Dermokosmetyki, uroda dla zdrowia

Kiedy zależy nam nie tylko na tym, aby ładnie wyglądać, lecz także aby nasza skóra była odpowiednio pielęgnowana, do gry powinny wkroczyć dermokosmetyki. Czym różnią się od zwykłych kosmetyków z drogerii? Dermokosmetyki to cała gama produktów – kremy, preparaty oczyszczające, balsamy czy antyperspiranty, ale również kosmetyki kolorowe oraz samoopalacze.

Do dyspozycji mamy liczne preparaty, które nawilżają, chronią czy odżywiają skórę. Dla wrażliwej i podatnej na podrażnienia – idealne będą kremy i preparaty o bardzo prostym i naturalnym składzie, najlepiej bezzapachowe. Składy kosmetyków są dokładnie testowane i analizowane, aby jak najlepiej służyć skórze.

Ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok

Skórę należy chronić przed słońcem zawsze, a najlepiej produktem wysokiej jakości. Dla szukających dobrego kremu z filtrem SPF30 idealne będą dermokosmetyki. Nie tylko doskonale chronią przed promieniowaniem UV, lecz także pielęgnują skórę. Postać emulsji czy kremu pozwala sprawnie rozsmarować kosmetyk, co nie jest oczywiste w przypadku bielących filtrów.

Krem na tym poziomie ochrony pozwala również skutecznie chronić wrażliwą skórę dzieci, a działanie wodoodporne nie wymaga poprawek po wakacyjnych kąpielach w morzu. W przypadku skóry tłustej i trądzikowej warto zastosować dermokosmetyki dedykowane konkretnym problemom skórnym, niekoniecznie muszą to być preparaty kierowane wyłącznie do kobiet. Aby na co dzień skóra wyglądała lepiej, konieczne jest zastosowanie preparatów nadających jej matowy wygląd i ujednolicających jej powierzchnię.

Wybór dla każdego

Wśród dermokosmetyków znajdą swoje ulubione produkty zarówno panie, jak i panowie oraz rodzice, którzy chcą skompletować dziecięcą kosmetyczkę. Uzupełniające się składniki i substancje odżywcze pozwalają na lepszą pielęgnację skóry twarzy i ciała. Można jednak również skorzystać z pojedynczych produktów, które umożliwiają łączenie ich z innymi markami. Ważne, aby zawsze pozostawały one jak najwyższej jakości.

Dermokosmetyki to także zdrowszy makijaż. I o ile w przypadku cery niewymagającej i normalnej nie będzie to miało aż takiego znaczenia, tak w przypadku cery o szczególnych potrzebach warto postawić na dermokosmetyki. Do dyspozycji mamy liczne preparaty, które nawilżają, chronią czy odżywiają skórę. Dla wrażliwej i podatnej na podrażnienia skóry idealne będą kosmetyki o bardzo prostym i naturalnym składzie, najlepiej bezzapachowe. To najlepszy wybór do pielęgnacji cery i jednoczesnego makijażu.

Tagi: ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis