Dlaczego warto spać na materacu piankowym?

Dlaczego warto spać na materacu piankowym?

Materac w naszym łóżku to zdecydowanie najważniejszy element, który zadecyduje o zdrowym śnie. Dziś zastanowimy się dla kogo, a przede wszystkim dlaczego materace piankowe mogą być dobrym wyborem dla Ciebie.

Dobry sen to również dobra kondycja naszego organizmu w ciągu dnia. Na dobry sen składa się bardzo wiele czynników. Oprócz stanu zdrowia, poziomu stresu czy warunków w pomieszczeniu (zaciemnienie, cisza) z pewnością jednym z najważniejszych czynników jest wygoda, czyli odpowiednio dobrany materac. Uniwersalnym i łatwym do przystosowania rozwiązaniem będzie wybór dobrego materaca piankowego, który cieszy się rosnącą popularnością na rynku. Za pierwszy powód takiego stanu rzeczy należy wskazać rozwój chemii i technologii w obszarze produkcji poliuretanu. Inną bardzo ważną kwestią jest łatwość w produkcji tego typu materacy, a także proste cięcie i dopasowanie do różnorakich potrzeb. Pianka poliuretanowa to materiał plastyczny i łatwo poddający się. Równie proste jest łączenie ze sobą pianek poliuretanowych, dlatego bardzo łatwo można znaleźć materace specjalnie dostosowane do różnych grup społecznych tj. dzieci i młodzieży, sportowców, dorosłych, osób z bólami kręgosłupa, a także innymi schorzeniami. Ponadto niska waga materaca piankowego, pozwala na jego stosowanie w przypadku niemal każdego stelaża.

Dobry materac = dobry sen

Moment wymiany materaca to indywidualna decyzja. Z doświadczenia jednak wynika, że nie warto czekać na pierwsze dolegliwości bólowe lub przebicie prześcieradła przez sprężyny. Pierwsze sygnały mówiące o tym, że powinniśmy pomyśleć o zainwestowaniu w lepszy materac to na przykład poranne zmęczenie. Zwykle zmęczenie oznacza, że nasz sen nie był spokojny i prawdopodobnie kilka razy w nocy przebudziliśmy się. Tego typu zachowania towarzyszą nam, kiedy nie potrafimy znaleźć odpowiedniej pozycji do snu. Świadczy to o powstałych wgłębieniach w materacu, co powoduje brak odpowiedniej pozycji relaksacyjnej, a także wiele innych niedogodności. Wiele osób mylnie stawia tezę, że materac to tylko kwestia wygody. Otóż nie, to także kwestia naszego zdrowia. Pamiętajmy, że w przypadku spania z partnerem lub partnerką, do odkształceń w materacu dochodzi jeszcze częściej. Świetnymi materacami dla par o różnej masie ciała będzie Hilding Modern. Materac ten nie hałasuje, posiada również wiele miejsc nacisku. Dobry materac nie reaguje negatywnie na tzw. falowanie. W ten sposób możecie oboje spać spokojnie, nawet jeśli któreś z was często zmienia pozycję w trakcie snu.

Pozbądź się bólu pleców, zainwestuj w materac piankowy

Wyeksploatowany materac, który już stracił swój kształt negatywnie wpływa na kondycję Twojego kręgosłupa. Jeśli wstajesz rano i czujesz ból w plecach, wielce prawdopodobne jest, że przyczyną jest zużyty lub źle dobrany materac. O wpływie materaca na nasz kręgosłup informuje strona https://www.zdrowykregoslup.pl/. Kiepski poranek nie nastraja nas dobrze na resztę dnia. Szczególnie, jeśli w ciągu doby mamy pracę, która wymaga od nas wysiłku fizycznego. Wraz z upływem godzin ból pleców nasila się, a my stajemy się coraz bardziej rozdrażnieni. Jeśli więc towarzyszy Ci apatia, brak energii, a dodatkowo po przebudzeniu odczuwasz ból w kręgosłupie, koniecznie pomyśl o zmianie materaca. Dobry materac piankowy sprawi, że możesz zasnąć w niemal każdej pozycji, a materac dostosuje się do Ciebie zapewniając komfort i wygodę. Ponadto warto podkreślić, że dobre podłoże zadba o Twój kręgosłup, a Twoje kości i stawy na dłużej pozostaną w dobrej formie.

Zadbaj o higienę

O tym, że o higienę warto dbać zawsze i wszędzie wie każdy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że źródłem bakterii czy grzybów może być nasze łóżko. Ciepłe i wilgotne środowisko to raj dla wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Stare materace bardzo rzadko wyposażone były w systemy pozwalające na swobodny przepływ powietrza wewnątrz produktu. Dziś już producenci zwracają uwagę na ten problem i stosują innowacyjne rozwiązania. Bardzo często w piankach stosuje się specjalne poziome nacięcia, które mają tworzyć swego rodzaju kanały wentylacyjne. Na korzyść przemawia również otwartokomórkowa struktura pianek, dzięki której o wiele łatwiej przepuszczają one wtłaczane do środka powietrze. Równie częstym rozwiązaniem jest umieszczenie na bokach pokrowca taśm 3D. Działają one jak swego rodzaju sprężarki, które pchają powietrze do środka i wypychają je na zewnątrz przy każdym ruchu osoby śpiącej. Dlaczego zachowanie higieny w materacu jest tak ważne? Głównie ze względu na pojawiające się reakcje alergiczne, a jak wiemy alergików w naszym kraju przybywa z roku na rok, o czym informował portal https://www.veronique.pl/. Inwestycja w dobry materac to inwestycja na lata, która zapewni Wam odpowiedni komfort i zdrowie.

Podsumowanie

Pamiętajmy, materac to nie tylko wygoda, ale także, a może przede wszystkim ochrona naszego zdrowia. Mamy je jedno i nie warto na nim oszczędzać. Ponadto wymiana materaca raz na jakiś czas gwarantuje nam higienę i czystość, a także poczucie zdrowego i spokojnego snu.

 

by
Poprzedni wpis Następny wpis