Wnętrze, które dodaje energii

@stylebyemilyhenderson.com

Noszenie żywych kolorów to skuteczny sposób na natychmiastową poprawę humoru. Stylowe zestawienia intensywnych barw od dawna zajmują szczególne miejsce w modzie, tak samo jak filozofia „mody na szczęście”. Okazuje się, że takie samo działanie terapeutyczne może mieć na nas odpowiednio zaaranżowane wnętrze. Jaki wystrój uwolni w nas dopaminę i sprawi, że poczujemy się szczęśliwi i pełni energii?

@KatieLee

Wnętrze a humor

Kilka badań (prawie każde z kiedykolwiek przeprowadzonych) wykazało, że otoczenie może mieć duży wpływ na nasz nastrój. Jednak związek między kolorowymi dekoracjami – od pościeli i abażurów, po dywany i akcesoria, a naszym poziomem szczęścia wyszedł na jaw dopiero w ostatnich miesiącach, ponieważ coraz więcej z nas decyduje się na odważne dekorowanie, pełne dynamicznych zestawień. 

Zdaniem ekspertów, stosowanie intensywnych i krzykliwych kolorów w naszych wnętrzach może wpływać pozytywnie na reakcje fizjologiczne i psychologiczne, a nawet przywoływać pozytywne wspomnienia i doświadczenia. Tak więc przebywanie w kolorowych pokojach sprawi, że poczujemy nagły przypływ szczęścia.

@apartmenttherapy.com

Połącz jasne kolory z wyrazistymi

Stawianie na jasne kolory w naszym otoczeniu, może przyczynić się do zoptymalizowania atmosfery. Wybór odpowiednich kolorów do naszego mieszkania powinniśmy zacząć od zastanowienia się, z jakich kolorów składa się nasza garderoba. Jakie kolory nosimy najchętniej, a jakie sprawiają że czujemy się świetnie? Stwórzmy spójne połączenie żywych kolorów z dzieciństwa, z bezpiecznymi neutralnymi barwami – które częściej towarzyszą nam w dorosłym życiu. Takie zestawienie będzie wciąż bezpieczne, jednak wnętrze nabierze wyrazu i beztroskiego charakteru.

@Habitat

Nie bój się szaleństwa

Po latach blokad i stagnacji zyskaliśmy zupełnie nowy poziom szacunku do naszych domów. Gdy nasze życie spowolniło na wielu płaszczyznach, chcemy ponownie zacząć z niego czerpać pełnymi garściami. Szukamy wyjątkowości i wyrazistości – co widać szczególnie po naszych wnętrzach. Niespotykane rozwiązania i eksplozja kolorów, to jedne z głównych trendów dekoratorskich tego sezonu. Jeśli dodatkowo takie wnętrze wpłynie na nasze samopoczucie – nie bójmy się sięgnąć po puszkę z różową farbą! 

@design-milk.com

Zapomnij o zasadach

Wnętrza na całym świecie stopniowo wymykają się spod sztywnych zasad projektowania. Inspiracją staje się Internet, a pomysły zdają się nie kończyć! Coraz odważniej podchodzimy do renowacji – decydując się na szalone kolory ścian, fikuśne kafelki, czy wzorzyste kanapy. Nietypowe rozwiązania zaczynają gościć na stałe w naszych domach, dzięki czemu powstają nie tylko wyjątkowe projekty pełne osobowości, ale także kolorowe wnętrza, które zarażają uśmiechem.

Tagi: , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis