Domowe fryzjerskie pogotowie. Zabiegi dla włosów w potrzebie, które możesz zrobić sama

@kirstyannehair

Niecodzienna sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, wymusza na nas raz po raz także i niecodzienne działania. Z dnia na dzień większość nas była zmuszona zmienić swój dotychczasowy tryb życia. Metamorfoza dotyczyła także i naszych zwyczajów pielęgnacyjnych, a przykład zabiegów fryzjerskich. Jeśli szczególną troską zamierzałyśmy w najbliższym czasie objąć włosy, których stan ciężko byłoby nazwać nawet przeciętnie dobrym, nie zwlekajmy i zamiast oczekiwać na spotkanie z ulubioną fryzjerską, zaaranżujmy własne domowe pogotowie fryzjerskie.   

Piękne, zadbane włosy: ozdoba każdej kobiety

Zadbane, mocne i lśniące włosy zawsze robią świetne wizualne wrażenie i to niezależnie od tego, jaka jest ich długość. To coś, co można określić mianem synonimu kobiecości i powabu. Niestety wcale nie tak duża liczba kobiet jest ze swojego stanu włosów zadowolona. Ich nieusatysfakcjonowanie dotyczy wielu niuansów związanych z włosami, od braku połysku, po szorstkość, częste łamanie, niepodatność na układanie, czy nagminne, niemieszczące się w normie wypadanie. Wielki problem mamy nierzadko również i z objętością fryzury, którą ciężko byłoby określić bujną.

Niezależne od wszystkich okoliczności, które są przyczyną tego, że nie jesteśmy w stanie stawić się w ulubionym gabinecie fryzjerskim i poddać się zaplanowanym zabiegom, jakie miały pomóc nam zyskać efekt fantastycznej, wymarzonej fryzury, nie rezygnujmy z planu jego osiągnięcia. Póki nie możemy regularnie odwiedzać fryzjera, przenieśmy intensywną pielęgnację włosów do własnej łazienki. I w domowym zaciszu jesteśmy w stanie z wielką efektywnością zacząć poprawiać stan naszych włosów. Wystarczy, że oprócz włączenia konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych, zaczniemy wdrażać także nowe, codzienne nawyki, które pozwolą nam utrzymać włosy w zdrowiu i świetnej wizualnej formie.

@janicejoostemaa

Na ratunek zniszczonym włosom: zaczynamy wprowadzać dobre pielęgnacyjne zwyczaje

Na to, czy nasze włosy lśnią i czy dodają nam urody ma wpływ mnóstwo czynników, także i tych, których nawet nie podejrzewałyśmy o oddziaływanie na stan czupryny. Poza odpowiednią dietą, na przykład dostarczaniem do organizmu witamin, białka i mikroelementów. Przykładowo, jeśli zabraknie nam należytej dawki witaminy A i E, a także nawet i niewielkie niedobory cynku, miedzi i krzemu, nasze włosy bardzo szybko to odczują i przestaną prezentować się idealnie.

Co więcej, na to, czy struktura włosów jest prawidłowa i czy nie stają się one łamliwe i szorstkie mają nawet wpływ sposoby ich związywania, a ściślej mówiąc to, czym je upinamy. Jeśli jest to plącząca je oraz zdecydowanie zbyt ciasna dla naszej objętości włosów gumka, przy której poprawianiu wypada nam ich mnóstwo, a która na dodatek powoduje zbytni ścisk cebulek, to nie należy się dziwić późniejszym skutkom. To dlatego warto zwracać uwagę na ten tylko pozornie nieistotny szczegół i wybierać na przykład frotki uszyte z aksamitu, bawełny, czy jedwabiu.

Jeszcze inną rzeczą, która w niespodziewanie silny sposób oddziałuje na włosy, a po której nawet się tego nie spodziewamy, jest poduszka. Podobnie jak w przypadku gumek do włosów, bezpośrednio oddziałuje na strukturę włosów, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak dużą ilość godzin w ciągu doby przesypiamy. Tym samym materiał, z jakiego uszyta jest nasza poduszka powinien być bardzo delikatny, bez ozdobnych wypukłości. I tu idealnie sprawdzi się bawełna i jedwab.

@victoriabelx

Kojące płukanki, maski i odżywki, czyli włosy nareszcie zyskują drugie życie

Domowe sposoby na pielęgnacje włosów kojarzą się wielu z nas jako coś bardo pracochłonnego. Okazuje się jednak, że sesja domowego spa skierowana na odbudowę włosów nie musi być czymś, nad czym szczególnie się napracujemy, nawet wtedy, gdy zamierzamy wykonać własnoręcznie maskę, czy odżywkę. Pomyślmy o domowej pielęgnacji jako o przyjemnym czasie dla siebie. Niech łazienka stanie się naszym małym sanktuarium urody.

Bardzo skutecznym sposobem na poprawę kondycji włosów jest zrobienie maseczki z rozgniecionego, dojrzałego awokado, kilku łyżek oleju z pestek winogron oraz paru łyżeczek miodu. Uzyskaną dobrze zmieszaną miksturę wystarczy nałożyć na nieumyte włosy, wmasować w całą ich długość, owinąć głowę przezroczystą folią oraz ręcznikiem, spłukać po upływie trzydziestu minut, a następnie umyć je szamponem.

@helloglow

Kolejną doskonale wzmacniającą włosy domową maseczką jest ta, którą przygotowuje się z drożdży oraz mleka. Połowę opakowania drożdży piekarskich wraz z kilkoma łyżkami mleka lekko podgrzewamy, by w efekcie uzyskać konsystencję gęstej maski. Następnie nakładamy ją na całą długość nieumytych włosów, dokładnie wmasowujemy i zostawiamy na włosach na około pół godziny, uprzednio owijając włosy przezroczystą folią oraz ręcznikiem. Potem wystarczy dokładnie je umyć szamponem lub dla wzmocnienia pielęgnacyjnego efektu zrobić płukankę.

Kondycję włosów bardzo szybko można poprawić właśnie poprzez stosowanie tak zwanych płukanek, szczególnie jeśli urodowym problemem, jaki spędza nam sen z powiek są suche i łamliwe włosy. Przyjęło się, że płukanki, czyli odpowiednio skomponowane wedle aktualnych potrzeb płyny,  dobrze jest wykonywać na samym końcu naszej sesji, czyli już po nałożeniu maski.

Cuda zdziała płukanka z pokrzywy, która nie dość że niewiarygodnie je nabłyszczy, to i jeszcze zregeneruje strukturę, będzie zapobiegać łamaniu i wypadaniu, a także będzie stymulowała ich wzrost. Wystarczy zaparzyć kilka torebek herbaty z pokrzywy, przestudzić ją, a następnie polać umyte włosy i zatrzymać na nich przez około dziesięć minut.

Płukanki będą dla nas fantastycznym rozwiązaniem także wtedy, jeśli nie odpowiada nam intensywność koloru włosów. Wówczas panie o jasnych odcieniach mogą zaserwować sobie płukankę z rumianku oraz szarego mydła i kilku kropli cytryny, a wszystkie posiadaczki włosów brązowych tę na bazie cynamonu, majeranku i goździków.

@laurengores
Tagi: , , , , , , ,
by
Poprzedni wpis Następny wpis