym poziomie. Markowe produkty, sygnowane nazwiskiem znanych projektantów, kuszą też stylem – nic więc dziwnego, że są obiektem pożądania osób orientujących się w trendach. Niestety, duże zainteresowanie ekskluzywnymi rzeczami powoduje też wysyp ich podróbek. Nie omija to amerykańskiej marki Tommy Hilfiger, o której stylu można powiedzieć, że jest połączeniem elegancji i luzu. Chcesz dowiedzieć się, jak rozpoznać oryginalny produkt tego brandu? Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek.

Jak rozpoznać podróbki Tommy Hilfiger? Sprawdzaj metki!

Jak rozpoznać podróbkę Tommy Hilfiger albo przekonać się, że mamy do czynienia z oryginalnym produktem marki? Na pewno należy uważnie przyjrzeć się metkom – zarówno tym zewnętrznym, tekturowym, jak i tym znajdującym się po wewnętrznej stronie ubrań czy akcesoriów. Jeśli chodzi o metki wewnętrzne, to te w oryginalnych produktach są zazwyczaj szorstkie. Jeżeli więc metka produktu, który został przez Ciebie zakupiony lub z którego zakupem dopiero się nosisz, jest błyszcząca i śliska, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz do czynienia z podróbką. Ale to nie wszystko… Na metkach powinien znaleźć się numer seryjny produktu – aby upewnić się, że dane ubranie jest oryginalne, należy potwierdzić, że zarówno na tej wewnętrznej, jak i tekturowej, jest on taki sam. Co jeszcze możemy wyczytać z metek? Podróbkę bądź oryginał produktu marki Tommy Hilfiger (i nie tylko tej marki) rozpoznamy, sprawdzając zawartą na niej informację o tym, w jakim kraju została wyprodukowana dana rzecz. Jeśli w tym miejscu podane jest państwo, w którym brand nie szyje albo w ogóle takich danych brak, wówczas możesz mieć pewność, że produkt nie pochodzi od projektanta, a jest podróbką jego pracy.

Przyjrzyj się logo i nazwie oraz sprawdź wykonanie produktu

Znakiem rozpoznawczym każdej marki jest logo –  zapadające w pamięć i niepodrabialne. Choć oszuści starają się, z lepszym lub gorszym skutkiem, jak najlepiej oddać jego charakter i zmylić kupującego, to jeśli uważnie przyjrzysz się podrobionej rzeczy, z pewnością nie dasz się nabrać. To samo dotyczy nazwy marki – jeśli zapamiętasz jej dokładną pisownię, będzie Ci łatwiej potwierdzić zgodność danej rzeczy z oryginałem. I tak znak Tommy’ego Hilfigera powinien być idealnie prostokątny i starannie obszyty oraz utrzymany w oryginalnych kolorach marki – logo zamieszczone na produkcie, co do którego masz wątpliwości, możesz porównać z tym znajdującym się na oficjalnej stronie brandu. O oryginalności produktu świadczy też jego wykonanie. Markowe ubrania i akcesoria Tommy Hilfiger na zewnątrz i w środku mają precyzyjnie poprowadzone szwy i wyglądają wręcz idealnie.

Jak rozpoznać oryginalne buty Tommy Hilfiger?

Choć wymienione wyżej rady dotyczą większości produktów marki Tommy Hilfiger, to w przypadku butów, możesz wziąć pod uwagę jeszcze kilka kwestii. Po pierwsze w przypadku oryginału na podeszwie powinien być wybity napis Tommy Hilfiger (w starszych modelach samo nazwisko projektanta: Hilfiger). Po drugie zakupione przez Ciebie buty, o ile nie są podróbkami, powinny być zapakowane w oryginalne pudełko oraz zawinięte w firmowy papier z nadrukowanymi skrótami TH.

Kupuj w sprawdzonych sklepach

Kupowanie odzieży, butów i akcesoriów marki Tommy Hilfiger u sprawdzonego sprzedawcy to tak naprawdę jedyny sposób na to, aby mieć całkowitą pewność, że nie staniemy się ofiarą oszustów. Pamiętaj, że oryginalnych produktów brandu o takiej renomie nie kupisz w sklepie, który reklamuje się niskimi cenami i nie jest szerzej znany. Nie dostaniesz ich także w sklepach internetowych, na temat których nie ma żadnych opinii. Tylko duże, rozpoznawalne sklepy stać na to, aby podjąć współpracę z taką marką jak Tommy Hilfiger i tym samym móc sprzedawać jej produkty. Oryginalne projekty Tommy’ego Hilfigera w Polsce kupisz m.in. w sklepach Symbiosis – w salonach stacjonarnych i w sklepie internetowym sieci znajdziesz także propozycje innych marek premium, które zakupisz bez obaw o ich autentyczność.

Tagi:
by
Poprzedni wpis Następny wpis