Zmarszczki nie mają szans z laserem pikosekundowym – poznaj rewolucyjną metodę odmładzania

Odmładzanie laserem to jeden z najskuteczniejszych i jednocześnie najmniej inwazyjnych sposobów na widoczną redukcję bruzd i przebarwień oraz poprawę kolorytu cery. Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek? Czym wyróżnia się laser pikosekundowy?

Czym wyróżnia się odmładzanie laserem pikosekundowym?

Laser pikosekundowy to wyjątkowe urządzenie, które wykorzystuje najnowocześniejszą technologię. Tryb pikosekundowy pozwala na osiągnięcie maksymalnej mocy szczytowej w ultrakrótkich impulsach. W wyniku przegrzania struktur skóry laser pikosekundowy pobudza komórki do wytwarzania kolagenu i elastyny. Wzmożona produkcja włókien kolagenowych zainicjowana podczas odmładzania laserem pikosekundowym przynosi doskonałe rezultaty w redukcji zmarszczek, przebarwień i innych oznak starzenia się skóry. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w przypadku płytkich, drobnych zmarszczek oraz odmładzania okolicy ust.

Technologię pikosekundową śmiało można nazwać terapią odmładzającą nowej ery. Nie tylko ze względu na jej wysoką skuteczność, ale też komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Przykładem pikosekundowego lasera jest PicoSure dostępny w warszawskiej Klinice Miracki. Kontakt wiązki światła ze skórą jest ultrakrótki, co uniemożliwia jej przegrzanie. Ponadto urządzenie wyposażone zostało w skuteczny system chłodzący, który minimalizuje odczucia bólowe.

Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek?

Zabieg odmładzania laserowego nie wymaga znieczulenia. Tylko w przypadku zabiegu na delikatną okolicę oczu stosuje się znieczulenie miejscowe. Odmładzanie laserem pikosekundowym wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Poprzedza je konsultacja wstępna, podczas której specjalista kwalifikuje do zabiegu – wyklucza przeciwwskazania, objaśnia procedurę i poznaje oczekiwania pacjenta.

Podstawą działania lasera PicoSure jest ultrakrótki impuls światła laserowego, który wchodzi w kontakt ze skórą i zamienia się w energię kinetyczną. Powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie powoduje kontrolowane uszkodzenia, pobudzając starzejącą się tkankę do podjęcia procesów regeneracyjnych. Skóra zagęszcza się i zyskuje na sprężystości, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek. Zmiany barwnikowe pod wpływem wiązki lasera ulegają destrukcji i wchłaniają się, przywracając skórze właściwy koloryt.

Odmładzanie laserem pikosekundowym jest jednym z nielicznych zabiegów laserowych, które nie podnoszą temperatury skóry, dzięki czemu podrażnienia po zabiegu szybko znikają, a okres rekonwalescencji jest minimalny. Możliwy jest natychmiastowy powrót do codziennych aktywności. Należy jednak pamiętać o stosowaniu kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym na twarz, a także o unikaniu peelingów. Taką ostrożność trzeba zachować przez pierwsze tygodnie po zabiegu. Z dokładnymi zalecenia zapozna Cię lekarz po zakończeniu terapii.

Jakie efekty daje laser pikosekundowy PicoSure?

Wysoka skuteczność odmładzania laserem pikosekundowym to zasługa stymulacji fibroblastów do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za elastyczność i napięcie skóry. Efekty to:

  • gładka i jędrna skóra o równomiernym kolorycie,
  • zredukowane zmarszczki, m.in. pod oczami, na czole i wokół ust (bruzdy palacza),
  • redukcja przebarwień,
  • likwidacja melasmy i ostudy,
  • wyrównanie kolorytu cery,
  • poprawa napięcia i gęstości skóry,
  • likwidacja blizn potrądzikowych.

W razie innych pytań dotyczących laseroterapii zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Tagi: , ,

Podobne wpisy

by
Poprzedni wpis Następny wpis