3 skuteczne sposoby na opóźnianie procesów starzenia się skóry

Cera z wiekiem traci swój blask i elastyczność, a na jej powierzchni coraz widoczniej malują się rysy zmarszczek. Procesów starzenia się skóry nie można całkowicie zatrzymać, jednak na kilka sposobów da się je opóźniać i spowalniać. Czy to wymaga wizyt w salonie kosmetycznym i kosztownych zabiegów? Niekoniecznie! Na kondycję i wygląd skóry można skutecznie wpłynąć przez codzienną pielęgnację, jeśli tylko regularnie używa się właściwych kosmetyków.

Chroń skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV

Czy wiesz, że czynnikiem, który najmocniej przyczynia się do powstawania zmarszczek i przebarwień oraz utraty elastyczności skóry są promienie UV zawarte w świetle słonecznym? Spacery w słoneczny dzień czy wygrzewanie się na zalanej słońcem plaży może być przyjemne, jednak niekoniecznie zdrowe dla skóry, zwłaszcza bez odpowiedniej ochrony.

Na zmarszczki i przebarwienia na twarzy od słońca narażasz się szczególnie wtedy, gdy nie używasz kosmetyków z filtrem UV. Pamiętaj, że warto chronić skórę nie tylko w upalne letnie dni, podczas których zamierzasz się spędzić długie godziny na słońcu. Lekki krem z filtrem najlepiej stosować codziennie. To dzięki regularności jego działanie stanie się naprawdę widoczne.

Dbaj o regularne nawilżenie skóry niezależnie od jej typu

Każdy typ skóry, w tym także cera tłusta, wymaga regularnego nawilżenia. Skóra nie jest w stanie zapewnić go sobie sama na odpowiednim poziomie, choć na jej kondycję ma wpływ nie tylko pielęgnacja, ale także ilość wypijanej w ciągu dnia wody. Bez odpowiedniego nawilżenia nawet młoda skóra może stać się widocznie zmatowiała, mniej elastyczna i szorstka w dotyku. Jeśli dojdzie do przesuszenia cery, łatwiej będzie ona ulegać podrażnieniom, a na jej powierzchni widoczny będzie nieestetycznie łuszczący się naskórek.

O nawilżeniu skóry z pomocą odpowiednich kosmetyków pamiętaj codziennie, najlepiej rano i wieczorem po jej wcześniejszym oczyszczeniu. Przy nakładaniu kremu nie pomijaj skóry szyi i dekoltu, która również skorzysta na takiej pielęgnacji. Już po paru dniach regularnego nawilżania skóry z pewnością zauważysz, że będzie ona miększa w dotyku, gładsza, jędrniejsza i bardziej promienna.

Dobieraj kosmetyki odżywcze do potrzeb swojej skóry

Choć wiele kosmetyków do pielęgnacji skóry reklamuje się jako odżywcze dla każdego typu cery, tak naprawdę trudno o produkty uniwersalne. Jeśli chcesz dobrać kosmetyki, które dadzą najlepsze efekty pielęgnacyjne i idealnie odżywią Twoją skórę, musisz najpierw poznać jej potrzeby.

Kosmetyki do pielęgnacji dobieraj, biorąc pod uwagę głównie swój wiek, typ cery i jej indywidualne cechy czy potrzeby. Zwracaj uwagę na składniki zawarte w wybranych kosmetykach i sprawdzaj ich działanie. Śmiało testuj różne mieszanki składników aktywnych, żeby przekonać się, które z nich przynoszą najlepsze efekty na Twojej skórze.

Jeśli nie jesteś pewna, jakich kosmetyków potrzebujesz lub dlaczego wybrane nie przynoszą odpowiednich efektów, umów się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. W takim miejscu możesz nie tylko skorzystać z różnego rodzaju zabiegów, ale także zasięgnąć porad pielęgnacyjnych u specjalistów, a często także zakupić profesjonalne kosmetyki, które trudno spotkać w drogeriach.

Tagi: , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis