Czy muzyka może podnieść pewność siebie i stylizacji?

W wolnych chwilach towarzyszą Ci ulubione piosenki? Muzyka łączy ludzi i łagodzi obyczaje. Czy wiesz, że dodaje również pewności siebie oraz bardzo często jest elementem indywidualnego stylu modowego? Przekonaj się o tym!

Słuchanie muzyki – poznaj główne korzyści

Zakładasz słuchawki nauszne i odpalasz ulubioną playlistę? Z pewnością wtedy czujesz się dobrze i natychmiast poprawia się Twoje samopoczucie. Muzyka nie tylko jest dobra dla Twojej duszy, ale również buduje pewność siebie. Czy miałeś kiedyś tak, że podczas słuchania energicznych piosenek czułeś, że jesteś w stanie przenosić góry i odnosić sukcesy w każdej dziedzinie? Z pewnością nie raz doznałeś tego uczucia. My również!

To jeszcze nie koniec zalet: muzyka pomaga przezwyciężyć chandrę. Wstałeś rano z łóżka w zły humorze? Włącz piosenkę ulubionego zespołu. Wcale nie muszą to być szybkie, skoczne kawałki. Naukowcy udowodnili, że słuchając spokojnych melodii, wcale nie popadamy w gorszy, depresyjny stan. Nawet rzewna ballada może Ci pomóc odzyskać dobry humor.

Wpływ muzyki na cały ludzki organizm jest ogromny. Wspomaga prawidłową pracę serca, rozwija pamięć, poprawia koncentrację, a nawet pomaga łagodzić ból. Dlatego przynajmniej raz dziennie, zrób sobie seans audio, a poczujesz się lepiej.

Muzyka – jak wpływa na kształtowanie modowych upodobań?

Muzyka ma ogromny wpływ na modę i styl ubioru. To zjawisko jest widoczne gołym okiem, również na polskich ulicach. Jak to zauważyć? Już podpowiadamy!

Subkultury muzyczne, a ubiór

Ciężkie skórzane buty, kurtka ramoneska, podarte jeansy i przypinki. Jeśli widzisz osobę tak ubraną, to śmiało możesz założyć, że słucha punku. Z kolei ubiór oversize – bluza z kapturem, szerokie spodnie, czapka z daszkiem i buty sportowe to ubrania charakterystyczne dla hip-hopowców.

Gotyk, związany z muzyką gothic rock i industrial, promuje natomiast czarne ubrania z koronkowymi i skórzanymi wstawkami. Nie brakuje w nim również czaszek, krzyży, pentagramów i srebrnej biżuterii.

Ikony muzyczne – pionierzy modowi

Muzycy, zwłaszcza piosenkarze bardzo często współpracują z markami odzieżowymi, tworząc własne linie ubrań. Co więcej, często to właśnie oni rządzą światem mody, czyli mają bezpośredni wpływ na to, co będzie w danym sezonie popularne. Elvis Presley, czyli król rock and rolla zapisał się na kartach historii mody złotymi literami. Dzięki niemu amerykańscy mężczyźni w latach 50. zaczęli nosić spodnie dzwony oraz rozpięte koszule z wysokimi kołnierzykami.

Kolejną artystką, która kształtowała modę, była Madonna. W latach 80. stała się pionierką koronkowych rękawiczek zakładanych do codziennych strojów, czy biżuterii w kształcie krzyża. Z odważnych eksperymentów z makijażem, włosami i modą znany był również David Bowie. Jego ubiór w latach 70. i 80. miał niesamowity wpływ na młodzież na całym świecie.

W dzisiejszych czasach także nie brakuje pionierów modowych. Piosenkarz Harry Styles słynie z eklektycznego podejścia do mody, łącząc elementy męskiej i damskiej garderoby. Z kolei Billie Eilish preferuje oversizowe ubrania, żywe kolory oraz odważne wzory. Możesz zainspirować się tymi gwiazdami, tworząc swój niepowtarzalny look.

Tagi: , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis