Dwa letnie zabiegi na twarz, które pokocha Twoja skóra

W okresie letnim wiele kobiet rezygnuje z wykonywania zabiegów w gabinetach kosmetycznych z uwagi na wysokie temperatury oraz intensywne słońce. Wiele z nich obawia się również powstania przebarwień lub problemów z gojeniem się skóry, jednak w większości przypadków lęk ten jest nieuzasadniony. Choć zakres usług upiększających jest zdecydowanie mniejszy niż wiosną i jesienią, nadal z powodzeniem można poddawać się niektórym peelingom mechanicznym lub chemicznym, a także masażom ujędrniającym. Oto dwa najchętniej wybierane. 

Ujędrniający masaż twarzy, czyli efekt liftingu bez skalpela

Masaż w celach zdrowotnych i upiększających, stosowany jest od tysięcy lat. Jego doskonały wpływ na skórę twarzy, znały już nasze przodkinie. Ta pen prosty zabieg pobudza mikrokrążenie, przyczynia się do zwiększenia produkcji elastyny i kolagenu, rozluźnia mięśnie, stymuluje skórę do odnowy oraz dotlenia ją. Stosowany systematycznie zapobiega powstawaniu zmarszczek i wygładza już te powstałe, poprawia owal twarzy oraz wspaniale ujędrnia. Profesjonalny masaż twarzy, na przykład Kassaji czy Kobido może wykonać fizjoterapeuta lub technik masażysta w Krakowie. W pierwszym wykorzystuje się kamienie wulkaniczne, które usuwają nadmiar limfy. Drugi działa na głębokie warstwy skóry i choć momentami może wywoływać dyskomfort, przynosi efekty porównywalne do liftingu chirurgicznego. Masaż twarzy można również z powodzeniem wykonać w domowym zaciszu, wykorzystując różne techniki – uciskanie, rozcieranie, oklepywanie oraz szczypanie. Niektóre panie stosują również akcesoria  do masażu w postaci rollera z wypustkami lub jadeitowego wałka, jednak nie są one konieczne do uzyskania zadowalających efektów.

Oksybrazja – peeling idealny w okresie letnim

Przekonanie, że peelingów nie należy wykonywać latem, wciąż mocno zakorzenione jest w świadomości wielu kobiet. To jednak tylko część prawdy. W słonecznej i upalnej porze nie powinno się stosować intensywnego złuszczania za pomocą niektórych kwasów. Istnieje jednak wiele alternatyw dla peelingów chemicznych, dzięki którym można osiągnąć efekt oczyszczonej, gładkiej cery. Jednym z nich jest oksybrazja, czyli peeling wodno-tlenowy, który wykonuje profesjonalny kosmetolog lub technik usług kosmetycznych w Krakowie. Polega ona na złuszczaniu martwych komórek przy pomocy tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Oksybrazję mogą z powodzeniem stosować posiadaczki cer wrażliwej, alergicznej lub trądzikowej – zabieg ten jest delikatny oraz działa antybakteryjnie. Dodatkowo wywołuje on przyjemne uczucie orzeźwienia i ukojenia, więc wspaniale sprawdzi się w upalne dni. Przed wyborem salonu kosmetycznego, warto upewnić się, czy zatrudnione w nim kosmetyczki mają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje do przeprowadzania zabiegów. Osoby na tym stanowisku powinny mieć ukończoną jedną ze szkół policealnych w Krakowie lub uczelnię wyższą. Dzięki temu klientka może mieć pewność, że ma do czynienia z profesjonalistą w swojej dziedzinie.

Tagi:

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis